
- •Завдання 4. За усталеним алгоритмом, використовуючи дані таблиці, обчисліть обсяг повної собівартості товарної продукції у звітному та розрахунковому роках.
- •Завдання 10. Обчислити обсяги валової, товарної, реалізованої та чистої продукції на основі даних таблиці:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Завдання 14
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Завдання 42.
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення :
Завдання 10. Обчислити обсяги валової, товарної, реалізованої та чистої продукції на основі даних таблиці:
Показник |
Значення |
Обсяг виробництва продукції, тис.шт.:
|
60 12 |
Ціна одиниці продукції, грн.:
|
45 80 |
Напівфабрикати власного виробництва, тис.грн.
|
680 590 |
Послуги промислового характеру, тис.грн.
|
135 85 |
Незавершене виробництво, тис.грн.:
|
470 120 |
Залишки готової продукції на складі, тис.грн.:
|
230 400 |
Вартість сировини та матеріалів замовника, тис.грн. |
310 |
Матеріальні та прирівняні до них витрати, тис.грн. |
2090 |
Рішення :
ТП = 60*45 + 12*80 +(680-590)+ 135*0,85 = 2700+960+90+ 114,8 = 3864,8 тис.грн.
ВП = 3864,8 + (120-470) +310 = 3824,8 тис.грн.
РП = 3864,8 + ( 230 –400 ) = 3694,8 тис.грн.
ЧП= 3864,8 – 2090 = 1774,8 тис.грн.
Завдання 11. ПТ “Славія” починає виробництво портативних радіоприймачів. Повна собівартість стандартної моделі приймача становить 12 грн., з яких на змінні витрати припадає 72%. Відпускна ціна виробу буде встановлена на рівні 16,5 грн., а річна програма випуску 15000 шт. Визначити: а)критичний обсяг виробництва й реалізації продукції та коефіцієнт безпеки виробництва; б)необхідний для отримання прибутку у розмірі 20000 грн. обсяг виробництва й продажу приймачів.
Рішення :
В пост. = 12*(1-0,72)*15000 =50,4тис.грн.
Окр . = 50,4 / (16,5 –12 *0,72) = 50,4/ (16,5 –8,64) = 6412 .шт
Коефіцієнт безпеки виробництва Кб = (О-Окр)/О =( 15000 – 6412)/ 15000 = 0,57
О р.р. = ( 50400 + 20000 ) / ( 16,5 – 8,64 ) = 8957 .шт.
Завдання 12. Середньорічна величина оборотних коштів заводу у звітному році становила 6950 тис.грн. За рік було продано 16500 виробів за ціною 2420 грн/шт.. Рівень рентабельності продукції 25%. У наступному році передбачається збільшення середньорічного обсягу оборотних коштів на 210 тис.грн. Обсяг виробництва в натуральних одиницях зросте на 12 %, ціна виробу знизиться на 20 грн./шт, а собівартість продукції збільшиться на 7 % порівняно з обсягом попереднього року. Розрахувати рівні рентабельності оборотних коштів у звітному та наступному роках й дати оцінку їх динаміці.
Рішення :
Ор з.р. = 16500*2420 =39 930,0 тис.грн.
П з.р.= 39930*0,25 / 1,25 = 7986 тис.грн.
С з.р. 39930 – 7986 =31944 тис.грн.
Рок з.р. = 7986/6950 = 115%
ОК н.р. = 6950 + 210 = 7160 тис.грн.
Ов н.р. = 16500 *1,12 =18480 шт.
Ор н.р. = 18480 *(2420-20) = 44352 тис.грн.
Сн.р. = 31944 *1,07 =34180,1 тис.грн.
Пн.р. = 44352 – 34180,1 = 10171,9 тис.грн.
Рок н.р.= 10171,9 / 7160 = 142 %
Δ Р ок =( 142/115 – 1) *100% = 23,5%
Завдання 13. ВАТ “Фарматик” здійснює оцінку інвестиційного проекту, параметри якого подані у таблиці. Чи доцільно реалізувати проект? Відповідь обґрунтуйте за допомогою показників NPV та індексу доходності за умови, що дисконтна ставка проекту 20 %, а ставка податку на прибуток підприємств 25%.
оказники |
Значення на дату аналізу |
|
|||
поч. 1 р. |
кін. 1 р. |
кін. 2 р. |
кін. 3 р. |
||
1. Товарна продукція, тис.грн. |
- |
24500 |
28000 |
29000 |
|
2. Рентабельність продукції, % |
- |
25 |
25 |
25 |
|
3. Амортизаційні відрахування, у % до собівартості |
- |
10 |
8 |
8 |
|
4. Інвестиції, тис.грн. |
12300 |
- |
- |
- |