- •Державний університет інформаційно-комунікаційних
- •Факультет Інформаційних Технологій
- •З дисципліни:
- •Київ-2010
- •2.1 Назва і призначення мережі з урахуванням особливостей варіанту
- •2.2 Категорії і кількість користувачів
- •2.3 Види і характеристики послуг, на які розраховується мережа
- •2.4 Показники якості функціонування мережі в годину
- •2.5 Топологічні і телекомунікаційні характеристики міста,
- •3. Інформаційно – потоковий розрахунок мережі
- •4. Проектування вузлів мережі
- •4.1 Проектування міжвузлових зв’язків
- •4.2 Розрахунок кількості обладнання, показників його надійності
- •4.3. Оцінка кількості персоналу та експлуатаційних витрат
- •5. Оцінка кількості обладнання та капітальних витрат
- •6 Капітальні та експлуатаційні витрати
- •7. Узагальнення та аналіз результатів проектування
2.2 Категорії і кількість користувачів
Оскільки у Севастополі кількість мешканців дорівнює приблизно 30 тисяч, то розрахуємо кількість квартирних і офісних користувачів послуг наступним чином:
Кількість квартир у місті (кількість мешканців у квартирі 2,5):
Nкв = Nм /2,5
Nкв =30000/2,5=12000
Кількість офісів (середня кількість працівників в офісі 20):
Nоф. = Nм /2,5·2·20
Nоф. =30000/2,5·2·20=3000
Знайдемо радіус міста Котовська
S=ПR2R=S\=109.7\3.14=6 км
2.3 Види і характеристики послуг, на які розраховується мережа
для кожної категорії користувачів
Приведемо характеристики навантаження від типових користувачів у годину найбільшого навантаження – ГНН у наступній таблиці:
Таблиця 1. Профіль навантаження від типових користувачів у ГНН
Види послуг |
Максимальна швидкість, кбіт/с |
А. Квартирний користувач
Електронна пошта Пересилання файлів Web-сеанси Телефон Відеотелефон Аудіо-програми Б. Виробничий користувач
Електронна пошта Пересилання файлів Телефон Відео-програми звичайної чіткості
|
384·2=768 1536·1=1536 5120·1=5120 32·4=128 2048·1=2048 5120·2=1024
512·3=1536 2048·3=6144 32·4=128 2048·1=2048 |
2.4 Показники якості функціонування мережі в годину
найбільшого навантаження
Розрахуємо показники надійності МД для користувачів та оператора МД.
Якість функціонування МД при наданні послуг користувачам в годину найбільшого навантаження повинна бути не гіршою наступних показників:
коефіцієнт готовності доступу ≥ 0,999
середня затримка доступу ≤ 1 с
середня затримка передачі пакетів ≤ 10 мс
варіація затримки передачі пакетів ≤ 5 мс
коефііцієнт втрати пакетів ≤ 0,001;
2.5 Топологічні і телекомунікаційні характеристики міста,
необхідні для проектування МД
Оскільки згідно з умовами курсового проекту задано поселення міського типу, то вважатимемо, що житловий мікрорайон міста забудований п’ятиповерховими будинками з шістьма під’їздами та трьома квартирами на поверху (90 квартир у будинку).
Нагадаємо, що:
Nм - кількість населення у місті за завданням (30000)
Nкв - кількість квартир у місті (12000 )
Nоф. - кількість офісів (3000)
Розрахуємо кількість будинків:
Nкв 1 п.б. = 6000, 1 п.б. – 1 квартира Nбуд 1 п = 6000
Nкв 5 п.б .= 6000, 5 п.б. – 80 квартир Nбуд 5 п = 75
Знайдемо кількість офісних центрів (1 центр містить 20 офісів):
Nоф. центр = Nоф/20
Nоф. центр =3000/20=150
Розрахуємо початкову кількість телефонів у місті (при рівні телефонізації квартир та виробничих приміщень міста 20%):
Nтел поч = (Nкв+ Nоф) ·0,2
Nтел поч =(12000+3000)0.2=3000
Знайдемо проектуєму кількість телефонів у місті (при рівні телефонізації квартир та виробничих приміщень міста100%):
Nтел = Nкв+ Nоф
Nтел =12000+3000=15000
При цьому кількість телефонів, що припадають на квартирних користувачів, складе:
Nкв. тел = Nкв
Nкв. тел =12000
Кількість телефонів, що припадають на офісних користувачів:
Nоф. тел = Nоф
Nоф.тел= 3000
Розрахуємо кількість опорних телефонних станцій (1 ОпТС на район зі 100000 мешканців), але так як дане місто має дуже малу кількість населення, то приймаємо його як за 1 район
Nрай=1
Розрахуємо кількість ЦАТС на кожний район (робоча ємність станції складає 7200 номерів):
NЦАТС = Nтел. рай / 7200
NЦАТС =15000/7200=2
Знайдемо кількість постачальників послуг (1 постачальник на 20000 мешканців міста):
Nпост = Nм /20000
Nпост =30000/20000=1,5
Розрахуємо кількість телефонів, що припадає на один будинок:
Nтел буд. = Nкв. тел /N буд
Nтел буд. =12000 /6075=2
Розрахуємо кількість будинків на одну ЦАТС:
Nбуд. ЦАТС = Nбуд. рай /NЦАТС
Nбуд. ЦАТС =6075/2=3038
Розрахуємо кількість офісних центрів на одну ЦАТС:
Nоф. рай = 3000/N рай
Nоф. рай =3000
Nоф. ЦАТС = Nоф. центр /NЦАТС
Nоф. ЦАТС =150/2=75
Знайдемо кількість будинків на одну розподільчу шафу (РШ), при розрахунку, що на одну ЦАТС припадає 5 РШ:
Nбуд. РШ = Nбуд. ЦАТС / 5
Nбуд. РШ =3038/ 5=608
Знайдемо кількість офісних центрів на одну РШ (на 1 ЦАТС - 5 РШ):
Nоф. РШ = Nоф. ЦАТС / 3
Nоф. РШ =150/ 3=50
Розрахуємо загальну кількість РШ, до яких підключаються квартирні абоненти:
NРШ кв. = NЦАТС·NЦАТС РШ
NРШ кв. =2·5 = 10
Знайдемо кількість розподільчих коробок (РК), при розрахунку, що на 1 будинок припадає 10 РК:
NРК = 10·Nбуд.
NРК кв. =10·6075=60750
ємність РК – 10 номерів
Знайдемо загальна кількість офісних телефонів на одну ЦАТС:
Nоф. тел. ЦАТС = Nоф. тел. рай / NЦАТС
Nоф. тел. ЦАТС =3000 /2=1500
Знайдемо загальна кількість квартирних телефонів на одну ЦАТС:
Nкв. тел. ЦАТС = Nкв. тел. рай / NЦАТС
Nкв. тел. ЦАТС =12000/2=6000
Розрахуємо загальна кількість офісних телефонів на одну РШ (на 1 ЦАТС припадає 5 РШ):
Nоф. ЦАТС = Nоф. тел. ЦАТС / 5
Nоф. ЦАТС =1500/ 5=300
Розрахуємо загальна кількість квартирних телефонів на одну РШ (на 1 ЦАТС припадає 5 РШ):
Nкв. ЦАТС = Nкв. тел. ЦАТС / 5
Nкв. ЦАТС =6000/ 5=1200
Квартирні
користувачі
РК
РШ
ОПТС
МТТС
Офісні користувачі
РК
РШ
СД