Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Voda.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.09.2019
Размер:
60.18 Кб
Скачать

Тема. Про воду.

Мета.

  • Дати учням початкове уявлення про властивості води, про значення води в природі, поширення її на Землі, про необхідність збереження чистої води; формувати вміння та навички дослідницької діяльності.

  • Розвивати увагу, пізнавальний інтерес, мислення, пам’ять, творчу уяву.

  • Виховувати дбайливе ставлення до води.

Тип уроку. Засвоєння нових знань.

Обладнання. Склянки з водою, шматочки льоду з морозильної камери, чайник, блюдце, глобус, комп’ютер, слайди з різними ілюстраціями з трьома станами води в природі, сонечко, магнітофон, мікрофон підручник для 2 класу «Я і Україна», малюнки дітей, карта Косівського району.

Очікувані результати: економно ставитися до використання води.

Епіграф Жива вода дає життя

Всьому живому в світі;

Якщо живе жива вода,

Тоді земля у квіті.

Л. Забашта.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

  1. Привітання довкіллю.

Доброго ранку! Доброго дня!

Доброго вечора нині й щодня.

Хай не псується годинник на вежі

Хай буде все на Землі, як належить.

Сонце – як сонце, літо – як літо.

Дощик – як дощик, діти – як діти.

Хай усміхаються діти щодня,

Доброго ранку! Доброго дня!

  1. Прогноз погоди.

Знавці народного календаря

- Ми знавці народного календаря.

Я спішу повідомити Вам що нині 27 квітня день Мартина – Лисогона. За спостереженнями мисливців, у цей день лисиці переселяються в нові нори, хоч перші три дні свого переселення вони сліпі й глухі.

А я розкажу Вам одну прикмету, запам’ятайте її, будь ласка, і перевірте.

Прикмета. Якщо жаби на Мартина кричать, а після Мартина замовкають, то наступить зниження температури.

Вчитель. Послухаймо синоптика, який розкаже всім нам, яка на нас сьогодні чекає погода.

Синоптик

Сьогодні вівторок 27 квітня в Косівському районі погода передбачається така. Похмуро. Вранці температура повітря буде від 8⁰ до 12⁰ тепла. Після обіду потеплішає до 16⁰ тепла, але падатиме невеличкий дощ, гроза. Вітер південно-західний від 2 -5 м/с.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Огляд виставки малюнків на паркані «Весняний день»

  2. Тест – опитувальник по темі «Погода»

  1. Яка сьогодні погода?

а)осіння

б)зимова

в)літня

г) весняна

2. Вибери народну прикмету, яка дає змогу передбачати погоду.

а)Як почав орать, то в сопілку не грать.

б)Високо і швидко пливуть у небі хмари – на гарну погоду.

3. Вибери з написаного тільки опади?

а) Сонце

б) дощ

в) сніг

г) град

д) хмара

4.Що таке погода?

3.Самоперевірка.

4.Вступне слово вчителя.

Уявімо собі, що у нас на уроці здійснилося чудо. До нас завітала хмаринка. Ось вона наша гостя. Це вона принесла нам невеликі краплинки дощу.

Закрийте оченята, простягніть дощику свої ручки вперед, ніби ви збираєте ці краплинки. На ваших долоньках лежать такі маленькі, такі прозорі краплиночки води. Ось такі як ця Краплинка – Капітошка.

(Заходить дівчинка Капітошка, співає пісню)

  • Звідки ти до нас прийшла?

  • Де я тільки не побувала. Весело було мені і у підземних водах. Дзвінко співала я зі своїми подружками мандруючи по джерельцю та річці. Купалася я у озері, пірнала на дно морське. Навіть і в океані побувала. Ой як там хороше!

  • А ви діти, любите мандрувати?

  • Так!

  • Я так і знала! Недарма я до вас завітала. Ось вам краплинки із різних водойм планети Земля. Вони не прості, а чарівні. На кожній із них є якесь завдання. Виконати їх зможуть тільки уважні, розумні і кмітливі діти.

  • Ну що будете знайомитися з моїми друзями?

  • Так.

  • Діти давайте спробуємо відгадати тему нашого уроку. Про що буде наш урок? То краплинки ми збирали, ось і сама краплинка завітала до нас. А з чого вони утворилися? (З води. На уроці будемо говорити про воду).

Епіграф

5.Очікувальні результати

Вправа «Букет очікувань».

  • Діти, яким ви очікуєте бачити урок?

  • У кожного з вас на партах - квіточки. Напишіть на них свої очікування. А потім з ваших квіточок складемо букет. (Складання букета)

(цікавим, повчальним,веселим, пізнавальним, творчим, пошуковим)

  • 22 березня всі святкували День води. А чому?

(Бо вода потребує захисту, адже з кожним роком її стає все менше і менше.)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]