- •Завдання 4. За усталеним алгоритмом, використовуючи дані таблиці, обчисліть обсяг повної собівартості товарної продукції у звітному та розрахунковому роках.
- •Завдання 10. Обчислити обсяги валової, товарної, реалізованої та чистої продукції на основі даних таблиці:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Завдання 14
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Завдання 42.
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення :
Рішення:
Зпр. 1= 5620/12*0,2 + 28 = 121,7 грн/од.
Зпр.2= 5350/11 *0,2 + 24 = 121,3 грн/од. ефективний
Зпр.3 = 4580/8 *0,2 +20 = 134,5 грн/од.
Завдання 20. ПП “Аякс” аналізує доцільність здійснення інвестиційного проекту, яким передбачено придбання машини та інші супутні разові витрати на суму 270 тис.грн. В результаті її використання прогнозується отримання в кінці відповідних років наступних грошових потоків: першого - +110 тис.грн., другого - +150 тис.грн., третього - +200 тис.грн. Ставка дисконту для подібних проектів складає 25 %. Визначити показники чистої теперішньої вартості, індекс доходності, термін окупності, внутрішню норму доходності проекту та зробити висновок про економічну доцільність його впровадження.
Показники |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
І |
270 |
- |
- |
– |
– |
ГП |
– |
110 |
150 |
200 |
|
Кпр(ДС 25%) |
1 |
0,800 |
0,640 |
0,512 |
|
Кпр(ДС 90 %) |
1 |
0,526 |
0,277 |
0,146 |
|
ІК |
270 |
|
|
– |
270 |
ДГП (ДС 25%) |
– |
88 |
96 |
102,4 |
286,4 |
ДГП (ДС 90%) |
- |
57,86 |
41,55 |
29,2 |
128,61 |
ЧТВ (ДС25% ) = 286,4 – 270 = 16,4 тис.грн.
ЧТВ (ДС90% ) = 128,61 – 270 = - 141,39 тис.грн.
ІД( 25% ) = 286,4 / 270 = 1,06
ТО (25%) = 270 / ( 286,4 : 3) = 2,8 років
ВСД = ДСМ + (ЧПДM / (ЧПДM + ЧПДБ) * (ДСБ – ДСМ) = 25%+(16,4 / (16,4+141,39)*(90%–25%) = 25% + 0,104 *65% =31,76%
Завдання 21 ТОВ “Магма” придбало нову технологічну лінію вартістю 1450 тис.грн. Витрати на її транспортування і монтаж становили 3% її вартості. Прогнозований термін експлуатації лінії становить 6 років, а її ліквідаційна вартість 10 тис.грн. Визначити суми річних амортизаційних відрахувань за умови застосування рівномірного та кумулятивного методу нарахування амортизації.
Рішення :
Вб = 1450 + 0,03х 1450 = 1450 + 43,5 = 1493,5 тис. грн.
Вартість , яка амортизується Ва = 1493,5- 10 = 1483,5 тис.грн.
Рівномірний метод :
Ар = 1483,5: 6 = 247,25 тис.грн.
Кумулятивний метод:
Кч = ((6+1) *6 ) / 2 = 21
Ав (1) = 6/21 * 1483,5 = 423,86 тис.грн.
Ав(2) = 5/21 * 1483,5 = 353,21 тис.грн.
Ав (3) = 4/21 * 1483,5 = 282,57 тис.грн.
Ав (4) = 3/21 * 1483,5 = 211,93 тис.грн.
Ав (5) = 2/21 * 1483,5 = 141,29 тис.грн.
Ав ( 6) = 1/21 * 1483,5 = 70,64 тис.грн.
Ав (1-6) = 423,86+353,21+282,57+ 211,93+ 141,29 + 70,64 = 1483,5 тис.грн.
Завдання 22. Обчислити потребу підприємства у робітниках-фрезерувальниках у звітному й розрахунковому роках, якщо виробничою програмою звітного року заплановано обробити 1200000 деталей, при трудовитратах обробки однієї деталі 0,1 н-год. Ефективний річний фонд робочого часу одного робітника складає 1645 н-год., а передбачуване виконання норм часу у середньому становить 104%. У розрахунковому році планується збільшити обсяг обробки на 15%, й, за рахунок застосування більш продуктивних станків, зменшити трудомісткість обробки деталі до 0,05 н-год., за незмінного ефективного фонду робочого часу та коефіцієнту виконання норм.
Рішення : Ч осн.р. = Т сум / ( Фд х Квн).
Чзвіт = ( 1200000*0,1) / (1645 * 104) = 71 чол.
Чрозр = (1200000 *1,15* 0,05) / (1645 * 104) = 41 чол.
Завдання 24. ВАТ “Київ-Фарма” здійснює оцінку інвестиційного проекту, параметри якого подані у таблиці. Оцініть доцільність інвестування за допомогою показників NPV та термін окупності за умови, що дисконтна ставка проекту 18 %, а ставка податку на прибуток підприємств становить 25%.
Показники |
Дата аналізу показників |
|||
поч. 1 р. |
кін. 1 р. |
кін. 2 р. |
кін. 3 р. |
|
1. Товарна продукція, тис.грн. |
- |
28500 |
29000 |
32000 |
2. Рентабельність продукції, % |
- |
25 |
25 |
25 |
3. Амортизаційні відрахування, у % до собівартості |
- |
12 |
10 |
8 |
4. Інвестиції, тис.грн. |
14900 |
- |
- |
- |