Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Аналіз системи завдань підручників математики....docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
04.08.2019
Размер:
719.04 Кб
Скачать

15) Прочитай дроби і поясни, як їх утворено.

16) Запиши цифрами дроби: п'ять сьомих, чотири шостих, сім восьмих, дві дев'ятих, шість дев'ятих, одна десята.

3. Скласти фрагмент конспект уроку по ознайомленню з дробами.

Актуалізація (повторення про частини)

Бесіда за допомогою ілюстрацій на дошці

Робота на уроці

Полічи, на скільки рівних частин поділено кожний круг. Скільки таких частин зафарбовано?

на дошці вчитель пояснює!!!

Числа виду 1/2, 2/3, 3/4, 1/6, 5/6 називають дробовими числами. Число 5/6 - дріб, 5 - чисельник дробу, а 6 - знаменник дробу. Знаменник - число під рискою дробу показує, на скільки рівних частин поділено ціле. Чисельник - число над рискою дробу - показує, скільки взято рівних частин цілого.

Для порівняння дробів звичайно використовують ілюстрації з однаковими прямокутниками.

1

На малюнку 7 однакових прямокутників. Перший - цілий, другий - поділений на 2 рівні частини, третій - на 3 рівні частини, четвертий  - на 4, п'ятий - на 5, шостий - на 8 і сьомий - на 10 рівних частин. У цілому прямокутнику міститься дві половини, три третіх частини, чотири четвертих, п'ять п'ятих, вісім восьмих або десять десятих частин. Скільки четвертих частин у половині?

Користуючись малюнками, порівняй частини:

1/2 і 1/8; 1/8 і 1/10; 1/3 і 1/2; 1/4 і 1/5.

Для закріплення матеріалу учні виконують такі вправи:

1.Запиши дробом, яку частину кожного прямокутника зафарбовано.

2.Прочитай дроби і поясни, як їх утворено.

3. Запиши цифрами дроби: п'ять сьомих, чотири шостих, сім восьмих, дві дев'ятих, шість дев'ятих, одна десята.

В. Урок.

Тема: Закріплення знань про дроби. Повторення вивченого     матеріалу. Мета: вчити учнів розрізняти цілі і дробові числа, оперувати такими числами на практиці, порівнювати дроби між собою, знаходити частину від цілого. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальні здібності. Зацікавлювати дітей до ознайомлення з відкриттями видатних математиків різних епох. Виховувати зацікавленість до вивчення математики, повагу до   народних звичаїв та традицій (святкування Великодня). Обладнання :мультимедійні слайди, кошик з страусовим, курячим та перепелиними яйцями,мяка іграшка – курка,на листочках – чарівний квадрат Хід уроку І Організація класу Привітання з гостями. Сьогодні у нас не звичайний урок, урок-звіт. Все, чому ми вчилися протягом 4 років, я б хотіла, щоб ви показали на уроці: ваше велике бажання вчитися, ваше вміння користуватися мат. формулами, вашу логіку і вміння швидко робити будь-які обчислення. Щоб присутні на уроці гості відчули музику... музику чисел, адже недарма є такий вислів: Математика – симфонія чисел. Тобто, коли числа розташовані не хаотично, а певній послідовності, чітко, правильно, згідно з математичними законами. Для цього нам потрібен математичний слух. ІІ Актуалізація опорних знань. Математична розминка (гама) • Які числа називаються натуральними? • Чому нуль важливе число? Хто першим ввів 0? • Які 2 великі групи чисел ви знаєте? (цілі і дробові) • Як називаються числа у дробі? (чисельник і знаменник) На що вони вказують? • Як знайти 5/6 від числа30, ¾ від числа 20, 7/10 від числа 90? (25, 15, 63) • З’єднайте рівні дроби (комп’ютер) • На екрані формули aㆍb, (a + b) ㆍ2, v ㆍt, s : t. Записати ці формули в такій послідовності: периметр, швидкість, відстань, площа. ІІІ Основна частина 1. Перші акорди. Розв’яжіть ланцюжком приклади. _40723 3505 7265 4536 14 3251 2451 26 324 37472 6207 43590 12163 14530 188890 2. Другий акорд На екрані комп’ютера прості рівняння. Назвати компоненти і як знайти невідомий компонент. Х + 5 = 20 30 – х = 20 х ㆍ 4 = 28 15 : х = 3 3. Розв’язок складного рівняння. 888 : (30 - х) = 37 30 – х = 888 : 37 30 – х = 24 х = 30 – 24  х = 6 Математичний релакс - Пригадайте, чий це портрет? (А. Дюрера) - Хто такий Альбрехт Дюрер?(художник, математик, теоретик симетрії) - Що Альбрехт Дюрер створив?(магічний квадрат). Цей квадрат лише маленька частина величезної картини. - Які магічні секрети заховані в цьому квадраті? - Складіть за цими секретами свій магічний квадрат. Назвіть його своїм ім’ям. Цей квадрат подаруємо вчителю математики. - Пограємо! Називати ланцюжком числа. Числа, кратні 2 –ха-ха,, 3 – не зіб’юсь. 4. Розв’язок задачі. Ви, мабуть, звернули увагу, яка у мене на столі сидить курка. Давайте подивимось, на чому вона сидить. Це яйця страуса, курки та перепілки. Найбільше яйце у світі – страуса, з одного такого яйця можна приготувати яєчню, що буде рівноцінною, як з 40 курячих яєць. Зараз давайте розв’яжемо задачу про ці яйця. Маса страусового, курячого та 12 перепелиних яєць -2 400грамів. Страусове яйце важить 7/8 всієї маси, куряче яйце – 2/100, а решту ватажать 12 перепелиних яєць. Яка маса кожного яйця? 1)2400:8ㆍ7=2100(г)- маса страусового яйця. 2) 2400:100ㆍ2= 48(г)- маса курячого яйця. 3)2400 – (2100+48)= 252(г)- маса 12 перепелиних яєць. 4) 252:12= 21(г)- маса перепелиного яйця. Яйце ще з прадавніх часів вважається символом життя. Єгиптяни уявляли собі всесвіт в образі яйця. Стародавні перси вірили , що спочатку не було нічого, крім божества. Нарешті народилося яйце. Коли яйце дозріло, воно появило всесвіт. Ще тоді, за тисячі років до Різдва Христова був звичай фарбувати яйця, найчастіше в червоний колір, бо красивий. В храмах були витесані з каменю яйця, як символ усього, що народжується. Як ви гадаєте, що першим з’явилося, курка чи яйце? - Яке свято, пов’язано з цим символом в наші дні. - Коли це свято святкують? Великдень, за легендою, називається та тому, що в той час, коли Христос родився, сильно світило сонце і стояли такі довгі дні, що теперішніх треба сім зложити докупи, щоб був один тодішній. Тоді, було, як зійде сонце в неділю вранці, то зайде аж у суботу ввечері. А як розіп’яли Христа, дні поменшали. 5. І останній акорд сьогоднішньої нашої математичної симфонії у її логічне завершення – це логічне завдання. (На комп’ютері) Знайти Р прямокутника зі сторонами 4 і 5 см(18см), а якщо домалювати поруч ще такий самий, який буде Р? Хто порахував, вигукує „Еврика!” ІV Підведення підсумків, оцінювання Діти і вчителі утворюють велике коло. Всі ви з нетерпінням чекаєте на 5 клас, 5 пальчиків на нашій долоньці, давайте зараз ланцюжком передамо п’ять. Додатково. Фокус. Задумайте число, але не називайте мені його. Помножте його на 2, а отриманий результат на 5. назвіть відповідь. (Треба відкинути від числа 0 і отримаєш задумане число)