Розв’язання:
1.Тарифний фонд бригади:
Апаратник:
Розмолу 9,50*1*305*3*8=69540 грн
Очищувач: 8,81*2*305*3*8=128978,4 грн
Зерноочисник: 7,74*2*305*3*8=75542,4 грн
Бункерувальник: 6,50*1*305*3*8=47580 грн
Оперетор:
Пульта 7,50*2*305*3*8=109800 грн
Розф.авт 7,74*3*305*3*8=169970,4 грн
2. тариф. Фонд роб цеху: 69540+128978,4+75542,4+47580+109800+169970,4=601411,2 грн
Додаткова з/п:
Доплати 601411,2*0,033=19846,6 грн
Вечірні та нічні 601411,2*0,2=120282,24 грн
Неділя 601411,2*0,0714=42940,8 грн
Премії 601411,2*0,4=240564,48 грн
Денний ФОП: 601411,2+19846,6+120282,24+42940,8+240564,48=1025045,92 грн
Відпустки 0,06*1025045,92=61502,8 грн
ФОП роб цеху разом: 1025045,92+61502,8=1086548,68 грн
Задача № 5
Виробнича потужність підприємства по виготовленню макаронів становить 180 кг за зміну, по виготовленню вермішелі – 160 кг за зміну, коефіцієнт використання потужності планується відповідно 0,7 та 0,75. Підприємство працює в 1 зміну 22 дні на місяць. Визначити потребу підприємства в сировині для забезпечення виконання виробничої програми першого півріччя планового року в натуральному та вартісному вимірах. Визначити потребу в її закупівлі на перший квартал, якщо за планом а першому кварталі необхідно виготовити 60% обсягу програм за півріччя.
Види сировини |
Витрати сировини на 1 кг продукції, кг |
Вартість 1 кг сировини, грн |
|
Макаронні вироби |
Вермішель |
||
Борошно |
0,95 |
0,95 |
1,9 |
Яєчний порошок |
0,05 |
0,03 |
5,45 |
Сіль |
0,02 |
0,02 |
1,18 |
Транспортно заготівельні витрати на сировину становлять 4% від її вартості.
Розв’язання: І частина
1. Обсяг в-тва за плановий період:
Макарони: 180*0,7*1*22*6=16632 кг – за півріччя
Вермішель: 160*0,75*1*22*6=15840 кг – за півріччя
2. Потреба в борошні: П=Ні*Овал, Ні – норма витрат на 1кг продукції: (16632*0,95)+(15840*0,95)=15800,4+15048= 30848,4 кг 30848,4*1,9=58611,96 грн.
3. Потреба в яєчному порошку:
(16632*0,05)+( 15840*0,03)=831,6+475,2=1306,8 кг; 1306,8*5,45=7122,1грн
4. Потреба в солі:
(16632*0,02)+(15840*0,02)=332,6+316,8=649,4кг; 649,4*1,18=766,3грн
5. ТЗВ = (58611,96+7122,1+766,3)*0,04=66500,4*0,04=2660 грн.
6. Заг витрати на сировину:66500,4+2660=69160,4грн.
ІІ частина
1. Обсяг в-тва в І кварталі:
Макарони: 0,6*16632=9979,2 кг
Вермішель: 0,6*15840=9504 кг
2. Потреба в борошні:
(9979,2*0,95)+(9504*0,95)= 9480,24+9028,8=18509,04 кг; 18509,04*1,9=35167,2 грн
3. Потреба в яєчному порошку:
(9979,2*0,05)+(9504*0,03)= 498,96+285,12=784,08 кг; 784,08*5,45=4273,2 грн
4. Потреба в солі:
(9979,2*0,02)+(9504*0,02)=199,6+190,1=389,7 грн
5. ТЗВ=(35167,2+4273,2+389,7)*0,04= 39830,1*0,04=1593,2 грн
6. Загальні витрати: 39830,1+1593,2=41423,3грн.
ВІДПОВІДЬ
Задача № 7
За наведеними даними скласти калькуляцію та розрахувати відпускну ціну продукції А.
Показники |
Од. виміру |
Значення |
1. Норми витрат на одну тонну продукції: сировина основні матеріали допоміжні матеріали вода паливо електроенергія |
кг кг кг м 3 т квт год |
278 81,5 17,5 10 260 650
|
2. Коефіцієнт переводу палива в натуральне |
|
1,15 |
3. Вартість: сировини основних матеріалів допоміжних матеріалів води палива електроенергії |
грн./кг грн./кг грн./кг грн./м3 грн./мт грн../квт |
41,4 63,7 25,0 1,58 0,6 0,29 |
4. Транспортно-заготівельні витрати на сировину, основні та допоміжні матеріали |
% від вартості сировини, осн та допоміж. матеріалів |
7 |
5. Розцінка |
Грн./т |
456 |
6. Доплати до заробітної плати |
% від основної заробітної плати |
38 |
7. Відрахування на соціальні заходи |
% від фонду оплати |
37,3 |
8. Витрати на утримання та експлуатацію устаткування |
% від фонду оплати |
50 |
9. Загальновиробничі витрати |
% від фонду оплати |
80 |
10. Адміністративні витрати |
% від виробничої собівартості |
10 |
11. Витрати на збут |
% від виробничої собівартості |
12 |
12. Плановий рівень рентабельності |
% |
15 |
13. ПДВ |
% |
20 |