- •Завдання 4. За усталеним алгоритмом, використовуючи дані таблиці, обчисліть обсяг повної собівартості товарної продукції у звітному та розрахунковому роках.
- •Завдання 10. Обчислити обсяги валової, товарної, реалізованої та чистої продукції на основі даних таблиці:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Завдання 14
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Завдання 42.
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення :
Рішення :
1).Ор зв.р. = 130 000 * 8 = 1040 тис.грн.
П звр. = ( Ор *Рп)/(1+Рп) = 1040 * 0,25 / 1,25 = 208 тис.грн.
ОФ зв.р. = П / Роф = 208 / 0,2 = 1040 тис.грн.
П н.р. = ОФ зв.р. * Роф н.р. = 1040 *0,24 = 249,6 тис.грн.
СВ зв.р. = 1040 – 208 = 832 тис.грн.
СВ н.р. = 832 *1,07 = 890,24 тис.грн.
Ор н.р. = 890,24 + 249,6 = 1139,84 тис.грн.
2) П н.р. = 208 * (1-0,05) = 197,6 тис.грн.
СВ н.р. = 832 * 1,02 = 848,64 тис.грн.
Рп н.р. = 197,6 / 848,64 = 23,3 %
Δ Рп = ( 23,3 – 25 ) / 25 = - 6,8%
Завдання 34.Середньорічна вартість основних засобів заводу у звітному році становила 4825 тис.грн. За рік було продано 12000 виробів, при ціні реалізації 1950 грн./шт. Рівень рентабельності продукції 25 %. У наступному році передбачається зменшення середньорічної вартості основних засобів на 125 тис.грн. Обсяг виробництва в натуральних одиницях скоротиться на 5 %, ціна виробу зросте на 10 %, а собівартість продукції збільшиться на 2 % порівняно з обсягом попереднього року. Розрахувати розмір фондовіддачі та фондомісткості за продукцією і прибутком у звітному та наступному роках та дати оцінку їх динаміці.
Рішення :
Ор зв.р. = 12000 * 1950 = 23400 тис.грн.
П зв.р. = 23400 * 0,25 / 1,25 = 4680 тис.грн.
СВ зв.р. = 23400 – 4680 = 18720 тис.грн.
Фв зв.р ( за продукцією ) = 23400/ 4825 = 4,85
Фм зв.р.( за продукцією) = 4825 / 23400 = 0,21
Фв зв.р ( за прибутком ) = 4680 / 4825 = 0,97
Фм зв.р.( за прибутком) = 4825 / 4680 = 1,03
ОФ н.р. = 4825 – 125 = 4700 тис.грн.
Ор н.р. = 12000* 0,95 * (1950*1,1) = 24453 тис.грн.
СВ н.р. = 18720 * 1,02 = 19094,4 тис.грн.
П н.р. = 24453 –19094,4 = 5358,6 тис.грн.
Фв н.р ( за продукцією ) = 24453/ 4700 = 5,2
Фм н.р.( за продукцією) = 4700 / 24453 = 0,19
Фв н.р ( за прибутком ) = 5358,6 / 4700 = 1,14
Фм н.р.( за прибутком) = 4700 / 5358,6 = 0,88
Δ Фв ( за продукцією) = ( 5,2 – 4,85 ) / 4,85 = 7,2 %
Δ Фв ( за прибутком) = ( 1,14 – 0,97 ) / 0,97 = 17,5 %
Δ Фм ( за продукцією) = ( 0,19 – 0,21 ) / 0,21 = - 9,5 %
Δ Фм ( за прибутком) = ( 0,88 – 1,03 ) / 1,03 = - 14,6 %
Завдання 36. У звітному році ВАТ «Омега» реалізувало 28500 м2 паркету та 2600 м3 деревини. Сукупна сума поточних витрат на виробництво й реалізацію виробленої продукції склала 1340 тис.грн. Деревина експортується у повному обсязі, а паркет виробляється виключно для вітчизняного ринку. Відпускна ціна паркету становить 88 грн./м2 включно з ПДВ, а деревина реалізовувалася по 300 €/м3 (без ПДВ). Ставка ПДВ становить 17%, а податку на прибуток підприємств 25 %. У звітному році середній курс розрахунків складав 1 € = 6,1 грн. Визначити рівні рентабельності продукції та рентабельності продажу за чистим і балансовим прибутком.
Рішення :
Ор паркету = 28500 * 88 = 2508 тис.грн.
Ор деревини = 2600 * 300* 6,1 * 1,17= 5566,9 тис.грн.
Ор = 2508 + 5566,9 = 8074,9 тис.грн.
Ор без ПДВ = 8074,9 / 1,17 = 6901,6 тис.грн.
Пб = 6901,6 – 1340 = 5561,6 тис.грн.
Пч = 5561,6 * 0,75 = 4171,2 тис.грн.
Рп = 5561,6/ 1340= 415 %
Рп ( Пч) = 4171,2 / 1340 = 311 %
Р продажу = 5561,6 / 6901,6 = 80,6 %
Р продажу ( Пч) = 4171,2 / 6901,6 = 60,4 %
Завдання 37.За усталеним алгоритмом, використовуючи дані таблиці обчисліть обсяг повної собівартості товарної продукції у звітному та розрахунковому роках.
Елементи витрат |
Абсолютна величина витрат, тис.грн. |
|
базисного року |
розрахункового року |
|
1. Матеріальні витрати |
3450 |
3200 |
2. Витрати на оплату праці |
520 |
600 |
3. Відрахування на соціальні потреби |
185 |
240 |
4. Амортизація основних засобів |
190 |
190 |
5. Інші витрати на виробництво |
30 |
45 |
6. Витрати, які не включаються у виробничу собівартість продукції |
54 |
35 |
7. Зміна залишків витрат майбутніх періодів за рік |
+20 |
-10 |
8. Зміна залишків резервів майбутніх платежів за рік |
+17 |
-12 |
9. Зміна залишків незавершеного виробництва за рік |
- 110 |
+80 |
10. Позавиробничі витрати |
160 |
195 |
Скв б = 3450+520+185+190+30 = 4375 тис.грн.
Скв р = 3200+600+240+190+45= 4275 тис.грн.
Свп = Скв - Внв.св ± Звмп ± Зрмп
Свп б = 4375 – 54 – 20 +17 = 4318 тис.грн.
Свп р = 4275 -35 +10 -12 = 4238 тис.грн.
С втп = Свп ± З нзв,
С втп б = 4318 + 110 = 4428 тис.грн.
С втп р = 4238 – 80 = 4158 тис.грн.
С птп = Свтп + Впозавир.(комерц)
С птп б = 4428 + 160 = 4588 тис.грн.
С птп р = 4158 + 195 = 4353 тис.грн.
Завдання 38.ПП “Колос” аналізує доцільність здійснення інвестиційного проекту, яким передбачено придбання машини та інші супутні разові витрати на суму 650 тис.грн. У результаті її використання прогнозується отримання в кінці відповідних років наступних грошових потоків: першого - +360 тис.грн., другого - +420 тис.грн., третього - +510 тис.грн. Ставка дисконту для подібних проектів складає 15 %. Визначити показники чистої теперішньої вартості, індекс доходності, термін окупності, внутрішню норму доходності проекту та зробити висновок про економічну доцільність його впровадження.
Показники |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
І |
650 |
- |
- |
– |
– |
ГП |
– |
360 |
420 |
510 |
|
Кпр(ДС 15%) |
1 |
0,870 |
0,756 |
0,658 |
|
Кпр(ДС 90 %) |
1 |
0,526 |
0,277 |
0,146 |
|
ІК |
650 |
|
|
– |
650 |
ДГП (ДС 15%) |
– |
313,2 |
317,52 |
335,58 |
966,3 |
ДГП (ДС 90%) |
- |
189,36 |
116,34 |
74,46 |
380,16 |
ЧТВ (ДС15% ) = 966,3 – 650 = 316,3 тис.грн.
ЧТВ (ДС90% ) = 380,16 – 650 = - 269,84 тис.грн.
ІД( 15% ) = 966,3 / 650 = 1,49
ТО (15%) = 650 / ( 966,3 : 3) = 2,02 років
ВСД = ДСМ + (ЧПДM / (ЧПДM + ЧПДБ) * (ДСБ – ДСМ) = 15%+(316,3 / (316,3+269,84)*(90%–15%) = 15% + 0,54*75% =55,5%
Завдання 39. ТОВ “Північ” придбало нову машину за 220 тис.грн. Крім того, на її доставку й монтаж було витрачено 4 тис.грн. Визначити щорічні суми амортизаційних відрахувань за умови застосування підприємством рівномірного та подвійно-залишкового (прискореного зменшення залишкової вартості) методу нарахування амортизації. Прогнозний термін використання машини 5 років, а її ліквідаційна вартість становить 2 тис.грн.