Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Bidnist_v_suchasniy_Rosiyi_ne_gomogenna_i_maye_...docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
24.08.2019
Размер:
41.67 Кб
Скачать

У Росії, за даними Росстату, за межею бідності за станом на I півріччя 2011 року проживає 14,9% жителів, або 21,1 мільйона осіб. У 2010р. за межею бідності проживало 12,6% населення, в 2009р. 13,0%, в 2008р. 13,4%, в 2007% 13,3%, в 2006р 15,2%, у 2005р. 17,7%, в 2004р. 17,6%, в 2003р. 20,3%, в 2002р. 24,6%, в 2001р 27,5%, в 2000р 29,0%

Бідність в сучасній Росії не гомогенна і має декілька рівнів, які розрізняються і за матеріальним становищем, і з соціально-професійної діяльності, і по дозвіллєвої перевагам людей.

Досить чітко виділяються два рівні - просто бідність і злидні. Злиднів відрізняють від бідних наступні характеристики: борги, що накопичилися, в тому числі по квартплаті, відсутність таких предметів домашнього майна (нехай навіть дуже старих), як пилосос, меблева стінка або м'які меблі, килим, кольоровий телевізор, а також погані житлові умови. Додамо до цього недоступність будь-яких платних послуг, погані взаємини в сім'ї, в середньому більш низькі, ніж у просто бідних, доходи.

Існує своєрідний «загальновизнаний набір предметів, відсутність яких виразно свідчить про скочування за межу бідності в сучасній Росії». «В обов'язковому порядку» до цього набору відносять холодильник, кольоровий телевізор, килим або палас, пральну машину, пилосос і будь-який меблевий гарнітур, включаючи стінку, кухню, м'які меблі; «при цьому відсутність як мінімум двох предметів з перелічених вище видів майна (наприклад , холодильника і телевізора) - чіткий ознака існування на рівні убогості »

Абсолютна бідність - стан, при якому індивід на свій дохід не здатний задовольнити навіть базисні потреби в їжі, житло, одяг, теплі, або здатний задовольнити тільки мінімальні потреби, щоб забезпечити біологічне виживання.

У Росії виділяються три ступені абсолютної бідності:

1 - злидні, найбільш глибока гостра бідність. У положенні абсолютної бідності, найбільш глибокої бідності знаходяться люди, які не мають фізіологічного мінімуму засобів до життя. Це ті, хто стоїть на межі постійного недоїдання, якщо не голоду, або за цією межею. У сьогоднішній російської обстановці умовним показником такої грані можна вважати вартість найпростішого набору продуктів харчування, що входять в офіційний прожитковий мінімум.

2 - потреба, середня бідність. Охоплює ті групи населення, яким бракує коштів на найпростіші фізіологічні потреби, але хто не може задовольнити соціальні потреби, навіть самі елементарні. У цих групах зазвичай немає регулярного недоїдання, але не оновлюється одяг і взуття, немає коштів на лікування, відпочинок і т. п. В стані потреби виявляються люди, доходи яких менше офіційного прожиткового мінімуму, але більше його половини або двох третин.

3 - незабезпеченість, або недостатня забезпеченість, помірна бідність. Звичайно, кількісні, що виражаються в грошах, кордони досить умовні. Задовольняються елементарні потреби - як фізіологічні, так і соціальні, але залишаються незадоволеними потреби більш складні і високі. У таких умовах люди більш-менш ситно їдять (хоча їх раціон аж ніяк не збалансований і їх харчування не можна вважати здоровим), як-то оновлюють одяг, лікуються, відпочивають. Однак все це робиться на рівні і у формах, що не досягають зразків, що вважаються в рамках даної культури нормальними і гідними. Іншими словами, тут забезпечений прожитковий мінімум, але немає достатку.

Потреба – якість води!

Найбагатшими запасами прісної води володіє Російська Федерація. У Росії налічується близько 120 тис. рік (довжиною понад 10 км загальною довжиною 2,3 млн. км), близько 2 млн. озер.

Інтенсивний розвиток промисловості і сільськогосподарського виробництва, підвищення рівня благоустрою міст і населених пунктів, значний приріст населення зумовили в останні десятиліття дефіцит і різке погіршення якості водних ресурсів практично у всіх регіонах Росії.

Обсяги водоспоживання залежать від структури промислових підприємств, рівня технології, виконуваних заходів з економії води. Найбільш водоємним галузями є теплоенергетика, чорна та кольорова металургія, машинобудування, нафтохімічна і деревообробна промисловість. На частку найводоємнішою галузі - електроенергетики - доводиться близько 68% сумарного споживання свіжої води в Росії.

Комунальне господарство Росії забезпечує потребу у воді міського населення, комунальних, транспортних та інших непромислових підприємств, а також витрати води на благоустрій населених пунктів, полив вулиць і гасіння пожеж.

Відмітна особливість комунального господарства - сталість водоспоживання та жорсткі вимоги, що пред'являються до якості води.

Основний обсяг (84-86%) споживаної води використовується для господарсько-питних потреб населення, в середньому по Росії питоме водоспоживання на одного міського жителя становить 367-369 л / сут.

Близько 99% міст, 82% селищ міського типу, 19,5% населених пунктів у сільській місцевості забезпечені централізованим водопостачанням. Благоустрій міського житлового фонду в середньому по країні характеризується наступними показниками забезпеченість центральним водогоном - 83,8%, каналізацією - 81,4% центральним опаленням - 84,7%, ванними і душем - 76,7%, гарячим водопостачанням - 70,8% (дані за 1996 рік).

Через неблагополучний стан джерел питного водопостачання та недосконалості системи водопідготовки не втрачає своєї гостроти проблема якості води. Стандартні споруди очищення, що включають двоступеневу схему освітлення, знебарвлення і знезаражування не справляються зі зростаючими навантаженнями нових забруднювачів (важких металів; пестицидів, галогенсодержащих сполук, фенолів, формальдегідів). Хлорування води, що містить органічні речовини, що накопичуються у водних джерелах, призводить до її вторинного забруднення і утворення канцерогенних хлорорганічних сполук.

Що робить держава:

У зв*язку з цим був ініційований партійний(«Єдиної Росії») проект «Чиста вода». 22 грудня 2010 була прийнята ФЦП «Чиста вода» постановою Уряду РФ.

Цілі проекту:

• поліпшення якості питної води, яка подається населенню, та доведення послуги з водопостачання до рівня, що відповідає потребам життєдіяльності людини;

• визначення вимог щодо забезпечення споживачів питною водою при порушеннях функціонування централізованих і нецентралізованих систем питного водопостачання;

• підвищення якості управління об'єктами водопостачання.

Завдання проекту:

1. Проведення досліджень в області першочергових завдань постачання населення якісною питною водою - розробка концепції проекту «Чиста вода». Впорядкування і вдосконалення нормативно-правової бази у сфері питного водопостачання.

2. Будівництво та захист водозаборів - прийняття Федерального закону «Про внесення змін до Водного кодексу Російської Федерації», проведення комплексного, поетапного фінансування заходів, пов'язаних з будівництвом водосховищ питного призначення.

3. Розробка «Концепції економного водопостачання», прийняття федеральних законів «Про водопостачання», «Про питну воду та питне водопостачання». Проведення комплексного поетапного фінансування заходів, пов'язаних з поліпшенням якості і економією питної води.

4. Розробка системи заходів щодо забезпечення якості бутильованої питної води, проведення комплексного поетапного фінансування заходів, пов'язаних з організацією постачання населення бутильованої питної водою.

5. Постачання питною водою найбільш важливих для життєдіяльності населення об'єктів - проведення комплексного, поетапного фінансування заходів, пов'язаних з встановленням обладнання для доочистки води подається у найбільш важливі для життєдіяльності населення об'єкти.

6. Збереження водних об'єктів, а також екосистем, які впливають на процеси відтворення питної води.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]