![](/user_photo/2706_HbeT2.jpg)
- •1. Оцінка інженерно-геологічних умов будівельної ділянки
- •1.1 Висновки про інженерно-геологічні умови будівельної ділянки
- •2.Визначення навантажень на фундамент
- •2.1. Визначення сили власної ваги стіни
- •2.2. Визначення сил від ваги ґрунту на консолях стіни.
- •2.3.Визначення активного тиску ґрунту
- •2.3.1.Визначення тиску на стіни від навантаження, що розміщене на поверхні засипки
- •2.3.2. Визначення активного тиску ґрунту засипки вище рівня ґрунтових вод.
- •Визначення активного тиску ґрунту засипки нижче рівня ґрунтових вод
- •2.4. Визначення сил пасивного тиску ґрунту
- •2.5.Визначення сил на підпірну стіну від дії води.
- •2.5.1 Визначення зважуючої сили води (Архімедової сили).
- •2,5.2. Визначення сил гідростатичного тиску води.
- •3. Розрахунок основи за несучою здатністю
- •3.1. Основні положення розрахунку основ за несучою здатністю
- •3.2. Розрахунок несучої здатності основ за схемою площинного зсуву
- •3.3. Розрахунок несучої здатності основ за схемою змішаного зсуву
- •4. Розрахунки деформацій підпірної стіни.
- •4.1. Визначення осідання фундаменту методом пошарового підсумування.
- •Література
2.3.2. Визначення активного тиску ґрунту засипки вище рівня ґрунтових вод.
Pah1 = γ ∙H1 ∙λa1 (2.11)
Pav1 = Pah1·tg(ε + δ ) , (2.12)
де γ -- питома вага ґрунту засипки; Н1 -- відстань від поверхні засипки до рівня ґрунтових вод; ε -- кут нахилу задньої грані стіни або умовної поверхні зсуву до вертикалі; δ -- кут тертя ґрунту на контакті зі стіною, приймається рівним φІ , (тут φІ -- розрахункове значення кута внутрішнього тертя ґрунту ); λa1 --коефіцієнт активного тиску ґрунту; H1 = NL - WL; (2.13)
Рівнодіючі горизонтального Еah1 і вертикального Еav1 тисків ґрунту визначаються як площі відповідних епюр тисків ( рис.4.1) за формулами:
Еah1 = Pah1·Н1/2 ·1,0; (2.14)
Еav1 = Pav1 ·Н1/2 · 1,0. (2.15)
H1 = NL - WL=190-186=4м
Pah1 = γ ∙H1 ∙λa1=18,54*4*0,24=17,79 кПа
γ = ρ ∙ g =1,89*9,81=18,54кН/м3
Pav1 = Pah1·tg(ε + δ)=17,79*tg(26o+38o)=36,46кН
Еah1 = Pah1·Н1/2 ·1,0=17,79*4/2*1=35,58 кН
Еav1 = Pav1 ·Н1/2 · 1,0 =36,46*4/2*1=72,92 кН
Точка прикладання рівнодіючих Еah1, Еav1 знаходиться на поверхні ковзання вс. Плече сили Еah1 відносно точки О встановлюємо за формулою:
е14=1/3 ·Н1+Н2=1/3 ·4+7,16=8,5м
Н2 = WL - FL = 186– 178,84= 7,16 м.
Плече сили Еav1 відносно точки О встановлюємо графічно, е15=0,2 м
Визначення активного тиску ґрунту засипки нижче рівня ґрунтових вод
Горизонтальна P`ah2 і вертикальна P`av2 складові активного тиску на рівні WL визначаються також за формулою (2.11) і (2.12), але кут φІ при визначені λа2 необхідно приймати у насиченому водою стані.
Горизонтальна P``аh2 і вертикальна P``av2 складові активного тиску на рівні FL.
P``аh2 = P`аh2 + γ sb·H2·λ a2; (2.16)
P``av2 = P``аh2 ·tg (ε +δ ), (2.17)
де Н2 = WL - FL; γ sb - питома вага ґрунту засипки у зваженому стані.
Рівнодіючі Еah2 і Еav2 сил тиску ґрунту засипки нижче рівня ґрунтових вод на 1м довжини стіни.
Еah2 = Н2·1,0 ·(P`аh2 + P``аh2)/2; (2.18)
Еav2 = Н2·1,0 ·(P`av2 + P``av2)/2. (2.19)
Н2 = WL - FL = 186– 178,84= 7,16 м.
Визначення сил активного тиску від ґрунту засипки, що знаходиться нижче рівня ґрунтових вод.
а) Визначаємо за формулами (2.11), (2.12) горизонтальну і вертикальну складові:
P’аh2 = γ ·H1 ·λ a2 = 18,54 ·4·0,28 =20,76 кПа;
P‘av2 = P‘аh2 ·tg (ε +δ ) = 20,76* tg (26o+34o)=35,95 кПа
γsb =10,72 кН/м3 - питома вага ґрунту засипки у зваженому стані.
P’’аh2 =P’аh2+ γsb ·H2 ·λ a2 =20,76+10,72·7,16·0,28=42,25кПа
P’’av2 =P’’аh2 ·tg (ε +δ ) =42,25 ·tg (26o+34o)=71,82 кПа
б) Рівнодіючі горизонтального Еah2 і вертикального Еav2 тисків ґрунту засипки нижче рівня ґрунтових вод визначаються за формулами (2.18) , (2.19):
Еah2 =( (P’аh2+P’’аh2)·Н2)/2 =((20,76+42,25)·7,16)/2 =225,57 кПа;
Еav2==( (P‘av2 +P’’av2 )·Н2)/2 =((35,95+71,82)·7,16)/2 =385,8кПа.
Точка прикладання рівнодіючих Еah2 і Еav2 знаходиться на поверхні ковзання бс (точка н).
Плече сили Еah2 відносно точки о встановлюємо за формулою:
е16 =Н2(2·P’аh2+P’’аh2)/(3*(P’аh2+P’’аh2))=7,16(2·20,76+42,25)/(3*(20,76+42,25)) =3,17 м.
Плече сили Еav2 відносно точки 0 встановлюємо графічно, е17 = 1,9 м. (див. рис. 2.1.)