- •Розробка виробничого процесу
- •Прийом сировини і матеріалів
- •Розмол технологічної тріски на волокна
- •3 Приготування і введення зв’язуючого, затверджувача і гідрофобізатора.
- •5. Формування деревоволокнистого килима.
- •6. Пресування двп
- •7. Розкрій двп на формати, упаковка і укладка.
- •Розрахунки сировини на одиницю продукції і на річну програму.
- •Розрахунок необхідної кількості обладнання та його завантаження.
- •Розрахунки енергоресурсів на технологічні та побутові потреби
- •Розрахунок площі складу
- •Заходи по підвищенню якості продукції
- •Заходи по підвищенню охорони навколишнього середовища.
- •Список рекомендованої літератури
Розрахунок необхідної кількості обладнання та його завантаження.
Сортування тріски СЩ – 1 (Q =40м3/год)
А=Vmp= = =13.65 м3 нас
n= =0.34, n1= 1
Завантаження сортувалки складе:
Бункер тріски
Vб= де
y – насипна маса тріски 300 кг/м3 нас;
g – масса тріски, що поступає в бункер;
τ – час запасу 12/ 3
Vб = м3
Приймаємо ДБО – 60, тоді час запасу складає;
τ
Мийка тріски (Q =45 м3/год) Враховуючи при сортуванні кількість абсолютно сухої тріски, що поступає на мийку складає 3420.04 кг
А= Vmp= =20.5 м3 нас
n= , n1=1
Завантаження мийки складає:
Враховуючи втрати, кількість абс тріски, що поступає на рафінер складає 3385, 84 кг
Рафінер PR – 42 (Q =6050 кг/год)
n= n1 =1
Завантаження рафінера складе:
=56%
Труба сушильна
A= 3079.17 кг
Q =6500 кг/год n = =0.49 , n1 =1
Завантаження рафінера складає :
=49%
Змішувач
A= 3079.17 кг
Q =6500 кг/год n = =0.49 , n1 =1
Завантаження рафінера складає :
=49%
Формуюча машина
A= 4567.7 кг
Q =6500 кг/год n = =0.76 , n1 =1
Завантаження формуючої машини складає :
=76%
Підпресовка та пресування килима:
Пгод =60*V*B*g*K1*K2 де
V – лінійна швидкість, м/хв;
g – маса м2 готової плити, год ;
K1 – коефіцієнт використання машини 0.9;
К2 - коефіцієнт використання робочого часу 0.95 ;
V =
q =p*v де:
p- густина плити, 820 кг/м3;
V-об’єм м2 плити ;
V = F * б ,де
б- товщина готового килима = 0.0032м
V=1*0.0032 =0.0032 м3
g = 820 * 0.0032 = 2.62 кг/м2
V = = 10.79 м/хв
9.Обрізні верстати
Пгод = 60*B*V*б*К1*К2 , де
B – ширина готового килима, м;
V- швидкість м/хв ;
б-товщина готового килима, м;
Пгод = 60 *2.44 *10.79*0.0032*0.9*0.95=4.3м3
Розрахунки енергоресурсів на технологічні та побутові потреби
Витрата води на душові сітки.
Приймаю що кількість чоловіків 50% і жінок 50%, тобто 14 чоловіків і 13 жінок. Відповідно до СНІП кількість чоловік на 1 душову сітку повинно бути 5, тоді кількість душових сіток складе 3дш чоловіків і 3дш жінок.
Витрата води на 1 душову сітку розраховую за формулою
Vд = , де
N- кількість змін за рік;
0.75-час роботи душевих сіток;
1000 – перевод л в м3;
N = (252+12)*4 +25 = 1131
252 – робочі дні за рік;
25 – кількість днів на капітальний ремонт ;
12 – кількість днів на проведення ППР.
Vб = м3
Загальна витрата води на душеві сітки:
Vдз = Vд*n = 424.13*6 = 2544.75м3
n = загальна кількість душових;
2.Витрати води на умивальники
Відповідно до СНІП кількість чоловіків на 1 умивальник повино бути 7, тоді кількість умивальників для:
- чоловіків -2
- жінок -2
Витрата води на умивальники становить:
Vд = м3
Загальна витрата води на умивальники;
Vy = Vy * n = 169.65 *4=678.6 м3
n – загальна кількість душевих;
3.Витрати води на господарсько-побутові потреби розраховують :
V гп = =916.11 м3
Загальна витрата води на господарсько – побутові потреби:
Vзаг = 2544.75+678.6+916.11=4139.46м3
Відомості витрат води на технічні потреби, м3
-
№
Найменування споживачів
Кількість спожмвачів
Годинна витрата води
Річний фонд роб, часу, год
Річна витрата води
1
Гідромийка
1
2
756
18900
2
Рафінер
1
1.5
6048
9072
3
Розчин NH4CL
1
0.059
6048
356.83
4
Розбавка смоли
1
0.09737
6048
588.9
5
Промивка обладнання
1
2
756
1512
30429.7
Питома витрата води на 1 м3 плити:
Vn = м3
2.Розрахунок витрат електроенергії на освітлення приміщення.
1. Витрати електроенергії:
Pp=
Pp = розрахункова потужність, КВт;
F = площа, м2
N – встановлена потужність Вт/м2
Pвет =Рр*Кзап де
Кзап – коефіцієнт запасу, який враховує зниження освітлення в процесі експлуатації старіння світильників, забруднення.
Pp=
B- коефіцієнт використання потужності, що враховує неоднакову роботу усіх ламп, 0.85;
n – ККД, 0,095;
Головний конвеєр:
Рр= =
Рвст = Pp*Кзап= 55.08*1.5 = 82.62кВт
Рсп= кВт
Склад готової продукції:
Рр= =
Рвст = 11.664*1.3 = 15.16кВт
Рсп кВт
Теплопункт
Рр= =
Рвст = 3.888*1.8 = 6.998кВт
Рсп кВт
Розмольний пункт:
Рр= =
Рвст = 31.1*1.3 = 40.44кВт
Рсп кВт
Сушльний відділ:
Рр=
Рвст = 3.888*2 = 7.776кВт
Рсп кВт
Відділ сортування:
Рр=
Рвст = 5.184*2 = 10.368кВт
Рсп кВт
Клеє підготовчий відділ:
Рр=
Рвст = 7.776*1.3 = 10.11кВт
Рсп кВт
Коридор №1
Рр=
Рвст = 0.864*1.3 = 1.12кВт
Рсп кВт
Коридор № 2
Рр=
Рвст = 0.53*1.3 = 0.689кВт
Рсп кВт
Гардероб
Рр=
Рвст = 1.02*1.3 = 1.33кВт
Рсп кВт
3.Розрахунок витрат тепла на побутові потреби.
Витрати тепла розраховую за формулою:
Q= де
V – об’єм опалювальних приміщень, м3;
g- витрата тепла 1тис. м3 (приймаю за годину 15-17)
z – тривалість опалювальної системи на добу;
n – тривалість опалювального сезону (183) доби.
Головний конвеєр:
V =Fгк*Мк= 1530*8 = 12240 м3
Q= = =860.13т
Склад готової продукції:
V =Fгк*Мк= 648*8 = 5184 м3
Q= = =364.29т;
Теплопункт:
V =Fгк*Мк= 216*8 = 1728 м3
Q= = =121.43т;
Розмольний відділ:
V =Fгк*Мк= 432*12 = 5484 м3
Q= = =36429т;
Відділ сортування:
V =Fгк*Мк= 216*8 = 1728 м3
Q= = =121.43т;
Клеєпідготовчий відділ:
V =Fгк*Мк= 432*8 = 3456 м3
Q= = =242.86т;
Гардероб:
V =Fгк*Мк= 64*4 = 256 м3
Q= = =17.99т;
Загальне:
Qзаг =860.13 + 364.29+121.43+364.29+121.43+242.86+17.99=2092.4 т
Витрати тепла на опалення ГДж:
Qзаг =2092.4 * 2.72 =5691.3 т
4.Витрати тепла на вентиляцію
Витрати тепла на вентиляцію розраховую за формулою:
Q= де
g – (100 – 120 кг)
На опалення використовують водяну пару тиском 3-4 атм і з t =127 -136°С
Об’єм цеху
V = 12240+5184+1728+5184+1728+3456=31248 м3
Q=
Витрати тепла на побутові потреби, Гдж:
Q=37329.6 + 5691.3 = 43020.9
В цеху працюють в трьох режимній роботі:
n∙3=27∙3=81чол
n-всього працюючих
Кількість ремонтного персоналу становить 20 -25% від кількості основного персоналу і допоміжного
0.25∙3n = 0.25 *81=21 чол
Резерв складає 6-8% від числа обслуговуючого та ремонтного персоналу :
0.06 (3n +0.75n) =0.06(81+21)=7 чол
Загальна кількість працюючих становить:
3n + 0.75n+0.06(3n+0.75n)= 81+21+7 =109 чол
В тому числі основних працюючих
16∙3 + 0.06(3n+0.75n) = 48+7 = 55 чол
Допоміжних працюючих
Пзаг –П =109-55=44чол