- •Конспект уроку з математики
- •2 Клас (87 урок, 21. 02.)
- •Хід уроку
- •Перевірка домашнього завдання (№ 589, № 590).
- •Усні обчислення.
- •Виконання завдання № 592.
- •Виконання завдання № 593
- •Пояснення.
- •Первинне закріплення нового матеріалу.
- •Виконання завдання № 595
- •Виконання завдання № 596.
- •V. Розвиток математичних умінь.
- •1. Робота над задачами.
- •2. Практична робота в зошитах.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Vіі. Домашнє завдання.
- •Конспект уроку з математики
- •2 Клас(90 урок, 27. 02.)
- •Хід уроку
- •Перевірка домашнього завдання (№ 616).
- •Робота з індивідуальними картками.
- •Усна лічба. «Допоможіть мавпі дістати банани».
- •Виконання завдання № 618.
- •Виконання завдання № 619.
- •Виконання завдання № 620.
- •V. Задачі на множення.
- •Vі. Домашнє завдання.
- •Розв’язати задачу № 628.
- •Vіі. Підсумок уроку.
V. Розвиток математичних умінь.
1. Робота над задачами.
1) Розв’язування задачі № 597
№ 597
Чашка коштує 3 грн. Скільки треба заплатити за 4 такі чашки?
3 грн.
Запиши розв’язання додаванням, а потім – множенням.
2) Розв’язування задачі.
На кожен велосипед потрібно по 2 колеса. Скільки коліс знадобиться, щоб зібрати 6 таких велосипедів?
Розв’язання задачі записують спочатку додаванням, а потім – за допомогою множення.
2. Практична робота в зошитах.
Намалювати в зошитах 4 рази по 2 квадратики.
– Скільки квадратиків намалюєте в кожному рядку?
– У скількох рядках намалюєте квадратики?
– Скільки всього квадратиків намалювали?
Розв’язування задачі № 598.
№ 598
Братові 12 років, а сестрі 9. Скільки років буде братові, коли сестрі виповниться стільки, скільки йому зараз?
Діти спочатку дізнаються, на скільки років брат старший за сестру. Отже, коли сестрі виповниться стільки років, скільки зараз братові, то братові буде на 3 роки більше, ніж сестрі, тобто 15 років.
VI. Підсумок уроку.
– Як називаються числа при множенні?
– Назвіть компоненти дій множення у прикладі 8 * 3 = 24?
– Як зручніше розв’язувати задачі – додаванням кількох однакових доданків чи дією множення?
Vіі. Домашнє завдання.
С. 103 № 599, № 600.
Конспект уроку з математики
2 Клас(90 урок, 27. 02.)
Тема. Знаходження значення виразів на дії різних ступенів. Задачі на множення.
Мета. Вчити учнів знаходити значення виразів на дві дії різних ступенів; вправляти у розв’язанні задач на множення числа 2.
Обладнання. Таблиці із завданнями усної лічби, таблиця з виразами; картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Перевірка домашнього завдання (№ 616).
№ 616
За малюнками склади і розв’яжи задачі.
2 л 2 л 2 л По 2 кг в кожному
? ?
Перший учень зачитує складену задачу № 616 (1) і називає розв’язання.
2 * 3 = 6
Другий учень зачитує другу складену задачу та її розв’язання .
2 * 3 = 6
Зачитати відповіді до прикладів на додавання й віднімання № 617.
№ 617
13 – 8 7 + 9 10 – 8 3 + 7 2 * 2
23 – 8 27 + 9 30 – 8 43 + 7 2 * 6
Робота з індивідуальними картками.
Картка 1.
Обчислити.
2 * 5 2 * 3 23 + 67 61 – 8
2 * 9 2 * 8 58 – 35 60 – 5
Картка 2.
Обчислити.
2 * 4 2 * 7 34 – 18 76 – 9
2 * 6 2 * 9 55 + 16 56 + 4
Картка 3.
Розв’язати задачу.
У спортивних магазинах з фігурного катання брало участь 8 пар. Скільки всього фігуристів брало участь у змаганнях?
Картка 4.
Порівняти .
2 + 2 + 2 + 2 __16 6 + 6 + 6 + 6__ 18
4 + 4 + 4 __ 12 5 + 5 + 5 __ 20
2 * 3 __ 3 + 3 2 * 8 __ 4 + 4 + 4