- •1.Склад, обсяг та послідовність виконання проекту.
- •2.Компонування конструктивної схеми збірного перекриття.
- •3. Розрахунок і конструювання елементів збірного перекриття
- •3.1. Розрахунок збірної залізобетонної панелі перекриття з круглими пустотами
- •3.2. Визначення розмірів, розрахункових прольотів, навантажень і зусиль панелі перекриття
- •3.4. Розрахунок міцності за похилим перерізом
- •3.5. Визначення геометричних характеристик зведеного перерізу
- •3.6. Визначення затрат попереднього напруження арматури та зусиль попереднього обтискання
- •3.7. Перевірка міцності панелі для стану виготовлення
- •3.8. Розрахунок на утворення тріщин на стадії виготовлення
- •3.10. Розрахунок на утворення тріщин на стадії експлуатації
- •3.12. Перевірка панелі з прогину
- •3.13. Розрахунок збірного залізобетонного ригеля перекриття
- •3.14. Розрахункові прольоти та навантаження
- •3.15. Обчислення навантажень
- •3.16. Знаходження зусиль від розрахункових навантажень
- •3.17. Перевірка прийнятої висоти ригеля
- •3.19. Розрахунок похилого перерізу на дію поперечних сил
- •3.20. Розрахунок полички ригеля
- •3.21. Побудова епюри матеріалів
- •3.22. Загальні питання конструювання ригеля
- •4. Розрахунок і конструювання
- •4.1. Обчислення розрахункової довжини колони
- •4.4. Розрахунок колон на зусилля, що виникають при підйомі, транспортуванні та монтажі
- •4.6. Перевірка міцності колони при монтажі
- •8. Гост 8478-81. Сетки сварные для железобетонных конструкций. Технические условия. - м.: Госкомитет ссср по стандартам, 1981.
3.17. Перевірка прийнятої висоти ригеля
Висоту ригеля уточнюють за максимальним згинальним моментом, приймаючи = 0,3...0,4. Вибравши= 0,35, за табл. Д.7 знайдемо відповідне значення= 0.289. Тоді
= 66,7см.
Згідно з рекомендаціями щодо конструювання висоту ригеля необхідно брати кратною 5 см. при 60 см і кратною 10 см - при> 60 см. У даному випадку= 66,7 + 6 =
= 72,7 см.
Беремо = 70 см.
Тоді робоча висота ригеля при можливому розміщенні поздовжньої арматури в два ряди
= 70 - 6 = 64 см.
При подальшому розрахунку переріз ригеля розглядається як прямокутник розміром 200x700 мм. Площею перерізу консольних звісів нехтують, оскільки останні знаходяться близько до середини висоти ригеля, тобто нижче стислої зони бетону ригеля.
З.І8. Розрахунок міцності ригеля за нормальним перерізом
Робоча висота = 64 см, переріз у першому /третьому/ прольоті,
= 0,314.
За табл. Д.7 при = 0,314 знаходимо= 0,39;V= 0,805. Щоб визначити межі переармування, внаслідок чого виникав необхідність встановлення арматури в стислій зоні, перевіряємо умову
,
де - гранична відносна висота стислої зони (див. розрахунок панелі):
>
Оскільки умова виконується, арматура в стислій зоні не потрійна. Тут (для конструкцій, що армуються звичайною арматурою).
Для першого прольоту площа перерізу арматури
= І4,І5см2.
Беремо 4 Ø 22 А-Ш з = 15,2 см2 > 14,15 см2.
Для другого прольоту при = 64 см;
= 0,247 = 855
площа перерізу
= 10,5см2
Беремо 2 Ø 18 А-Ш і 2 Ø 20 А-Ш з = 11,37 см2 > 10,5 см2
(табл. Д.8). Площу верхньої арматури для другого прольоту визначаємо за негативним моментом (схема (1+2))
= 0,07 = 0,964:
= 2,65 см2.
Згідно з асортиментом /табл. Д.8/ беремо 2 Ø 14 А-Ш
= 3,08 > 2,05 см2:
На опорі В
= 0,257 =0,849;
= 10,98 см2.
З боку першого та другого прольотів беремо 2 Ø 18 А-Ш +
+2 Ø20 А-Ш з = 5,09 + 6,28 = 11,37 см2 > 10,98 см2.
3.19. Розрахунок похилого перерізу на дію поперечних сил
Розрахунок виконують тільки для другого прольоту (опора В), де діє поперечна сила максимального значення = 292,9 кН.
Щоб визначити поперечну силу, що діє близько вершини похилого перерізу, необхідно обчислити допоміжні величини. Враховуючи, що на ригель діє равномірно розподілене навантаження, яке містить і тимчасове, дістаємо
= 55,2 кН/м= 0,552 кН/см.
Відстань від вершини розрахункового похилого перерізу до опори знаходять залежно від умови
0,552 кН/см > 0,16= 0,16. 1,5 . 0,81(0,1) . 20 = 0,388 кН/см.
де = 0, оскільки попередньо напружена арматура в ригелі відсутня;= 0, оскільки поличка ригеля при розрахунку не береться по уваги.
Враховуючи знак нерівності, знаходимо відстань
см;
С = І34,З см <= 2,5= 2,5. 64 = 160 см.
Поперечна сила, що діє близько вершини похилого перерізу,
= 292,9 - 0,552 · 134,3 = 217 кН.
Перевіряємо умову необхідності встановлювання поперечної арматури з розрахунку
Отже, умова не виконується, необхідно виконувати розрахунок поперечної арматури.
П рава частина нерівності має не перевищувати 2,5, тобто 74,1 кН < 2,5= 2,5 · 0,81 (0,.І) · 20 · 64 = 259,2 кН.
Задамося максимальним кроком поперечних стержнів . Згідно з [І, п.5.27] на приопорних ділянках, що дорівнюють 1/4, при> 450 мм рекомендується брати, але не більше 500 мм.
У даному випадку
= 70 = 23,3 см < 50 см.
Округливши, матимемо = 20 см.
3 умови зварювання при діаметрі, поздовжньої арматури 22 мм згідно з табл. Д.ІІ беремо = б мм, тобто Ø 6 АІ з= 0,283 см2.
Тоді фактична інтенсивність поперечного армування
>
>= 0,486 кН/см,
де - кількість каркасів.
Якщо, необхідно збільшити діаметр поперечних стержнів.
Щоб знайти відстань від вершини розрахункового перерізу, перевіряємо умову
= 0,552 кН/см > 0,56 = 0,56 · 0,495 = 0,277 кН/см.
Тоді
Поперечна сила, що сприймається: бетоном стислої зони
>
;
поперечною арматурою
= 0,495 · 112,6 = 55,7 кН,
де С0 - проекція розрахункового похилого перерізу,
Беремо С0 = С= 112,6 см.
Перевіряємо умову
= 217 кН > = 117,8+55,7=173,5 кН.
Умова не виконується, тому необхідно збільшити діаметр поперечних стержнів або зменшити їх крок. Діаметр стержнів беремо 8 мм з = 0,503 см2. Тоді
= 0,88 кН/см.
0,552 кН/см > 0,56 0,56 · 0,88 кН/см = 0,49 кН/см
= 137,8 кН;
Беремо = 96,3 см.
Обчислюємо
= 0,88 · 96,3=84,7 кН.
Тоді
= 217 кН > = 137,8+84,7 = 222,5 кН.
Умова міцності похилого перерізу виконується, отже, крок і діаметр поперечної арматури достатні. Таким чином, на приопорних ділянках довжиною м поперечні стержні встановлюємо з кроком= 20 см. У середній частині прольоту крок поперечних стержнів можна збільшити до 3/4= 3/4 · 70 = 52,2 см. Беремо= 40 см.