- •Розв’язання:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення
- •1День 8 1годин
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення:
- •Рішення :
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Розв’язання
- •Рішення:
- •Розв’яжіть задачу та прокоментуйте отримані результати. Обчислити обсяги валової, товарної, реалізованої та чистої продукції на основі даних таблиці:
- •Рішення :
- •Рішення :
- •Рішення
Рішення:
ЧТВ = ДГП – ІК = 4309,3 – 1751 = 2558,3 тис.грн.
ІД =ДГП/ ІК = 4309,3 / 1751 = 2,46
Задача.Визначити норматив оборотних коштів у виробничих запасах основних матеріалів і напівфабрикатів кількох видів, якщо відомо, що згідно з планом 4-го кварталу має бути випущено виробів Х – 200 шт., Y – 50 шт. вихідні дані для розрахунку наведені у таблиці:
Показники |
Шифр окремих видів матеріалів |
|||
А |
В |
С |
D |
|
Норма витрати на виріб Х, кг на виріб Y, кг |
100 200 |
200 150 |
10 30 |
10 50 |
Ціна договірна, грн./т. |
80 |
50 |
180 |
1000 |
Інтервал між поставками, діб |
20 |
30 |
60 |
90 |
Транспортний запас, діб |
5 |
- |
5 |
10 |
Нок х-А=200/90*0,1*80*(20/2+5)=267грн
Нок х-В=200/90*0,2*50*(30/2)=333грн
Нок х-С=200/90*0,01*180*(60/2+5)=140грн
Нок х-Д=200/90*0,01*1000*(90/2+10)=1222грн
Нок у-А=50/90*0,2*80*(20/2+5)=133грн
Нок у-В=50/90*0,15*50*30/2=62,5грн
Нок у-С=50/90*0,03*180*(60/2+5)=105грн
Нок у-Д=50/90*0,05*1000*(90/2+10)=1528грн
Потреба в оборотному капіталі=3790,5
Розв’яжіть задачу та прокоментуйте отримані результати. Протягом звітного року ВАТ “Оливленд” виготовило і реалізувало 4000 т. олії за ціною 6,2 тис.грн./т. та 10 тис.т. шроту по 0,8 тис.грн./т. Середньорічний залишок оборотних коштів звітного року склав 5000 тис.грн. У наступному році сукупний обсяг реалізації всіх видів продукції має бути збільшений на 12%. Крім того, розроблено організаційно-економічні заходи щодо підвищення ефективності виробництва, які дозволять скоротити тривалість обороту оборотних коштів приблизно на 4 дні. На основі наведених даних розрахувати: 1)показники оборотності оборотних коштів у звітному та наступному роках; 2)необхідний обсяг оборотних коштів у наступному році; 3)можливий обсяг економії оборотних коштів внаслідок здійснення організаційно-економічних заходів.
Рішення :
Ор зв.р. = 4000 * 6,2 + 10000 *0,8 = 24800 + 8000 = 32800 тис.грн.
Ор н.р. = 32800 * 1,12 = 36736 тис.грн.
К об. зв.р. = 32800/ 5000 = 6,56 обор.
Тоб.зв.р. = 360/ 6,56 = 55 дн.
Тоб. н.р. = 55-4 = 51 дн.
Коб.н.р. = 360/ 51 = 7,06 об.
Ок н.р. = 36736/ 7,06 = 5203,4 тис.грн.
Δ Ок абс. = 5203,4 – 5000 = 203,4 тис.грн.
Δ Ок = 36736/360 *( 51- 55) = - 408,2 тис.грн.
Розв’яжіть задачу та прокоментуйте отримані результати. У розрахунковому році обсяг реалізації ЗАТ ”Свема-2000” становитиме 960 тис.грн., виробнича собівартість продукції складе 720 тис.грн., а її повна собівартість 825 тис.грн. Річна потреба у матеріалах 480 тис.грн., їх середній поточний запас 12 дн., а транспортний 5 дн. Виробничий цикл триватиме 10 дн., у перший день якого буде здійснено 60% витрат, а решта - рівномірно протягом інших днів виробничого циклу. На складі продукція знаходитиметься 8 дн., а між відвантаженням продукції та сплатою рахунків покупцями проходитиме 15 дн. У році 275 робочих днів. Визначити необхідну величину оборотних коштів підприємства та показники ефективності їх використання.
Рішення : Нвз = 480/275 х (12+5 )= 29,7 тис.грн.
Н нзв = В тп х Т ц х К нв
КНВ = (720*0,6 + 0,5*720*0,4) / 720 = 0,8
Ннзв = 720/275 х 10 х 0,8 = 20,9 тис.грн.
Н гп = Вод.в. х Нз скл. = 825/275 х 8 = 24 тис.грн.
Відволікання коштів у деб.заборг. = 960/275 * 15 = 52,4 тис.грн.
Необхідна величина ОК складе :
ОК = 29,7+ 20,9 + 24 +52,4 = 127 тис.грн.
Коб= Ор/ ОК = 960/ 127=7,6 об.
Тоб = 360/ 7,6 = 47 дн.
Кзав= 127 / 960 = 0,13
Рок = (960-825) / 127 = 106,3%
Розв’яжіть задачу та прокоментуйте отримані результати. Визначити планову зміну рівня продуктивності праці персоналу підприємства у розрахунковому році порівняно зі звітним якщо відомо наступне. Обсяг товарної продукції у звітному році становив 12500 тис.грн. Середньорічна чисельність персоналу склала 320 осіб, з яких 75 % робітники, а решта належить до керівників, спеціалістів та службовців. У розрахунковому році заплановано зростання обсягу виробництва продукції на 10%, додаткове збільшення чисельності робітників на 5% та скорочення адміністративного персоналу на 25 осіб порівняно зі звітним роком.
