Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

митнi технологiї

.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
06.12.2018
Размер:
30.77 Кб
Скачать

1. Строки митного оформлення: митне оформлення здійснюється митним органом, як правило, протягом однієї доби з часу пред'явлення товарів і транспортних засобів, що підлягають митному оформленню, подання митної декларації та всіх необхідних документів і відомостей.

2. Пункт пропуску через державний кордон України - це територія або частина території прикордонної залізничної, автомобільної станції, морського чи річкового порту (аеропорту) з комплексом будівель, споруд та інженерно-технічних засобів, де здійснюються визначені законодавством види контролю.

3. Після прийняття рішення про пропуск товарів (вантажів) при вивезенні їх за межі України у вантажних залізничних поїздах, ВМД і примірник передатної відомості залишаються в митниці призначення.

4. Скільки етапів здійснення митного контрою й митного оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням ВМД? 5 етапів.

5. Протягом якого часу, як правило, здійснюється митне оформлення, з часу пред'явлення товарів і транспортних засобів, що підлягають митному оформленню та подання всіх необхідних документів і відомостей? Протягом однієї доби.

6. У разі відмови у митному оформленні та пропуску через митний кордон України надається: картка відмови.

7. Митні процедури – це операції, пов'язані із здійсненням митного контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через митний кордон України, митного оформлення цих товарів і транспортних засобів, а також із справлянням передбачених законом податків і зборів.

8. Митне оформлення та митний контроль товарів (вантажів) та інших предметів при ввезенні на митну територію України залізничним транспортом починаються з моменту: прийняття посадовою особою митного органу повідомлення від працівників прикордонної передавальної станції про перетин митного кордону транспортними засобами, якими ці товари (вантажі) ввозяться на митну територію України та подання відповідних документів.

9. Переміщення через митний кордон України повітряного судна, на яке оформленно ВМД ПС, здійснюїться за умови : подання в пункті пропуску оформленого четвертого примірника ВМД ПС.

10. В якій послідовності здійснюється митний контроль суден, що прибули з-за кордону? Санітарний контроль, прикордонний контроль, митний контроль.

11. У якому випадку книжка МДП може бути використана, як документ контролю доставки? При переміщенні в режимі прохідного транзиту непідакцизних товарів, митний борг за які становить менше 50000 дол.США.

12. Які види гарантій можуть бути використані при ввезенні залізничним транспортом? Тільки фінансові гарантії.

13. Яке підприємство являється гарантом при переміщенні за процедурою МДП? Міжнародний союз автомобільного транспорту.

14. Засоби переміщення товарів: авіаційний, залізничний, водний, автомобільний, трубопровідний, лінії електропередач.

15. Місце стоянки повітряного судна для проведення митного контролю та митного оформлення визначається: адміністрацією аеропорту за погодженням з МО і органами охорони державного кордону.

16. Підставою для здійснення митного контролю та митного оформлення повітряного судна є подані командиром повітряного судна: генеральна декларація, авіаційні вантажні накладні, карго маніфест, відомості про запаси для споживання та товаросупровідні документи.

17. До початку митного контролю повітряного судна на його борт підіймається представник санітарно – епідеміологічної служби.

18. Вивантаження товарів з повітряного судна, при їх ввезенні на митну територію України повітряним транспортом після закінчення прикордонного контролю, здійснюється: з дозволу митного органу та під його контролем.

19. В який строк інформується митний орган про прибуття морського судна в порт: не пізніше, ніж одна доба.

20. В якому документі наводяться відомості про перелік коносаментів? Маніфест.

21. В пунктах пропуску передбачається будівництво приміщень: службові, технологічні, спеціальні, зали (для офіційних делегацій, розміщення пасажирів і т.і.).

22. Автомобіль, що переміщує товари за процедурою МДП, повинен бути направлений на пункт пропуску: міжнародний, автомобільний, вантажний пункт пропуску.

23. До господарської діяльності пов’язаної із забезпеченням діяльності пункту пропуску, належить: митно-брокерська діяльність; надання банківських послуг.

24. Контроль осіб, транспортних засобів і іншого майна, що прямують через державний кордон: при в’їзді на Україну починається прикордонним і закінчується митним контролем; при виїзді з України починається митним і закінчується прикордонним контролем.

25. Контроль осіб, транспортних засобів, товарів у пункті пропуску вважається закінченим, якщо: проставлені відмітки підрозділу прикордонного контролю і митних органів або особі надано усний дозвіл про пропуск через державний кордон.

26. Для легкових автотранспортних засобів, що належать громадянам або юридичним особам, не зняті з обліку, не є об’єктом зовнішньоекономічних договорів і використовуються виключно для переміщення особистих речей та товарів громадян в обсягах, що не підлягають обов’язковому письмовому декларуванню або оподаткуванню, призначено: "Зелений коридор".

27.Яка роль контрольного талона у автомобільному пункті пропуску? Для внутрішньої перевірки порядку проходження прикордонного та митного контролю транспортними засобами.

28. Товари (вантажі), що прибувають залізничним транспортом на станцію призначення, і перебувають під митним контролем, розміщуються: в зонах митного контролю.

29. Роль календарного штемпеля залізниці, проставленого на документах контролю доставки: солідарне зобов’язання залізниці про доставку товарів до митниці призначення.

30. Подача вагонів на під’їздні колії допускається за умови: наявності на перевізних документах відтиску штампу ПМК та наявності договору про експлуатацію залізничної під’їзної колії або договору про подачу і забирання вагонів.

31. При ввезенні на митну територію України вантажів залізничним транспортом, посадова особа митниці відправлення після проведення митного контролю, приймає рішення про:

-здiйснення митного оформлення товарiв (вантажiв);

     -направлення товарiв (вантажiв) на митну територiю України у митницю призначення пiд митним контролем;

     -повернення товарiв (вантажiв) за межi митного кордону (у тому числi за заявою вантажовласника або вантажоперевiзника);

     -неможливiсть пропуску товарiв (вантажiв) на митну територiю України.

32. Документами контролю доставки при переміщенні товарів залізничним транспортом можуть бути: ТР ЗТ, ПТП, ВМД типів ТР80, ЕК, ПД.

33=31

34. Багаж, що переміщується залізничним транспортом, супроводжується документами: дорожня відомість, ПТП.

35. Митне оформлення багажу, що переміщується залізничним транспортом, проводиться : в зонах митного контролю на визначених залізничних станціях.

36. Якщо виникає потреба переадресування багажу чи вантажобагажу: залізниця виконує його за погодженням з митницею, в зоні діяльності якої знаходиться багаж.

37. Партія товару (вантажу), який переміщується за однією накладною в кількості, що відповідає ваговій нормі та довжині, установленим для маршруту – це: маршрутна відправка.

38. Інформація про в’їзд, виїзд та завершення митного оформлення транспортних засобів у автомобільному пункті пропуску передається в ЄАІС ДМСУ: безпосередньо після реєстрації їх в’їзду в зону митного контролю та виїзду з неї.

39. Документ, що свідчить про укладення договору між перевізником і власником товарів про повітряне перевезення товарів, прийняття товарів до перевезення та визначає умови перевезення, це: Авіаційна вантажна накладна.

40. Політ, виконання якого починається або закінчується за межами України, незалежно від кількості проміжних посадок на території України, називається: міжнародний рейс.

41. Декларування повітряного судна без подання ВМД здійснюється: при перевезенні виключно пасажирів і товарів.

42. Поглиблений митний огляд повітряного судна здійснюється: коли під час зовнішнього чи вибіркового оглядів виявлено ознаки або є інші дані, що вказують на наявність в повітряному судні схованки або контрабанди.

43. Контроль за зворотним вивезенням повітряних суден з митної території України (ввезенням на митну територію України): здійснюється митними органами на підставі інформації про виліт повітряного судна з аеропорту та приліт його в аеропорт України, яка щоденно подається Державіаадміністрацією.

44. Посадова особа митного органу, яка дала дозвіл на вивантаження товарів з борту повітряного судна і перевезення їх на склад: завіряє карго-маніфест, авіаційні вантажні накладні та товаросупровідні документи відбитком штампа «Під митним контролем».

45. Вивезення товарів, ввезених на митну територію України, за межі складу дозволяється в разі: оформлення товарів відповідно до заявленого митного режиму; направлення товарів під митним контролем до митниці призначення; вивезення за межі митної території товарів, ввезення яких на митну територію України заборонено, а також у разі відмови інших контролюючих органів пропустити товари на митну територію України.

46. Товари розміщуються на склад міжнародного аеропорту, з якого здійснюватиметься їх вивезення за межі митної території України, з дозволу митного органу, під його контролем і з наданням: авіаційної вантажної накладної і документа контролю доставки, оформленого іншим митним органом; авіаційної вантажної накладної і ВМД, оформленої підрозділом митного органу, розташованого у зоні діяльності пункту пропуску, через який здійснюватиметься вивезення товарів. (відповідь 4 у тестах)!

47. Дозволом на навантаження товарів на борт повітряного судна є: відбиток ОНП посадової особи митного органу, яка здійснює оформлення вибуття повітряного судна, на карго-маніфесті.

48. Якщо під час виконання міжнародного рейсу повітряне судно здійснює внутрішні перевезення пасажирів і товарів територією України, митний контроль товарів здійснюється митними органами: у першому міжнародному аеропорту при прибутті ПС на митну територію України та в останньому міжнародному аеропорту при вибутті ПС за межі України.

49. Зобов'язання про зворотне вивезення чи ввезення подається капітаном судна закордонного плавання: що використовується виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України.

50. Документ, що складається при виявленні будь-яких розбіжностей при прийнятті портом (одержувачем) товарів від судна, підписується представниками порту (одержувача), митного органу, уповноваженим представником адміністрації судна, називаєгься: акт-повідомлення.

51. Капiтан морського судна або морський агент особисто або через адмiнiстрацiю порту подає до митного органу заявку на здійснення митного контролю судна: не пізніше ніж за 4 години до прибуття (вибуття) судна

52. З урахуванням мети тимчасового ввезення (вивезення) судна та iнших обставин строк, зазначений у Зобов'язаннi, може бути продовжений на підставі обґрунтованої заяви капітана судна або судновласника про продовження строку тимчасовго ввезення (вивезення) судна: митним органом, якому було надане Зобов'язання; митним органом, у зоні діяльності якого перебуває це судно.

53. Товари, що переміщуються морським чи річковим судном і не підлягають пропуску через митний кордон України: передаються на зберігання адміністрації судна.

54. Вивезення товарів за межі зони митного контролю і порту дозволяється на підставі: оформленої ВМД або ДКД.

55. Підставою для навантаження товарів на судно є: доручення на навантаження з проставленим відбитком особистої номерної печатки.

56. Суб’єкт ЗЕД до моменту подання митного органу документів і відомостей, необхідних для здійснення митного контролю, при декларуванні товарів або повідомленні про намір здійснити переміщення товарів і ТЗ через митний кордон України має: звернутися до митного органу за своїм місцезнаходженням згідно зі свідоцтвом про державну реєстрацію для оформлення облікової картки (поставлення на облік).

57. Рівень довіри до підприємства встановлюється за критеріями, затвердженими ДМСУ, визначається за сумою балів, набраних за результатом оцінювання підприємства митним органом і має наступні значення:

Високий ступiнь довiри ("бiлий список") встановлюється для пiдприємств, сума набраних балiв яких складає не менше 23.

Достатнiй рiвень довiри ("зелений список") встановлюється для пiдприємств, сума набраних балiв яких складає не менше 18.

Для пiдприємств, сума набраних балiв яких складає менше 18, рiвень довiри не встановлюється.

Пiдприємства, якi за результатами оцiнювання митним органом отримали високий або достатнiй рiвень довiри, уносяться до Реєстру.

58. У разі залучення посадових осіб митного органу до митного оформлення товарів і транспортних засобів поза робочим часом, установленим для митного органу (у надурочний час, нічний час, вихідні, святкові та неробочі дні), нарахування плати за годину роботи посадових осіб митного органу здійснюється: крім випадків проведення митного оформлення товарів і тз посадовими особами, які працюють у підрозділах митного оформлення митного органу, за затвердженим керівництвом митного органу та передбаченим колективним договором графіком змінності.

59. Об'єктивно існуюча можливість негативного впливу на стан митної безпеки — це: митна небезпека.

60. Профілі ризику застосовуються: під час проведення митного контролю та оформлення товарів і ТЗ, які переміщуються через митний кордон України, і мають на меті попередити інспектора про можливу наявність ризику порушення законодавства

61. При митному оформлені митні органи: проводять ідентифікацію товару з метою встановлення відповідності його характеристик відомостям про товар, наведеним у попередньому рішенні.

62. Оцінка ризику за ВМД за допомогою модуля АСАУР: не звільняє посадову особу ПМО від відповідальності за здійснення митного контролю товарів відповідно до НПА.

63. Товари, що переміщуються стаціонарними ТЗ, можуть бути оформлені електроенергія і природний газ оформлюються будь-якою митницею за погодженням з ЕРМ.

64. Переміщення газу трубопровідним транспортом через митний кордон України здійснюється на підставі: оформленої митним органом тимчасової декларації, періодичної митної декларації або зареєстрованої ним вантажної митної декларації.

65. Активний обсяг природного газу – це: обсяг природного газу, що періодично закачується в підземне сховище газу та відбирається з нього.

66. Товари, що містять обєкти права інтелектуальної власності, ввезення яких на митну територію України або вивезення з цієї території призводить до порушення прав власника, що захищаються відповідно до чинного законодавства України та міжнародних договорів України, укладених в установленому порядку, це: примiрники наукових, лiтературних, художнiх творiв, у тому числi комп'ютерних програм, баз даних, фонограм, товарiв, маркованих знаками для товарiв та послуг iз зазначенням їх походження, iнших товарiв, що як такi можуть бути зареєстрованi Держмитслужбою.

67. Здійснення митних процедур щодо товарів, що містять ОПІВ, покладається в межах наданих повноважень на: посадових осіб (особу) підрозділу з питань захисту прав інтелектуальної власності регіональної митниці, митниці; посадових осіб (особу) підрозділів, які безпосередньо здійснюють митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України; посадових осіб підрозділів митниці.

68. Відомості про товари, що захищаються, доводяться до посадових осіб митних органів через: митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності; інформацію ДМСУ.

69. Чи дозволяється у пунктах пропуску для поромного сполучення розміщення посадових осіб СМАП? Так.

70. Для якого виду сполучення, окрім прикордонного, митного контролю, здійснюється контроль на безпеку: для повітряного сполучення.

71. Комісію,що здійснює всі види контролю суден, очолює: посадова особа органу охорони державного кордону.

72. Дайте визначення терміну «Вільна практика»: заходження судна закордонного плавання в порт та початок вантажних операцій без участі комісії на борту судна за рішенням уповноважених здійснювати відповідний контроль державних органів, що приймається на підставі відомостей, отриманих до прибуття судна, відповідно до Конвенції про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965 року.

73. Чи може усний дозвіл на пропуск через державний кордон України вважатись підставою для закінчення контролю ТЗ? Може, якщо наданий посадовими особами митного органу і органу охорони державного кордону, під час проходження «зеленого коридору».

74. Чи подається ВМД на причеп, що зареєстрований на постійній основі на території іноземної держави і тимчасово ввозиться на територію України тягачем, що належить перевізнику резиденту? Не подається, за умови надання митним органам договору найму на використання міжнародного перевезення.

75. Відповідальність за виробництво, безпеку, якість та ефективність медичних виробів несе: заявник (ПОСТАНОВА від 9 листопада 2004 р. N 1497 Про затвердження Порядку державної реєстрації медичної техніки та виробів медичного призначення).

76. Міжвідомча база даних зареєстрованих в України медичних виробів МОЗ та ДМСУ використовується: при проведеннi митного оформлення вантажiв у митницi призначення посадовими особами Держмитслужби у межах їх компетенцiї як довiдкова у порядку, що визначається Держмитслужбою.

77. Строк переміщення через митний кордон України комплектного об’єкта обчислюється, починаючи з дня: завершення митного оформлення митним органом першої партії складових комплектного об'єкта. (НАКАЗ 12.12.2005 N 1219 Про затвердження Порядку прийняття рішення про класифікацію комплектного об'єкта згідно з УКТЗЕД та внесення змін до наказу Держмитслужби України від 30.06.98 N 380)

78. Якщо до партії товарів входять товари, що не належать до складових комплектного об’єкта, зазначених у специфікації, то вони декларуються: за окремими вантажними митними деклараціями та кодами згідно з УКТЗЕД (НАКАЗ 12.12.2005 N 1219 Про затвердження Порядку прийняття рішення про класифікацію комплектного об'єкта згідно з УКТЗЕД та внесення змін до наказу Держмитслужби України від 30.06.98 N 380)

79. Гуманітарна допомога при ввезенні на митну територію України: підлягає першочерговому безкоштовному спрощеному декларуванню митним органам з обов'язковим проставленням у товаросупровідних документах, ВМД клейма "Гуманітарна допомога. Продаж заборонено", яке при митному оформленні завіряється особистою номерною печаткою інспектора митниці.

80. Розміщення гуманітарної допомоги, як правило, відбувається на: складах тимчасового зберігання.

81. Іноземні інвестиції: всі види цінностей, що вкладаються безпосередньо іноземними інвесторами в об'єкти підприємницької та інші види діяльності з метою одержання прибутку (доходу) або досягнення соціального ефекту.

82. Майно, що ввозиться в Україну як внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємств з іноземними інвестиціями: звільняється від обкладення митом (крім товарів для реалізації або власного споживання).

83. Якщо підприємство втратило статус підприємства з іноземними інвестиціями, частка іноземних інвестицій: не повинна бути обкладено митом.

84. Строк дії Посвідчення про реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності України як суб’єктів здійснення міжнародних передач товарів становить: не може перевищувати трьох років.

85. Оригінал дозвільного документа Держекспортконтролю повинен зберігатися: у справах митного органу, який здійснює митне оформлення товарів.

86. Випуск у вільний обіг товарів у разі виникнення потреби в уточненні заявленої митної вартості таких товарів або незгоди декларанта з митною вартістю, визначеною митним органом: може бути здійснений на підставі письмового звернення декларанта до митного органу з відповідним проханням.

87. Товари можуть бути розміщені в митному режимі реімпорту, якщо:

- походять з митної території України;

- ввозяться на митну територію України не пізніше ніж через один рік з дати їх вивезення за межі митної території України;

- не використовувалися за межами митної території України з метою одержання прибутку;

- ввозяться у тому стані, у якому вони перебували на момент вивезення (експорту), крім змін унаслідок природного зношення або втрат за нормальних умов транспортування та зберігання.

88. Переробка на митній території України – митний режим, відповідно до якого ввезені на митну територію України товари піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання, за умови вивезення за межі митної території України продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту. При цьому товари можуть бути: походження з інших країн + походження з інших країн, але заявлені в інший режим.

89. На товари, що були витрачені при переробці на митній території України, оформлюють ВМД типу: ІМ-51.