- •5.1 Регулятор з використанням затримок на вході
- •Эксперимент1.
- •In1 Out1 1 z a&d Convertor
- •5.2 Регулятор с використанням різних сигналів
- •5.3 Регулятор з використанням різних сигналів та з коррекцією керуючого сигналу, використання інтегратора
- •5.4 Регулятор с використанням інтегратора
- •5.5 Регулятор з диференціюючими ланками на вході
- •5.6 Регулятор на базі прямої та зворотної моделі з фільтром на вході
- •Inverse m odel
- •6.1 Розрахунок загальних затрат на научно-дослідницьку роботу
- •6.2 Побудова лінійного графіка робіт по ндр
- •7.4.1 Розрахунок на вимикаючу здатність
- •7.4.2 Визначення повного опору трансформатора
- •74.3 Визначення активного опору фазного та нульового захисного провідника
- •3Uном cos
- •7.5 Експлуатаційні засоби електробезпеки
- •7.6 Пожежна безпека
7.4.1 Розрахунок на вимикаючу здатність
З [26] вибираємо двигуни: ЕД1: тип – 4А160S2У3; номінальна потужність – 15 кВт; частота обертання – 2940 об/хв.; КПД – 88%;
cos – 0.91;
кратність пускового струму – 7; ЭД2: тип АИ355S6У3; номінальна потужність – 160 кВт; частота оберту –1000 об/хв.; КПД – 94 %;
cos φ – 0.9;
кратність пускового струму – 7.
Δ Y ПР
l1 l2
АВ
R0
Росв
ЕД1 10 кВт
ЕД2 160 кВт
ЕД2 160 кВт
ЕД2 160 кВт
Рис. 7.2 – Однолінійна схема мережі.
Струм однофазного короткого замикання визначається за формулою
Uф
U=к
(7.1)
z т
3
R ф
ф
2 Х
n
ХI 2
де Uф – фазне джерело напруги вторичної обмотки трансформатора, В;
zт – розрахунковий опір трансформатора, Ом;
Rф Rнз – активний опір фазного та нульового захисного провідника, Ом;
Хф и Хнз – внутрішній індуктивний опір фазного та нульового захисного провідника, Ом;
ХnI – зовнішній ііндуктивний опір взаємоіндукції фаза-нуль,
Ом;
Хф и Хнз для мідних проводників дуже мало (приблизно 0,0156 Ом/км), ними можна знехтувати. ХnI для кабеля не значно (не более 0.1 Ом/км) ), ним можна знехтувати.
Таким чином, формула (7.1) має вигляд:
U
I ф
к z
(7.2)
т R
3 ф
R нз
7.4.2 Визначення повного опору трансформатора
Потужність трансформатора
n
K c1 Pэд1
n
K c 2 Pэд 2 P
S 1 1 осв ; (7.3)
тр cos
cos
cos
де Рэд1 и Рэд2 – номінальні потужності двигуна, кВт;
Росв – Освітлювальне навантаження, кВт;
cos φ – коеф. Потужності електроустановки;
Кс – коеф. попиту, визначаючий по формулі
где Кз = 1 коефіцієнт запасу;
ηд – ККД двигуна.
c
д
Кс1= 0.75*0.93/0.88 =0.82
Кс1= 0.75*0.93/0.94 =0.74
Необхідно знайти потужність трансформатора:
Str=0.82*15/0.9+0.74*160*3/0.9+50/0.9=463.8 кВт.
Вибираємо з [ 26 ] трансформатор: сухий з номінальною потужністю
Sтр = 630 кВт, вибираємо значення повного опору обмоток відповідно до задачі – zт/3 = 0.014 Ом.
74.3 Визначення активного опору фазного та нульового захисного провідника
Значення струму, що проходить через провідник:
I Рном ; (7.5)
3Uном cos
де Рном – номінальна потужність навантаженнякВт;
cos φ коефіцієнт потужності навантаження;
Uном номінальна напруга, кв.
Струм в лінії напруги:
Iосв= 50/( 3 *0.22*0.9)=145.796 А.
Струм в лінії двигуна ЕД1, по провіднику l2:
IЭД1=15/( 3 *0.4*0.91)=23.792А.
Струм в групі двигунів ЕД2:
IЭД2=160*3/( 3 *0.4*0.9)=769.8А.
По значенню напруги вибираємо розріз провідника l2 , dфl2:
Два одножильних провідника 2×150 мм = 300 мм2;сечение кабеля dфl2 = 300 мм2.
Струм, який проходить по провіднику l1, дорівнює
Il1 = Iосв +IЭД1 + IЭД2; (7.6) Il1 = 145.796+23.792+769.8=938.388А.
По значенню струму, вибираємо розріз провідника l1 , dфl1:
два двожильних провідника 2*2*150 мм = 600 мм2 , для прокладання на повітрі; розріз провідника
dфl1 = 600 мм2.
Активний опір провідника
R l ; (7.7)
d
де ρ – питомий опір провідника, для міді ρ = 0.018 Ом·мм2/м;
l – довжина провідника, м;
d – розріз провідника, мм2.
Фазний опір провідника l1:
Rфl1=0.018*120/600=0.0036 Ом.
Фазний опір провідника l2:
Rфl2=0.018*47/300=0.00282 Ом.
Загальний опір фазного провідника:
Rф Rфl1 Rфl2 ; (7.8) Rф=0.0036+0.00282=0.00642 Ом.
Довжина нульового захисного провідника:
l = l1 + l2; (7.9)
де l1 – довжина провідника l1;
l2 – довжина провідника l2.
l = 120 + 47 = 167 м.
Так як нульовий захисний та фазний провідник по вихідним даним зроблені з одного матеріалу (міді), то їх розріз співвідношаться як
dнз ≥ 0.5dф; (7.10)
де dнз – розріз нульового провідника, мм2;
dф – розріз фазного провідника, мм2.
Згідно (6.10) з [26] вибираємо розріз нульового захисного провідника для лінії l2:
dнз2 = 300/2=150 мм2.
Для лінії l2 маємо відповідно:
dнз1 = 600/2=300 мм2.
Опір нульового захисного провідника згідно (7.7) дорівнює
Rнз1 = 0.018*120/300= 0.0072Ом.
Rнз2 = 0.018*47/150= 0.00564Ом.
Rнз1 = . Rнз1 +Rнз2 =0.0072+0.00564= 0.01284 Ом.
Значення струму однофазного короткого замкнення згідно (6.2) дорівнює
Iк = 220/(0.014+0.0064+0.01284)=6614.55 А.
При замкненні фази на занулений корпус электроустановка автоматично вимкнеться, якщо значення струму однофазного короткого замикання задовольняє вираз:
Iк 3Iном;
zнз 2zф .
де Iном – номінальний струм плавкої вставки запобіжника, А;
(7.11)
zнз и zф – повний опір нульового захисного та фазового провідника, Ом.
З [ 26] Вибираємо автоматичний вимикач:
Iпуск = Кпуск·Iном дв = 7*769,85 = 5388,95 А,
Так як використовуються двигуни великої потужності, то ставимо автоматичні вимикачі на кожен двигун окремо.
В цьому випадку Iпуск= 5388.95/3=1796 А.
Iдв= 769.8/3= 256.6 А.
Автоматичний вимикач: тип ВА51-35; трьохполюсний,
В виконанні з біметалічними та електромагнітними розчеплювачами максимального струму.
Номінальний струм: 250 – А;
Вставка рушання розцеплювача – 2000 А.
Умова (7.11) виконується:
Iк = 6614.55 А > 3Iном = 1.25*256.6 = 320.75 А. Це значить, автоматичний вимикач, вибраний правильно.