Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zadachi_MTP.doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
31.08.2019
Размер:
472.06 Кб
Скачать

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКАЇНИ

«КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. ВАДИМА ГЕТЬМАНА»

Кафедра маркетингу

Розв’язки задач

Виконала: студентка,

Спеціальності 6507,

7 групи,

4 курсу,

Фіщук К.Д.

КИЇВ 2011

Тема 1 Завдання 1

Зміст поняття «маркетинг перехідної економіки» розкривають терміни: нужди, потреби, зародження ринкової конкуренції ціни, збут, розвиваючий маркетинг.

Виробники починають орієнтуватися на потреби споживачів, щоб задовольнити попит і отримати прибуток. На цьому етапі починається зароджуватися конкуренція, так як вже не держава вирішує що і коли виробляти, а виробники, орієнтуючись на попит і стан конкуренції у певній галузі економіки. Ціни все більше схиляються до ринкових, так як існує не один виробник і споживачі самі ладні обирати у кого і за якою ціною купувати товари. Товар, на цьому етапі, набирає дещо іншого значення – це вже не все, що пропонується ринком для споживання, а сукупність певних характеристик і властивостей, які здатні задовольнити потреби споживачів. Виробники збувають свою продукцію через мережу власних магазинів, якщо вона існує або через посередників. Збуту продукції приділяється більше уваги, але не як за умов ринкової економіки. Так як з’являється більше виробників, виникає необхідність рекламування продукції (можлива навіть агресивна, нав’язуюча реклама). Отже, можна зробити висновок, що маркетинг перехідної економіки базується на розвиваючому маркетингу. Розвиваючий маркетинг пов'язаний із формуванням та розвитком попиту на товари та послуги. Його головна мета – перетворення потенційного попиту в реальний пред’явлений.

Завдання 2

Завод «Буддеталь» - «концепція вдосконалення виробництва», ринок продавця, так як товари продаються без урахування потреб споживачів. Вважається, що товари купуватимуть лише за вдосконалення технологій виробництва.

Фабрика «Зоря» - «класична концепція маркетингу», ринок покупця, беруть до уваги потреби споживачів і постійно вивчають рівень конкуренції на ринку.

ВАТ «Зірка» - «концепція збуту», трансформаційний ринок, продаж товарів лише за умов нав’язування товарів споживачам.

Завдання 3

Відправний пункт

Головний об’єкт уваги

Засоби досягнення мети

Кінцева мета

Концепція інтенсифікації комерційних зусиль

7. Виробництво

1. Наявний товар

2. Продаж і просування товару

8. Збільшення прибутку за рахунок зростання продажу товару

Концепція маркетингу

3. Ринок споживачів

6. Потреби споживачів

4. Комплексні зусилля маркетингу

5. Збільшення прибутку за рахунок задоволення споживачів

Завдання 4

ЗАТ «Дунай» виготовляє продукти харчування, будь-яку їстівну продукцію, адже 17 працівників працює в хімічній лабораторії та дегустаційному залі. Діяльність закритого акціонерного товариства відповідає «збутовій концепції», адже у відділі маркетингу працює лише 6 людей, що досить мало для впровадження всього комплексу маркетингу, а от в відділі реклами працює 22, що свідчить про інтенсифікацію комерційних зусиль. Тобто «Дунай» активно використовує рекламу для просування і збуту товарів. Відправним пунктом збутової концепції є виробництво, а на ЗАТ «Дунай» у виробничих цехах працює 362 працівники.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]