
- •Завдання 4. За усталеним алгоритмом, використовуючи дані таблиці, обчисліть обсяг повної собівартості товарної продукції у звітному та розрахунковому роках.
- •Завдання 10. Обчислити обсяги валової, товарної, реалізованої та чистої продукції на основі даних таблиці:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Завдання 14
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Завдання 42.
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення :
Рішення :
П1 = Отп*Рп/ (1+Рп) = 28500*0,25/1,25 = 5700 тис.грн.
П2= Отп*Рп/ (1+Рп) = 29000*0,25/1,25 = 5800 тис.грн
П3 = Отп*Рп/ (1+Рп) = 32000*0,25/1,25 = 6400 тис.грн
С1 = Отп –П1= 28500 –5700 = 22800тис.грн.
Ав 1 = 22800 *0,12 = 2736 тис.грн.
С2 = Отп –П2= 29000 –5800 = 23200тис.грн.
Ав 2 = 23200 *0,1 = 2320 тис.грн.
С3 = Отп –П1= 32000 –6400= 25600 тис.грн.
Ав 3 = 25600 *0,08 = 2048 тис.грн.
Показники |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
І |
14900 |
- |
- |
– |
|
П |
– |
5700 |
5800 |
6400 |
|
А |
– |
2736 |
2320 |
2048 |
|
Податок |
– |
1425 |
1450 |
1600 |
|
ГП=П+А-Подат |
– |
7011 |
6670 |
6848 |
|
Кпр(ДС 18%) |
1 |
0,847 |
0,718 |
0,609 |
|
ІК |
14900 |
- |
- |
– |
14900 |
ДГП |
– |
5938 |
4789 |
4170 |
14897 |
ЧТВ = ДГП – ІК = 14897 – 14900 = - 3 тис.грн.
ІД =ДГП/ ІК = 14897 / 14900 = 0,999
ТО = 14900/ ( 14897 : 3) = 3 роки
Завдання 25 На початку звітного року первісна вартість основних засобів ЗАТ «Точмаш» складатиме 35000 тис.грн. 1.06 та 1.08. будуть уведені в дію нові основні засоби вартістю відповідно 2100 та 650 тис.грн., крім того, до 1.10 буде придбана у іноземного постачальника й встановлена нова автоматична лінія за 1400 тис.€. Витрати на її доставку та монтаж становитимуть 7% її вартості. 1.10. будуть виведені з експлуатації через повне фізичне спрацювання машини та устаткування на загальну суму 2450 тис.грн. Коефіцієнт зносу основних засобів на початок наступного року складатиме 0,35. Обчислити: 1)середньорічну вартість основних засобів у звітному році якщо середньорічний курс 1 € = 6,2 грн.; 2)первісну і залишкову вартість основних засобів на початок наступного року; 3)показники стану та ефективності відтворення основних засобів підприємства.
Рішення:
ОФсер = 35000 + 2100 * (7/12) + 660 * (5/12) + 1400 *1,07 *6,2 * (3/12) – 2450 * (3/12) = 35000 + 1225 + 275 + 2321,9 – 613 = 38208,9 тис.грн.
ОФпервісна = 35000 + 2100 + 660 + 1400 *1,07 *6,2 – 2450 = 44597,6 тис.грн.
ОФзалишкова = 44597,6 – (44597,6 * 0,35) = 28988,4 тис.грн.
Коефіцієнт зносу К зн.= А / ОФКІН. РОКУ = (44597,6 * 0,35) / 44597,6 = 0,35 або 35%
Коефіцієнт придатності К пр.= ОФзал / ОФКІН. РОКУ = 28988,4 /44597,6 =0,65або 65%.
К виб= ОФВИБ / ОФп.р.= 2450/ 35000 =0,07
К он= ОФВВЕД / ОФк.р. = (2100+ 660 +9287,6) / 44597,6 = 12047,6/ 44597,6 = 0,27
К інт.он.= К он. / К виб. = 0,27 / 0,07 = 3,86 .
Завдання 27 У металообробному цеху ВАТ «Мукачевприлад» на початку року діятиме 120 однотипних верстатів. 1 березня буде встановлено ще 36 верстатів, а 1 серпня виведено з експлуатації 12 верстатів. Підприємство працює в одну зміну за її тривалості у 8 год. Рік матиме 270 робочих днів. Регламентовані простої устаткування, спричинені його ремонтом і профілактичним обслуговуванням, складуть 5 % режимного фонду часу. Продуктивність одного верстата становить 20 дет./год. Плановий річний обсяг обробки деталей встановлено на рівні 2400000 шт. Визначити величину виробничої потужності металообробного цеху та плановий коефіцієнт її використання.
Рішення : Виробнича потужність підрозділу підприємства визначається по формулі :
N = (TP * m) / t або N = TP * m* а
де Тр - річний фонд часу роботи устаткування;
m -кількість устаткування, яке береться для розрахунку;
t - трудомісткість виготовлення одиниці продукції.
а- продуктивність устаткування
M сер = 120 + 36* 10/12 – 12 * 5/12 =120+ 30 – 5 = 145 верст.
TP =270*8 *( 1 - 0,05 ) = 2052 год.
N = 2052* 145 * 20 = 5 950 800 дет
Кв.п. = О / N = 2 400 000 / 5 950 800 = 0,40
Завдання 28. Обґрунтувати доцільність реалізації інвестиційного проекту за показниками чиста теперішня вартість, термін окупності інвестицій та внутрішня норма доходності, якщо відомо наступне:
Показники |
Значення на дату аналізу, тис.грн. |
|||
початок 1 р. |
кінець 1 р. |
кінець 2 р. |
кінець 3 р. |
|
Інвестиції |
250 |
300 |
|
- |
Чистий прибуток |
- |
280 |
320 |
410 |
Амортизаційні відрахування |
- |
100 |
120 |
120 |
Дисконтна ставка проекту 20%.
Показники |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
І |
250 |
300 |
- |
– |
|
ЧП |
– |
280 |
320 |
410 |
|
А |
– |
100 |
120 |
120 |
|
ГП=ЧП+А |
– |
380 |
440 |
530 |
|
Кпр(ДС 20 %) |
1 |
0,833 |
0,694 |
0,579 |
|
Кпр(ДС 90 %) |
1 |
0,526 |
0,277 |
0,146 |
|
ІК(20%) |
250 |
249,9 |
- |
– |
499,9 |
ІК(90%) |
250 |
157,8 |
- |
- |
407,8 |
ДГП (20%) |
– |
316,54 |
305,36 |
306,87 |
928,77 |
ДГП (90%) |
- |
199,88 |
121,88 |
77,38 |
399,14 |
ЧТВ (20%)= ДГП – ІК = 928,77 – 499,9 = 428,87 тис.грн.
ІД(20%) =ДГП/ ІК = 928,77 / 499,9 = 1,86
ТО (20%) = 499,9 / ( 928,77 : 3 ) = 499,9 / 309,59 = 1,6 (роки)
ЧТВ (90%)= ДГП – ІК = 399,14 – 407,8 = - 8,66 тис.грн.
ІД(90%) =ДГП/ ІК = 399,14 / 407,8 = 0,98
ВСД = ДСМ + (ЧПДM / (ЧПДM + |ЧПДБ |) * (ДСБ – ДСМ) = 20%+(428,87 / (428,87+ 8,66)*(90%–20%) = 20% + 0,998 *70% = 89,8 %
Завдання 29. Визначити норматив оборотних коштів у виробничих запасах підприємства, якщо згідно з планом 4-го кварталу має бути випущено 900 виробів Х та 450 виробів Y. Вихідні дані для розрахунку наведені у таблиці:
Показники |
Вид матеріалу |
|
||||
А |
В |
С |
D |
|||
Норма витрати на виріб Х, кг. на виріб Y, кг. |
230 125 |
110 124 |
45 25 |
15 50 |
||
Ціна договірна, грн./т. |
8000 |
5000 |
18000 |
10000 |
|
|
Транспортний запас, дн. |
2 |
3 |
5 |
8 |
|
|
Підготовчий запас, дн. |
1 |
0 |
2 |
1 |
|
|
Інтервал між поставками, дн. |
10 |
14 |
18 |
30 |
|
|
Страховий запас, дн. |
0 |
0 |
1 |
2 |
|