Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Я172Л печ. 2011 Консп. лекц. ОВПМГ2.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
27.02.2016
Размер:
572.42 Кб
Скачать

6.4. Питання до самостійного вивчення

1. Проблеми й заходи енергозбереження.

2. Напрями поліпшення стану газопостачання населених пунктів.

3. Проблеми тарифоутворення.

6.5. Контрольні запитання

1. Які основні розділи плану господарства теплових мереж?

2. Які виробничі цехи та лабароторії існують на теплових електричних станціях?

3. Які роботи, пов’язані з експлуатацією міських газових мереж?

4. Які основні завдання організації газопостачання міста?

5. Які дані використовуються для визначення річної потреби в електроенергії?

6. Які в Україні існують види тарифів?

7. В чому різниці між одноставочним та двоставочним тарифами?

Рекомендовані джерела

1. Планування діяльності підприємства / За заг. ред. В.Є. Маслюка.- К.: КНХ, 2002.- 252 с.

2. Хомяков В.І. Менеджмент підприємства. – 2-ге вид. – К.: Кондор, 2005, – 434с.

3. Босуглавский Л.Д. Экономика теплогазоснабжения и вентиляции. – М.: Стройиздат, 1988 с.

ТЕМА 7. Організація виробництва з зовнішнього благоустрою

населених пунктів

Питання до теоретичної підготовки

7.1. Організація шляхово-експлуатаційного господарства міста.

7.2. Основні елементи зеленого господарства міста.

7.1. Організація шляхово-експлуатаційного господарства міста

Однією з важливіших частин зовнішнього благоустрою міста є шляхово-експлуатаційне господарство. Воно складається з дорожньо-транспортних споруд: доріг, шляхопроводів, містів, майданів, водостоків, служб експлуатації цих споруд, а також виробничих підприємств, які обслуговують будівництво та експлуатацію дорожніх об’єктів.

Інвестиціїї у розвиток шляхово-експлуатаційного господарства мають значну питому вагу в загальному обсязі витрат на благоустрій міст; крім того, об’єкти дорожньо-містового господарства мають потребу в періодичних ремонтах від швидкого зносу під впливом збільшення транспортних навантажень.

Важливою частиною шляхово-експлуатаційного господарства є виробнича база підприємства, що забезпечує виробництво, реконструкцію та ремонт дорожньо-транспортних об’єктів матеріалами та конструкціями.

У склад виробничої бази міського дорожнього господарства, яка забезпечує будівництво і ремонт дорожньо-містових споруд, входять асфальтобетонні заводи, підприємства з випуску цементно-бетонних сумішей, заводи та полігони з виробництва конструкцій зі збірних елементів, кар’єри кам’яних матеріалів.

Міські вулиці, дороги й площі є одним з найважливіших елементів планування, забудови і благоустрою міст. У поєднанні разом вони утворюють вуличну мережу, систему сполучення транспортних і пішохідних. Вулиці й проїзди служать для зв'язку між центром і районами, для внутрішнього зв'язку житлових районів, для зв'язку з дорогами приміської зони і т.д. Крім того, під вулицями розташовуються підземні комунікації. Вулиці також служать для збору і відведення поверхневих (атмосферних) вод за допомогою мережі лотків, кюветів, канав, а також підземної водостічної мережі. Відповідно до призначення і використання міських вулиць і доріг їх інженерне впорядкування включає наступні елементи:

  • освітлення;

  • озеленення;

  • водовідвідні пристрої;

  • підземні комунікації різного призначення;

  • транспортне устаткування і споруди з організації і безпеки руху транспорту і пішоходів (тунелі, естакади, переходи і т. д.);

  • мости і шляхопроводи.

Вулиці й дороги призначені для пропуску розрахованого числа транспортних одиниць із заданою швидкістю при забезпеченні безпеки руху. Разом з тим, вулиці повинні сприяти провітрюваній міській території, зниженню шуму від транспорту. Відповідно до призначення міські вулиці й дороги підрозділяються на такі категорії:

  • швидкісні дороги, призначені для безперешкодного і безперервного руху транспорту з максимально допустимою швидкістю;

  • магістральна вулиця загальноміського призначення споруджується для пропуску технічних засобів пересування з проїжджою частиною двостороннього руху;

  • вулиці й дороги місцевого руху призначаються для транспортного зв'язку мікрорайонів, кварталів і окремих груп будівель між собою і з магістральними вулицями міста;

  • пішохідні дороги, що використовуються для пересування населення житлових районів до місця роботи, кінотеатрів, виставкових залів і т. д., а також до зупинок міського транспорту.

Для переміщення пішоходів уздовж вулиць влаштовують тротуари. Як правило, їх розташовують по обидві сторони від проїжджої частини, вони прилягають до червоної лінії (лінії забудови). Для магістральних вулиць ширина тротуару складає 3 - 4,5 м. уздовж вулиць передбачаються зелені насадження. Але дерева не повинні заважати водіям транспорту бачити дорожні знаки і сприймати знаки світлофорів.

При проектуванні міських доріг і вулиць розробляють план дороги, поздовжній профіль, поперечні профілі і конструкції дорожнього одягу. Проектування плану полягає в точному встановленні взаємного розташування елементів вулиці: проїжджої частини, тротуарів, зелених насаджень.