
Розв’язок
Метод LIFO
Видаток: 15.02. 7000*6,5$=45500$
25.02. 5000*6$+1000*6,5$=36500$
Разом: 82000$
Залишок на 28.02.: 5000од.
в.т.ч. 2000*6,5$=13000$
3000*7$=21000$
Разом: 34000$
Метод FIFO
Видаток: 15.02. 3000*7$+4000*6,5$=47000$
25.02. 6000*6,5$=39000$
Разом: 86000$
Залишок на 28.02.:
3000+10000-7000+5000-6000=5000од.
в.т.ч. 5000*6$=30000$
Метод середньозваженої оцінки
15.02. [(3000*7$)+(10000*6,5$)]/3000+10000=86000/13000=6,62$
Видаток: 7000*6,62$=46340$
25.02. [((13000-7000)*6,62$)+(5000*6$)]/13000-7000+5000=69720/11000=6,34$
Видаток: 6000*6,34$=38040$
Залишок на кінець місця: 116000-46340-38040=31620$.
Корпорація “ АК” має таку інформацію про придбання та використання матеріалів за півроку:
|
Дата |
Показники |
Вимір | |
|
|
| ||
1 січня |
Залишок |
2000 од. по 10$ | ||
|
|
|
| |
20 |
січня |
Надходження |
520 од. по 10,5$ | |
|
|
|
| |
26 |
січня |
Видаток |
1400 од. | |
|
|
| ||
6 лютого |
Надходження |
800 од. по 11,5$ | ||
|
|
|
| |
23 |
лютого |
Надходження |
600 од. по 12,5$ | |
|
|
|
| |
14 |
березня |
Видаток |
1240 од. | |
|
|
|
| |
17 |
квітня |
Видаток |
480 од. | |
|
|
| ||
8 травня |
Надходження |
1000 од. по 11$ | ||
|
|
|
| |
16 |
червня |
Видаток |
760 од. | |
|
|
|
|
Потрібно:
Визначити собівартість витрачених матеріалів, які є на 30 червня, використовуючи метод FIFO. Розрахунки виконати за системою постійного обліку запасів і за системою періодичного обліку запасів.
2)Відобразити в обліку операції за двома системами обліку запасів.
1)Залишок матеріалів на кінець півріччя становить 1040 одиниць. Таким чином, протягом півріччя в наявності було 4920 одиниць матеріалу на суму 53160$ ( (2000*10)+(520*10,5)+(800*11,5)+(600*12,5)+(1000*11) )
А)Розрахунок собівартості витрачених матеріалів при застосуванні системи періодичного обліку запасів:
1000*11=11000$
40*12,5=500$
11000+500=11500$ - собівартість залишку товарів на кінець періоду;
53160-11500=41660$- собівартість витрачених матеріалів.
Б)Розрахунок собівартості витрачених матеріалів при застосуванні системи постійного обліку запасів:
26.01. 1400*10 = 14000$
14.03. 600*10 = 6000$
520*10,5 = 5460$
120*11,5 = 1380$
17.04480*11,5 = 5520$
16.06200*11,5 = 2300$
560*12,5 = 7000$
14000+6000+5460+1380+5520+2300+7000 = 41660$ - собівартість витрачених матеріалів.
25. Корпорація “АК” має таку інформацію про придбання та використання матеріалів за півроку:
Дата Показники Вимір
1 січня Залишок 2000 од. по 10$
20 січня Надходження 520 од. по 10,5$
26 січня Видаток 1400 од.
6 лютого Надходження 800 од. по 11,5$
23 лютого Надходження 600 од. по 12,5$
14 березня Видаток 1240 од.
17 квітня Видаток 480 од.
8 травня Надходження 1000 од. по 11$
16 червня Видаток 760 од.
Потрібно:
1) Визначити собівартість витрачених матеріалів і які є на 30 червня,
використовуючи метод LIFO. Розрахунки виконати за системою постійного
обліку запасів і за системою періодичного обліку запасів.
2) Відобразити в обліку операції за двома системами обліку запасів.
І. Система періодичного обліку запасів
Метод ЛАЙФО
1)Залишок товару, в т.ч.((520+800+600+1000-1400-1240-480-760) *10,5$)+2000*10$ = 9920$
Разом: 9920$
1) Собівартість реалізованих товарів (2000*10$ + 520*10,5$+800*11,5$+ 600*12,5$+1000+11$) - 9920= 43240$
ІІ. Система постійного обліку запасів
Метод ЛАЙФО
Видаток:
26 січня 1440*10,5$=14700$
14 березня 1240*11,5$=14260$
17 квітня 480*12,5$=6000$
16 червня 760*11$=8360$
Разом - 43320$
Залишок на кінець місяця 1040од.
в т.ч. 240од.´ 11$ =2640 $
120од.´12,5 $ = 1500$
680од.´10 $ = 6800$
Разом: 10940$
26.Корпорація “АК” має таку інформацію про придбання та використання матеріалів за півроку:
Дата |
Показники |
Вимір |
1 |
2 |
3 |
1 січня |
Залишок |
2000 од. по 10$ |
20 січня |
Надходження |
520 од. по 10,5$ |
26 січня |
Видаток |
1400 од. |
6 лютого |
Надходження |
800 од. по 11,5$ |
23 лютого |
Надходження |
600 од. по 12,5$ |
14 березня |
Видаток |
1240 од. |
17 квітня |
Видаток |
480 од. |
8 травня |
Надходження |
1000 од. по 11$ |
16 червня |
Видаток |
760 од. |
Потрібно:
1) Визначити собівартість витрачених матеріалів і які є на 30 червня, використовуючи метод середньозваженої оцінки. Розрахунки виконати за системою постійного обліку запасів і за системою періодичного обліку запасів.
2) Відобразити в обліку операції за двома системами обліку запасів.