Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Заїкання.docx
Скачиваний:
47
Добавлен:
22.02.2016
Размер:
32.13 Кб
Скачать

Симптоми заїкання

Дихання. Серед порушень дихального процесу при заїкання відзначається Величезний витрата повітря на вдиху і видиху, що обумовлено розладом опору в області артикуляції. Порушення мовного дихання при заїкання полягає в утворенні пацієнтом инспираторно-голосних або проторного звуків. Іншими словами, для руху голосових зв'язок і освіти проторного шуму пацієнт Використовує вдихуване повітря. Укорочений видих спостерігається не тільки під час промови, але і в спокої.

Голос. Спроба вимови звуку при заїкання супроводжується судорогоподобним замикання голосової щілини, що перешкоджає виникненню звуку. Під час нападу гортань швидко і різко рухається вгору, вниз і висувається вперед. З-за не здібності на плавне вимова пацієнти намагаються вимовляти голосні звуки твердо. Спостерігається пом'якшення симптоматики заїкання при співі і шепоті аж до повної нормалізації мови.

Артикуляції. Крім функціональних порушень в артикуляционном апараті при заїкання спостерігаються і соматичні порушення. Наприклад, високий звід неба, відхилення висунутим язиком в сторону, в носовій порожнині – викривлена носова перегородка, гіпертрофія раковин.

Супутні руху – це рухи, що супроводжують мова при заїкання, не є необхідними, але, в той же час, вироблені пацієнтом, як свідомий рух. Під час нападу заїкання пацієнти можуть відкидати голову назад, нахил її, закривати очі, сжим кулак, потискати плечима, тупати ногою, злочини з ноги на ногу. Словом, здійснювати рухи, які можна позначити як тонічні або клонічні судоми.

Психіка. З розвитком заїкання неминучі те чи інші психічні розлади. Найбільш часто зустрічається страх перед Деяким літерами, склади і словами, а саме їх вимовою. У своїй промові пацієнти, які страждають заїканням, навмисно уникають таких букв і слів, по можливості підшукують їм заміну. При загостреннях може виник абсолютна Немото. Думки про неможливість нормального спілкування можуть доводить до свідомості неповноцінності і у відношення всього «я».

Розвиток заїкання поділяють на 4 фази.

Перший фаза. Спостерігаються невеликі епізоди заїкання, скорочення періодів плавне розміреним мови. Закінчення першої фази заїкання визначають по наступних симптомів:

 • утруднення в вимові виникають частіше в початкових словах пропозицій;

 • епізоди заїкання виникають при проголошенні спілок, прийменників гідної коротких частин мови;

 • «Комунікативне тиск» посилює заїкання;

 • дитина ніяк не реагує на Свої труднощі з проголошенням слів, розмовляє без збентеження. НЕТ занепокоєння, страху мовлення. Спровокувати заїкання здатна сиюминутная емоційний спалах.

Друга фаза. З'являються проблеми в контактування, деякі супутні руху. Поступово підвищується число ситуацій, складних в плані спілкування.

 • заїкання набуває хронічного характеру, але розрізняється тяжкість нападів;

 • проблеми з проголошенням виникають частіше в багатоскладових словах, під час швидкої мови і значно рідше в коротких частини мови;

 • дитина усвідомлює порушення своїй промові, але не Вважає себе заикающимся. Каже невимушено в будь-якій ситуації.

3-я фаза. Закріплення судомного синдрому. Однак пацієнти НЕ відчувають страху мовлення і який-небудь незручності. Вони використовують будь-яку можливість для спілкування. Пропозиція про лікування не викликає жодної підтримки або ентузіазму з боку пацієнта. Вони ніби дають себе установку на спокій.

 • пацієнти усвідомлюють, що з причини заїкання деякі ситуації стають скрутним в плані спілкування;

 • з'являються труднощі у зв'язку з проголошенням певних звуків, слів;

 • спроби замінити «проблемні» слова іншими.

Четверта фаза. На Цій стадії заїкання – велика особистісна проблема. З'являються виражений емоційні реакції на заїкання і, як наслідок, уникнення мовних ситуацій. Якщо раніше пацієнт вдавався до заміни «проблемних» звуків (слів) періодично, то тепер він робить це постійно. Він починає звертати увагу на реакцію оточуючих на його заїкання. Характерні риси 4-ої фази заїкання:

 • очікування заїкання (антиципація)

 • утруднення при проголошенні певних звуків (слів) приймають хронічних характер;

 • логофобия (страх мови);

 • відповіді на питання стають уклончівими.