Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Тема_4_Операційна система Windows.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
08.11.2018
Размер:
5.46 Mб
Скачать

10

Тема: Операційна система Windows.

Мета: ознайомитись з поняттям операційної системи Windows; ознайомлення з інтерфейсом Windows; навчитися виконувати операції з вікнами Windows; оволодіння навичками створення файлів, папок, ярликів; ознайомлення з виконанням копіювання, перейменування, переміщення, видалення папок файлів.

Перелік питань, що вивчаються.

1. Операційна система Windows ХР.

1.1. Запуск та завершення роботи Windows.

1.2. Робочий стіл Windows ХР.

1.3. Дії, які виконуються мишею.

1.4. Робота з вікнами.

1.4.1. Структура вікна.

1.4.2. Діалогові вікна.

2. Робота з об’єктами Windows.

2. 1. Буфер обміну.

2.2. Виділення групи папок і файлів.

2.3. Копіювання папок і файлів.

2.4. Переміщення папок і файлів.

2.5. Створення папок, файлів і ярликів.

2.6. Знищення файлів і папок.

1. Операційна система Windows хр.

Найбільш розповсюдженою операційною системою в наш час є Windows. Її інтерфейс інтуїтивно зрозумілий навіть користувачу початківцю і, разом з тим, її можливості задовольняють більшість спеціалістів самих різних професій.

1.1. Запуск та завершення роботи Windows.

Операційна система Windows запускається автоматично після вмикання комп’ютера.

При роботі в Windows ні в якому разі не можна вимикати комп’ютер до тих пір, поки ви коректно не вийдете з цієї системи.

Робота Windows завершується наступним чином: користувач виконує клацання на кнопці „Пуск” і вибирає команду „Выключение”. Після цього відкривається діалогове вікно „Выключить компьютер”, в якому слід вибрати необхідний варіант завершення роботи Windows (мал. 1).

Малюнок 1.

Щоб підкреслити драматизм цього моменту, весь екран, за виключенням самого діалогового вікна „Выключить компьютер”, трохи затемнений. Існує декілька варіантів завершення сеансу роботи з Windows за допомогою діалогового вікна „Выключить компьютер”, опис яких наведено в таблиці:

Назва варіанту

Опис

Ждущий режим

Переводить комп’ютер у режим зниженого енергоспоживання, що дозволяє швидко відновити сеанс роботи Windows. Щоб замість цього перейти у сплячий режим, слід утримувати натиснутою клавішу Shift.

Спящий режим

Зберігає поточний стан робочого столу на жорсткому диску, що дозволить відновити роботу з того місця, де вона була перервана, а потім завершує роботу комп’ютера.

Выключение

Завершує роботу Windows і готує комп’ютер до безпечного відключення електроживлення.

Перезагрузка

Завершує роботу Windows, а потім знову запускає Windows.

1.2. Робочий стіл Windows хр.

Після запуску Windows екран буде представляти собою „Робочий стіл” (мал. 2), на якому будуть розташовані наступні елементи:

Малюнок 2. Робочий стіл Windows.

1) Панель задач. Горизонтальний рядок, який розташований в нижній частині екрану (мал.3). На ній розташовуються:

Кнопка Пуск

Панелі швидкого запуску

Кнопки піктограм відкритих додатків

Індикатори

системної області

Малюнок 3. Панель задач.

1.3. Дії, які виконуються мишею.

Покажчик миші використовується для вибору команд меню, переміщення об’єктів, для виділення фрагментів тексту і т.п. Щоб указати на об’єкт, необхідно розташувати вістря покажчика поверх цього об’єкта. Вигляд покажчика миші змінюється в залежності від операції, яку виконує Windows в даний момент.

При виборі об’єкта покажчик має вигляд стрілки, направленої під кутом вгору ().

Якщо покажчик має форму піскового годинника (), то це означає, що в даний момент операційна система зайнята виконанням якихось операцій і не може працювати з користувачем. В деяких випадках пісковий годинник відноситься до певного вікна, з яким не можна працювати до закінчення операції. Інші операції, які не пов’язані з цим вікном, доступні для роботи.

Миша дозволяє виконати наступні дії:

клацання – користувач натискає і швидко відпускає кнопку в той момент, коли вершина стрілки покажчика миші нерухома і знаходиться на потрібному об’єкті. Клацанням миші виконується одна з самих поширених операцій – вибір команди або об’єкта. Інколи говорять „вкажіть на значок”. Це означає, що потрібно встановити вершину покажчика на значок і натиснути ліву кнопку миші. Клацання правою кнопкою миші часто використовують для виведення контекстного меню;

подвійне клацання – здійснюється швидким подвійним натисканням на кнопку миші без її переміщення. Подвійне клацання виконується після того, як покажчик миші поміщений на об’єкт (елемент). Натискання виконують з коротким проміжком часу, так як в противному випадку операційна система сприйме їх як два одиночних клацання і виконає інші команди. Подвійне клацання значка (піктограми) файла використовується для відкривання документа, запуску програм;

перетаскування (спеціальне перетаскування, транспортування, переміщення, перетягування) – здійснюється після установки покажчика миші на необхідному об’єкті (елементі) або на виділеному фрагментові. Потім переміщують мишу, утримуючи натиснутою кнопку миші. Перетаскування файла до значка принтера дозволяє вивести цей файл на друк. Якщо при перетаскуванні об’єкта утримувати не ліву, а праву кнопку миші, на екрані з’явиться меню з набором можливих дій.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.