Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
лабор роботи МВГ в старш шк геогр.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
13.11.2019
Размер:
74.75 Кб
Скачать
  1. Поняття „форми організації навчання”. Основні форми організації навчання географії в старшій школі.

  2. Сучасний урок географії. Функції уроку географії. Вимоги до сучасного уроку географії.

  3. Типи уроків географії.

  4. Структура уроків географії різних типів.

  5. Нетрадиційні форми уроків та методика їх організації і проведення в старшій школі.

  6. Лекційно-семінарська система навчання: сутність та методичні особливості застосування в процесі викладання географії в старшій школі.

  7. Шкільна лекція. Види лекцій. Підготовка та проведення лекції в процесі викладання економічної і соціальної географії світу.

  8. Методика проведення семінарських занять з географії в старших класах. Види семінарів. Структура семінарського заняття. Етапи організації і проведення уроків-семінарів.

  9. Конференція як одна з нетрадиційних форм організації навчання географії в старших класах. Методика організації і проведення уроку-конференції з географії.

  10. Практичний блок

Завдання 1. Розробити конспект лекції до однієї з тем курсу.

Завдання 2. Розробити план підготовки та проведення семінарського заняття до однієї з тем курсу.

Завдання 3. Розробити сценарій проведення уроку-конференції до однієї з тем курсу.

Домашнє завдання: перегляд нових методичних публікацій з проблеми форм організації навчання географії.

Рекомендована література:

  1. В. П. Корнєєв Форми навчання географії в школі.: Посібник для вчителя. – Кам’янець-Подільський: Абетка, 2004. – С.73-79.

  2. Баранский Н.Н. Методика преподавания экономической географии.- М.: Просвещение,1989.

  3. Кобернік С. Г. та ін. Методика викладання географії в школі: Навчально-методичний посібник. – К.: Стафед-2,2000. – С. 21-27.

Лабораторне заняття № 4. Практичні роботи курсу «Соціально-економічна географія світу»

МЕТА: закріпити знання понять „географічні уміння і навички”, ознайомитись з системою практичних робіт з курсу соціально-економічної географії світу, формувати уміння організовувати і проводити практичні роботи на різних етапах уроку, складати інструкції для учнів з виконання практичних робіт.

ОБЛАДНАННЯ: навчальні програми та підручники з географії для 10-го класу, атласи, робочі зошити для практичних робіт.

Хід заняття Теоретичний блок

  1. Що таке практичні роботи? Етапи проведення практичної роботи.

  2. Види практичних робіт в шкільному курсі географії.

  3. Методика планування і проведення практичної роботи.

Практичний блок

Завдання 1. Проаналізувати програму курсу економічної і соціальної географії світу з метою визначення мети, завдань тиа спрямування практичних робіт курсу. Результати оформити у вигляді таблиці:

Тема і зміст практичної роботи

Мета і завдання практичної роботи

Уміння і навички, які формуються

Місце практичної роботи в структурі курсу

Основні завдання

Завдання 2. Розробити план проведення однієї з практичних робіт курсу згідно основних етапів проведення практичної роботи (додаток 1.).

Завдання 3. Виконати завдання у зошиті для практичних робіт для 10 класу.

Література

  1. Кобернік С. Г. та ін. Методика викладання географії в школі: Навчально-методичний посібник. – К.: Стафед-2,2000. – С. 21-27.

  2. Даринський А.В. Методика преподавания географии.– М.: Просвещение,1975.–С. 208-241

ДОДАТОК 1.

ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ:

  1. Інструктаж (показ) вчителя з виконання вправ і завдань

  2. Пробні вправи

  3. Тренувальні вправи

  4. Самостійне виконання завдань і вправ (контрольні вправи)

Лабораторне заняття № 5.

Самостійна робота учнів з географії в старшій школі

Мета: закріпити знання про суть, завдання та методику організації самостійної роботи учнів з географії в старшій школі; формувати вміння розробляти різні види завдань для самостійної роботи та методичні рекомендації для їх виконання.

Обладнання: навчальні програми з географії, шкільні підручники, атласи для 10-го класу.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Теоретичний блок

  1. Яке значення самостійної роботи учнів з різними джерелами знань в процесі вивчення географії?

  2. Які види завдань для самостійної роботи виділяє С.Коберник?

  3. Яка методика організації самостійної пізнавальної діяльності учнів?

  4. Які вимоги виставляються до повідомлень та реферативних робіт учнів?

Практичний блок

Завдання 1. Визначити зміст самостійної роботи учнів з курсу економічної і соціальної географії світу. Результати оформити у вигляді таблиці:

Тема уроку

Питання, які виносяться на самостійне опрацювання

Завдання для самостійної роботи

Завдання 2. Розробити методичні рекомендації для виконання самостійної роботи учнями до однієї з тем курсу.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]