- •Завдання 4. За усталеним алгоритмом, використовуючи дані таблиці, обчисліть обсяг повної собівартості товарної продукції у звітному та розрахунковому роках.
- •Завдання 10. Обчислити обсяги валової, товарної, реалізованої та чистої продукції на основі даних таблиці:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Завдання 14
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Завдання 42.
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення :
Рішення :
НОКвзХ-А = 900/90 * (230/1000 )*8000*(2+1+10/2) = 147,2 тис. грн
НОКвзY-А = 450/90*0,125*8000*(2+1+10/2) = 40 тис. грн
НОКвзХ-В = 900/90 * 0,11 *5000 * (3+0+14/2) = 55 тис. грн
НОКвзY-В = 450/90*0,124*5000*(3+0+14/2) = 31 тис. грн
НОКвзХ-С = 900/90*0,045*18000*(5+2+18/2+1) =137,7 тис. грн
НОКвзY -С = 450/90*0,025*18000*(5+2+18/2+1) = 38,25 тис. грн
НОКвзХ-D = 900/90*0,015*10000*(8+1+30/2+2) = 39 тис. грн
НОКвзY- D = 450/90*0,05*10000*(8+1+30/2+2) = 65 тис. грн
НОКЗАГАЛЬНИЙ = 147,2+ 40+ 55+ 31+ 137,7+ 38,25+39+65 = 553,15 тис.грн.
Завдання 30. Основна продукція виробничого підприємства у розрахунковому році має скласти 60000 тис. грн, послуги промислового характеру 5800 тис. грн. вартість напівфабрикатів становитиме 13400 тис. грн., з яких 60% буде використано для власного виробництва. Обсяг незавершеного виробництва на кінець року збільшиться на 3000 тис. грн. Залишки нереалізованої готової продукції на складі підприємства очікуються у розмірі: на початок розрахункового періоду 7200 тис. грн, на кінець цього ж періоду 5600 тис. грн.
Визначити очікуваний обсяг валової, товарної та реалізованої продукції.
Рішення : ТП = 60000 +13400*40%+5800 = 71160 тис.грн.
ВП = 71160 +3000 = 74160 тис.грн.
РП = 71160 + ( 7200 –5600 ) = 72760 тис.грн.
Завдання 31 Завод виробляє продукцію, на виготовлення якої витрачається 35 кг. металу, що постачається на підприємство за ціною 1600 грн./т. При обробці матеріалу відходи становлять 10%, й реалізуються за ціною 115 грн./т. Виріб обробляють у механічному і складальному цехах. Витрата енергії та палива на один виріб становить 5 грн. Основна зарплата у механічному цеху 6,5 грн., та 2,7 грн./виріб у складальному. Додаткова зарплата становить 4% основної, а відрахування до фондів соціального страхування складають 39%. Річна сума загальновиробничих витрат 620 тис.грн., а загальногосподарських 730 тис.грн. Сукупний розмір зарплати основних робітників підприємства за відрядними розцінками обчислюється 660 тис.грн. Позавиробничі витрати оцінюються на рівні 3 % виробничої, а запланований прибуток становить 15 % повної собівартості одного виробу. Ставку ПДВ встановлено на рівні 20 %. Знайти повну собівартість і відпускну ціну виробу.
Рішення :
1 Сировина і матеріали : 0,035 х 1600 = 56 грн.
2 Відходи : 0,035 х 0,1 х 115= 0,4 грн. ( віднімаються)
3 Енергія та паливо: 5 грн.
4. Основна зарплата : 6,5+ 2,7 = 9,2 грн.
5. Додаткова зарплата : 9,2 х 0,04 = 0,37 грн.
6 Відрахування на соц.потреби : (9,2 +0,37) х 0,39 = 3,73 грн.
7 Загальновиробничі витрати : 620 / 660 х 9,2 = 8,64 грн.
8 Загальногосподарські витрати : 730 / 660 х 9,2 = 10,18 грн.
9 Виробнича собівартість : 56 – 0,4 + 5 + 9,2+ 0,37 +3,73+ 8,64 + 10,18 = 92,72 грн.
10. Повна собівартість : 92,72 х 1,03 = 95,5 грн.
Оптова ціна підприємства : 95,5 * 1,15 = 109,83 грн.
13. Відпускна ціна : 109,83 х 1,2 = 131,79 грн.
Завдання 32У звітному році СТОВ “Рибопродукт” реалізувало 130 т. продукції за відпускною ціною 8 грн./кг. При цьому рівень рентабельності продукції сягнув 25%, а рентабельність основних засобів становила 20%. Визначити: 1)який має бути обсяг виробництва й реалізації продукції, щоб рентабельність основного капіталу становила 24% при зростанні собівартості продукції на 7% при збереженні обсягу основного капіталу на рівні звітного року. 2)як має змінитися рівень рентабельності продукції, якщо прибуток зменшиться на 5%, а валові витрати зростуть на 2 % порівняно з їх значенням у звітному періоді.