carlsons invention
.docxКүні:
Сынып: 11
Тақырыбы: «Carlson’s invention»
Мақсаты: оқушыларға әлемдегі ашылып жатқан жаңалықтар туралы мәлімет беру, олардың өміріндегі ролі, маңызы мен зияны туралы айту.
Қолданылған модуль: «Білім беру және білім алудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету»
Қолданылған әдіс-тәсілдері: «Ой қозғау», «Менен сұрақ, сізден жауап», «Үш оқушымен кеңес»,
Мұғалімнің іс-әрекеті: Не істеймін? |
Оқушының іс-әрекеті: |
Ресурстар: осы іс-әрекет үшін қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдық және т.б қажет? |
||||||||||||
Ой қозғау.
|
оқушылар ой қозғау сұрақтарына жауап бере отырып сабаққа мақсат қоюға қатысады. |
|
||||||||||||
Оқу мақсатын алға қою оқушыларға әлемдегі ашылып жатқан жаңалықтар туралы мәлімет беру, олардың өміріндегі ролі, маңызы мен зияны туралы айту.
|
оқушылар мақсат қоюға қатысады |
Тақта |
||||||||||||
Үй жұмысын сұрау |
үй жұмысын айтады. |
|
||||||||||||
Мәтінмен жұмыс Carlson's Invention When we think of inventions or developments that have improved the communication of information, most of us think of things such as the telephone, the radio, the telegraph, and the television. But there is one invention that has affected communication almost as much as those inventions that communicate voices and pictures. It is a invention that improved the communication of written or printed information. Can you guess what that invention is? First, a clue to help you. Printing, or making copies of writing by machine, was invented in the 1400s, both in Korea and in Europe. Before that time, if people wanted copies of a written document, they had to write it out by themselves or pay another writer to make the copy. Making copies was, therefore, very slow and very expensive, and it was always possible that the copy would not be a perfect one. It might have mistakes that made it different from the original. After printing was invented, it became possible to make many copies of a written document, and every copy was the same. Written and printed information became very easily available. But the process of printing a document easily available.
|
Мәтінді оқып ішіндегі таныс емес сөздерді жазады
Мәтінді аударады |
Мәтін жазылған парақ
|
||||||||||||
‘This example shows that some inventions can be made unexpectedly, just by chance or because of someone’s mistake. Can you give some examples proving the idea? – Dmitry Mendeleyev saw the table of chemical elements in his dream and then he wrote it. – There is such a legend that Isaac Newton discovered the law of gravity with the help of an apple. One day he was sitting in the garden under an apple tree and when an apple fell down and hit his head, he began thinking about the reason of the apple falling. |
|
|
||||||||||||
«Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі Мұғалім оқушыларға фасоль салынған қапшықты лақтырып тұрып сұрақтар қояды. -When did you start using computer? -I started using a computer at the age of six -What browsers do you like to use? -I’m also fond of using Google and Yandex
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Фасоль салынған қапшық |
||||||||||||
«Үш оқушымен кеңес» (диалог, әңгімелесу. А-сұрақ қоюшы В-жауап беруші С-жазушы (жауапты жазып отырады) |
Оқушылар АВС сұхбатын құрады |
Дәптер,қалам |
||||||||||||
Қорытындылау а)Уәждеме (мадақтау, ынталандыру) Сабақ барсында бейресми бағалау түрін қолдану. Қателесіп, не болмаса тапсырмаларды орындауда қиналған оқушыларды да ынталандыру. |
Формативті бағалау. Өзін-өзі бағалау әдісі. Балалар өз білімдерін сабақтың әр кезеңінде критерийлер бойынша бағалайды.
|
Критерийлер |
||||||||||||
Рефлексия Мұғалім стикерлер таратады.
|
Оқушылар сабақ барысында не ұнады, не ұнамады өз пікірлерін жазады. |
Стикерлер |