Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Звіт_практика.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
21.09.2019
Размер:
78.34 Кб
Скачать

ВСТУП

Стрімкий розвиток комп’ютерної техніки і її різноманітного програмного забезпечення – це одна з характерних прикмет сучасного періоду розвитку суспільства. Технології, основним компонентом яких є комп’ютер, тепер, завдяки науково-технічному прогресу, особливо прогресу в області комп’ютерних технологій, стало реальністю. Світ нестримно прямує до комп’ютерної ери. Все більша кількість людей працює не у сфері опрацювання інформації.

Відбувається поступовий перехід до комп’ютерних технологій, тобто до широкого застосування ЕОМ у виробництві, управлінні, науці, освіті, медицині, торгівлі тощо. Сьогодні комп’ютери допомагають нам у різних сферах діяльності, роблять наше життя легшим та кращим. Ключем до оволодіння багатьма сучасними перспективними професіями є комп’ютерна графіка. Комп’ютерні технології застосовуються у видавництвах і великих бібліотеках, у парламентах і міністерствах, у банках і на складах, у системах зв’язку та системах управління транспортом, у податкових інспекціях та в сфері розваг. Неможливо уявити сучасний офіс без повсякденного і широкого застосування комп’ютерних технологій. Комп’ютер став неодмінним атрибутом робочого місця працівників багатьох професій.

У цих умовах продовжує зростати попит на комп’ютерних спеціалістів особливо на молодих спеціалістів високої класифікації. Великою популярністю користуються спеціалісти комп’ютерного програмування, графіки та дизайну, спеціалісти з комп’ютерних мереж, та ряд інших. Крім того, у вищих навчальних закладах відкриваються “комп’ютерні” факультети, які займаються підготовкою спеціалістів в конкретній галузі комп’ютерної сфери.

Найбільшу увагу зараз приділяють вивченню операційної системи Windows та групи прикладних програм Microsoft Office. Це програмне забезпечення сьогодні набуло широкого визнання і використання у різних сферах людського життя. Операційна система Windows, розроблена компанією Microsoft Office є невід’ємною частиною програмного забезпечення комп’ютера бухгалтера, економіста, спеціалістів багатьох інших галузей.

Отже, вивчивши курс інформатики відповідно до нашої спеціальності. Ми станемо добрими користувачами комп’ютера та набудемо навиків роботи з потрібними для нас програмами. Проте сучасний розвиток комп’ютерних технологій не стоїть на місці, тому не слід зупинятися на досягнутому й нам—навпаки потрібно завжди старатися покращити свій професійний рівень, зокрема із знання й роботи з комп’ютером.

Мета і завдання практики

Робота з ПК передбачає не тільки високі теоретичні знання. При роботі з різними операційними системами і програмними оболонками студенти повинні почувати себе впевнено. Вони повинні вміти створювати і редагувати текстові файли, використовуючи існуючі офісні додатки.

Програмою передбачено закріплення знань і отримання навичок практичної роботи з обчислювальною технікою.

В результаті проведення практики студенти повинні:

 1. знати основні характеристики ПЕОМ;

 2. знати основні методи спілкування з комп’ютером;

 3. працювати в операційних системах Windows 95/98;

 4. набути основних навиків роботи з тестовим редактором Microsoft Word;

 5. ознайомитися з використанням табличного процесора Microsoft Excel для складання бухгалтерських документів;

 6. одержати навики аналізу бухгалтерських документів з використанням табличного процесора Microsoft Excel.

Правила техніки безпеки і вимоги перед початком роботи

 1. До роботи на засобах обчислювальної техніки та ПЕОМ допускаються особи, що вивчили інструкцію по експлуатації складових частин чи пристроїв що входять , в склад ПЕОМ.

 2. Перевірити комплексність складових частин ПЕОМ. Про виявлення недоліків повідомити обслуговуючий персонал (ст. лаборанта, зав. лабараторією).

 3. Всі засоби подачі напруги живлення від загальної електромережі повинні бути виключеними.

 4. Перед початком проведення практичних та лабораторних робіт і включенням напруги живлення від загальної електромережі , а також включених складових частин ПЕОМ всі особи які находяться в лабораторії (студенти) повинні знаходитись на своїх робочих місцях.

 5. Включення напруги живлення на розетках загальної електромережі та включення пристроїв ПЕОМ тільки з дозволу викладача або лаборанта.

Забороняється:

 1. Відключати або включати складові частини ПЕОМ в розетках загальної електромережі на робочих місцях без дозволу викладача, лаборанта, зав.лабораторією .

 2. Переставляти складові частини ПЕОМ та їх підключати.

 3. Працювати на ПЕОМ, якщо пошкоджений шнур чи розетка, працювати на ПЕОМ зі знятою кришкою, перевіряти та міняти запобіжники на складових частинах ПЕОМ.

 4. Використовувати складові частини ПЕОМ якщо на них попала вода або пролита рідина , блокувати вентиляційні отвори на кришках складових частин ПЕОМ.

 5. Розміщувати шнур живлення там де по ньому можуть проходити люди.

 6. Проштовхувати предмети через бокові отвори, що може привести до короткого замикання або ви можете доторкнутись до місць з високою напругою.

Закінчення роботи:

 1. Навести порядок на робочому місці.

 2. Повідомити викладача або лаборанта про закінчення лабораторної чи практичної роботи.

 3. Показати результати своєї роботи.

 4. З дозволу викладача вимкнути пристрої ПЕОМ відповідними засобами вимикання.

1 Операційна система windows 98

Операційна система—це група програм, яка здійснює завантаження комп’ютера і керує його роботою до вимкнення живлення.

Сьогодні для управління роботою комп’ютера найбільш використовуються операційні системи сімейства Windows, зокрема найпоширенішою з них є Windows 98. Вона добре підтримує середовище Windows і сучасні стандарти обладнання. А також комунікації і роботу в сітці.

Для неї характерні висока надійність процесу установки, ефективне використання дисків високої ємності, інтеграція з Інтернетом користувацького інтерфейсу, а також майстри та утиліти, які підвищують працездатність самої системи.

Windows 98 підтримує як нові потужні технології, так і багато старих пристроїв і прикладних програм Windows. Підтримка сучасного обладнання робить комп’ютер під управлінням Windows більш працездатним і простішим у використанні та обслуговуванні.

Основні характеристики Windows 98:

 1. графічний інтерфейс користувача значно спрощує виконання програм, створення і редагування документів, роботу з дисками;

 2. нова файлова система підтримує довгі імена файлів (до 255 символів);

 3. багатозадачність—одночасне виконання декількох прикладних програм;

 4. документоорієнтована робота—досить вибрати необхідний документ із списку і Windows автоматично відкриє його за допомогою прикладної програми, яка створила цей документ;

 5. підтримка технології Drag-and-Drop (перетягни і відпусти)—для переміщення об’єкта встановлюємо на ньому курсор миші, натискаємо ліву клавішу миші і, не відпускаючи її, перетягуємо в потрібне місце;

 6. підтримка технології Plug-and-Play—операційна система сама визначає підключені пристрої та їх драйвери;

 7. вбудовані можливості роботи з локальними і глобальними комп’ютерними мережами;

 8. використання масштабованих шрифтів (які плавно змінюють розміри символів, без втрати їх якості);

 9. використання технології обміну даними—забезпечують вільний обмін даними між різними типами прикладних програм через спільний для всіх буфер обміну;

 10. багатокористувацький інтерфейс—на одному комп’ютері можна встановити декілька конфігурацій інтерфейсу Windows;

 11. системні засоби для обслуговування дисків—програми для діагностики і лікування помилок на дисках, дефрагментації диску і т. д.

 12. централізована база даних про конфігурування операційної системи—вся інформація про параметри системи зберігається в реєстрі, редагуючи який ми можемо змінювати ці параметри.

Для Windows притаманними є такі елементи, як:

 • робочий стіл—це фон, на якому відображаються інші елементи;

 • панель задач—це засіб доступу до каскадного меню, програм та файлів. Вона містить кнопку “Пуск”, індикатори клавіатури, годинник, кнопки мінімізованих і відкритих вікон;

 • головне меню—призначене для запуску програм і керування роботою комп’ютера. Його формує користувач і відкриває натисканням на кнопку “Пуск”;

 • піктограми—підписані значки, які репрезентують об’єкти (диски, файли, папки тощо). Сама піктограма—це теж об’єкт. В загальному, об’єктом можна назвати все, над чим визначені певні дії (найкраще вибрати з контекстного меню певну команду, воно відкривається, коли над потрібним об’єктом клацнути правою клавішою миші);

 • ярлик—особливий тип об’єктів, короткий файл з розширенням .lnk, який містить адресу деякого іншого об’єкта. Піктограма ярлика—картинка із зігнутою стрілкою;

 • об’єкт “Мій комп’ютер”—призначений для доступу до файлової системи і засобів керування ПК;

 • вікно—центральне поняття у Windows. Воно відображає зміст об’єкта. Існують такі види вікон: вікно папки, вікно програми, вікно документа, діалогове вікно, вікна системи допомоги. Вікно складається з таких основних елементів: рядок з назвою об’єкта і кнопками керування вікнами, рядка меню, робочого поля вікна, рядка панелей інструментів, рядка статусу, смуги прокручування.

Операційна система Windows, завдяки її можливостям, зробила діалог між комп’ютером і людиною більш зрозумілим і доступним. Вона також розрахована на людей з певними фізичними вадами (поганий слух та зір, мала рухливість тощо).

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.