Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1с Tema 01-02 Л.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
11.11.2019
Размер:
2.25 Mб
Скачать
 1. Види Збройних Сил України, їх склад та призначення.

  1. Сухопутні війська.

Сухопутні війська – найбільш чисельний і різноманітний вид Збройних Сил України. Вони володіють великою вогневою та ударною могутністю, високою маневреністю та самостійністю.

Сухопутні війська призначені для відбиття ударів і розгрому угруповань агресора, утриманню зайнятих територій, районів, рубежів.

Використовуючи зростаючі оборонні можливості по боротьбі з наземним і повітряним противником, силу ударів, Сухопутні війська здатні у взаємодії з іншими видами Збройних Сил або самостійно стійко оборонятися та вести рішучий контрнаступ.

Для вирішення бойових завдань Сухопутні війська мають у своєму складі наступні роди військ:

 • механізовані війська;

 • танкові війська;

 • аеромобільні війська;

 • ракетні війська та артилерію;

 • війська протиповітряної оборони Сухопутних військ;

 • армійську авіацію;

 • спеціальні війська.

  1. Війська ппо.

Війська протиповітряної оборони призначені для захисту населення, адміністративно-політичних, промислово-економічних центрів і районів країни, угруповань Збройних Сил, важливих військових та інших об’єктів від ударів противника з повітря та із космосу.

Основними їх завданнями являються встановлення початку повітряно-космічного нападу противника, попередження про нього і знищення його ударних сил і засобів у повітрі і в ближньому космосі. Крім того, ведуть боротьбу із засобами космічної і повітряної розвідки противника, з його аеромобільними військами і повітряними десантами в польоті, літаками дальнього радіолокаційного виявлення і наведення і повітряними елементами розвідувально-ударних комплексів, приймають участь у завоюванні переваги у повітрі. Для виконання цих завдань в мирний і воєнний час вони утворюють спільно з військами протиповітряної оборони Сухопутних військ та іншими силами єдину систему протиповітряної оборони країни і Збройних Сил.

Війська ППО складаються із родів військ, спеціальних військ, частин та закладів тилу. Основними родами військ є зенітні ракетні війська, авіація ППО, радіотехнічні війська.

Основою бойової могутності ППО є зенітні ракетні війська. Вони оснащені зенітними ракетними комплексами, які в змозі з великою ймовірністю вражати повітряні цілі на великих і малих висотах та при значних швидкостях польоту незалежно від пори року та часу доби, умов погоди та радіоперешкод.

Авіація ППО має на озброєнні всепогодні надзвукові ракетоносні винищувачі – перехоплювачі, оснащені найновішою повітряною апаратурою та радіолокаційними засобами пошуку, які володіють удосконаленим озброєнням – ракетами класу “Повітря-повітря”, великою відстанню дії та високими швидкостями.

Радіотехнічні війська призначені для безперервного (спостереження) слідкування за повітряним простором, розпізнавання виявлених цілей та визначення їх координат, швидкості та напрямку польоту. Вони дають змогу зенітним ракетним військам і авіації ППО приготуватися до відбиття та відбити напад повітряного противника.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.