Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Щоденник .doc
Скачиваний:
22
Добавлен:
12.02.2016
Размер:
250.88 Кб
Скачать

11.10.12

Сьогодні я складав індивідуальний план , та почав записувати його , також підготовлювався до проведення залікових уроків , та займався самоаналізом проведених пробних уроків . Передивлявся літературу в бібліотеці та підбирав електронні видання , журнали які можна використати на уроках в подальшому .

12.10.12

Сьогодні я продовжив підготовку матеріалів до залікових уроків , та написав плани конспектів уроків на підпис до методиста , та відніс їх на підпис . Анатолій Анатолійович передивився уроки та підписав їх . Він пообіцяв прийти та проконтролювати мої вміння вести урок інформатики в школі . Також сьогодні я відніс керівнику практики Ларисі Василівні завірене в школі «ПОВІДОМЛЕННЯ» про прийняття мене на практику . Тож сьогодні день був не дуже насичений подіями , я в основному займався паперовими справами .

15.10.12

Сьогодні я проводив залікові уроки в 10 та 11 – у класі У 2- х підгрупах

Заліковий урок в 11-у класі(2-а підгрупа )

Урок той самий що й і 09.10 12

Тема . Поняття електронної таблиці. Засоби опрацювання електронних таблиць.

Мета .

Навчальна :Ознайомити учнів з поняттям електронних таблиць, призначенням і функціями електронних таблиць. Формувати практичні навики учнів для роботи з координатами комірок, введення й редагування даних в електронних таблицях, ознайомити з найпростішими формулами.

Розвиваюча: Розвивати логічне мислення учнів, пам’ять, увагу, зорову та моторну координацію.

Виховна :Виховувати спостережливість, уважність, формувати інтерес до вивчення нових інформаційних технологій.

Обладнення:комп’ютери, ОС Windows XP, електроний процесор Excel.

Тип уроку:Вивчення нового матеріалу.

Хід роботи

Організаційний момент . повторення теми Етапи розв’язування задачі за допомогою комп’ютера. Поняття програми.

Мотивація Навчальної діяльності .

Запис теми уроку учнями в конспект. За допомогою електронних таблиць ви зможите виконувати складні завдання математичного та табличного виду , при цьому міняти тільки числа .

Вивчення нового матеріалу .

Електронна таблиця– це вид прикладних програм, призначених для опрацювання інформації у табличній формі; система обробки даних, поданих у вигляді прямокутної таблиці, яка складається з рядків і стовпців. ЕТ Microsoft Excel для Windows XP є одна із найпопулярніших у світі табличних таблиць. Вона здатна розв’язати багато складних фінансово-економічних задач, виконувати інженерні розрахунки, математичне моделювання процесів, статистичну обробку даних, нараховувати заробітну плату та виконувати інші складні обчислення.

Адреса комірок. Наприклад комірка А1 розташована на перетині стовпця А і 1-го рядка.

В ЕТ одна з комірок виділена. Вона називається активною, або поточною. Щоб зробити комірку активною, досить встановити курсор у цю комірку, клацнути лівою клавишею миші.

Діапазон стовпців– це вертикальна смуга ЕТ. Наприклад, діапазон C:F – це вертикальна смуга шириною у 4 стовпці.

Діапазон рядків– це горизонтальна смуга таблиці. Наприклад, діапазон 2:7 – це горизонтальна смуга шириною у 6 рядків.

Блок комірок– це прямокутник, що складається адресою лівої верхньої і правої нижньої комірок. Наприклад, блок В3:Е8 знаходиться на перетині вертикальної смуги В:Е і горизонтальної смуги 3:8.

У комірки аркуша можна вводити дані різних типів: числові значення, текстові рядки, дату і час, формули. За допомогою Excel можна змінювати спосіб розташування і представлення даних в комірках, форматувати їх, регулювати розмір комірки та її оформлення, захищати їх випадкових чи навмисних змін.

Щоб ввести число, потрібно зробити комірку активною, набрати число з клавіатури і натиснути клавішу Enter. Введення тексту аналогічне введенню числових значень. Якщо текст не вміщується в одній комірці, він виводиться, перекриваючи сусідні. Ширину стовпчика можна збільшувати або зменшувати за допомогою миші. Тексти під час уведення вирівнюються до лівого краю клітинки, а числа - до правого.

У комірки можна вводити формули. Усі формули в Excel повинні починатись зі знака рівності.

Осмислення вивченого матеріалу .

Практичне завдання: Створити таблицю в якій будуть наведені оцінки з 4-ох предметів на вибір предмету за 3 дні , (мінімум 3 оцінки) та підрахувати загальну кількість балів з кожного дня та предмету .

Послідовність виконання роботи.

  1. З дозволу вчителя Включити комп’ютери і відкрити Excel

  2. наберіть в програмі те що є в презентації .

  3. Запишіть формули для вираховування результатів , та автоматично заповніть всю таблицю .

  4. поміняйте числові значення , поясніть що при цьому ви спостерігаєте ?

Узагальнення та висновки .

1. Назвіть основні елементи електронних таблиць.

2. Яку структуру має документ EXCEL? (структура книги )

3. Яку інформацію можна заносити в комірки ЕТ?

4. Як вводити формули?

Подача домашнього завдання .

Вивчити конспект , підготувати цікаву інформацію з даної теми .

Заліковий урок в 10-у класі(2-а підгрупа )

Урок той самий що й і 09.10 12

ТЕМА .Поняття про шаблон документа; створення документа за допомогою майстра

Мета.

Навчальна :навчити використовувати шаблони документів .формувати вміння створювати документи на основі шаблонів здійснювати пошук інформації, її аналіз та оцінювання використовувати набуті знання на практиці.

Виховна : виховати всесторонньо розвинену людину .

Розвиваюча : сприяти розвитку навчальної діяльності .

Обладнення :Компютер та спеціальне програмне забезпечення (Microsoft Word)

Тип уроку:засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Базові поняття й терміни:шаблон документа, майстер створення.

Організаційний момент

Добрий день тема нашого уроку : Пристрої введення та виведення даних. Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері. (Діти записують тему в зошиті )

Мотивація навчальної діяльності

Вам уже відомо, що стилі — це набір команд форматування символів, абзаців або структурних елементів документа.

Кожен документ Microsoft Word заснований на шаблоні. Шаблон визначає основну структуру документа і містить інформацію про різноманітні параметри: елементи автотексту, шрифти, призначення сполучення клавіш, макроси, меню, параметри сторінки, форматування і стилі.

За умовчуванням є активним шаблон документа Normal.dot, який містить набір символів та стилів, що застосовуються у кожному новому документі.

Отже, для того щоб під час створення документа не повторювати кожного разу однакових дій для створення і зміни стилів, параметрів сторінок, колонтитулів тощо, можна скористатися шаблонами документів.

Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

Самостійна робота учнів з довідковою системою Microsoft Word.

Здійснити пошук ключових понять: шаблон, майстер створення. Узагальнити знайдений матеріал.

Шаблони.

Шаблон — це свого роду форма, якій відповідають створювані текстові документи. Як уже зазначалося, завдяки шаблону не треба кожного разу витрачати час на встановлення полів, інтервалів, орієнтації і формату паперу тощо.

Існує два оновні види шаблонів— загальні шаблони і шаблони документів. Загальні шаблони, у тому числі шаблон Normal.dot, містять настроювання, доступні для всіх документів, наприклад, шаблони записок чи факсів, у діалоговому вікні Створення документа, містять настроювання, доступні тільки для документів, заснованих на цьому шаблоні. Так, під час створення записки на основі Шаблону записок можуть використовуватися як настроювання шаблону записок, так і загальних шаблонів. У редакторі Word є набір шаблонів документів, і крім того, можна створювати шаблони самостійно.

Отже, можна виділити різні шаблони для різних документів:

для нових документів(Normal);

для конкретних випадків( Загальні, Листи і Факси, Звіти, Публікації);

власні шаблони.

Використання Майстра створення документів.

Майстер створення документів — це внутрішня програма, яка ставить запитання, а потім використовує отримані відповіді для створення певного документа.

Розглянемо приклад створення листа за допомогою Майстра листів.

1. У меню Файлтреба вибрати командуСтворити.

2. В область завдань Створення документа, у групі Шаблони треба вибрати посилання На моєму комп’ютері.

3. Далі необхідно активізувати вкладку Листи і факси, запуститиМайстер листів.

4. У відповідних вікнах Майстра листівє можливість вибрати параметри майбутнього листа — формат листа, реквізити одержувача та відправника тощо.

5. Щоб пропустити будь-який крок, можна перейти до конкретної вкладки, вибравши одну із закладок.

Внесені до шаблону зміни не впливають на вміст існуючих документів заснованих на цьому шаблоні. Змінені стилі оновлюються у разі відкриття інуючих документів, тільки якщо встановлений прапорець Автоматично обновляти стилі. Щоб установити цей прапорець перед відкриттям існууючих документів виберіть у меню Сервіс команду Шаблони і надбудови.

Виконання комплексу вправ для зняття м’язового напруження.

Засвоєння набутих знань Фронтальне опитування

1. Що таке шаблон?

2. Для чого він використовується?

3. Як відкрити шаблон Normal для нових документів?

4. Як відредагувати шаблон Normal для нових документів?

5. Як створити документ на основі шаблону?

6. Яке розширення імені файла шаблону документа?

Формування практичних умінь і навичок.

1. Завантажити текстовий процесор Microsoft Word.

2. Створити звіт на основі шаблону: Сучасний звіт із вкладки Звіти (З розділу На моєму комп’ютері в області завдань)

3. Опрацювати пояснення, що містяться в щойно створених документах.

4. Зберегти документ. (C:10Текстовий процесорЗвіт_Прізвище.doc).

5. Створити зміст документа.

6. Створити новий документ.

7. Створити конверт на основі шаблону із вкладки Листи і факси за допомогою Майстра конвертів(з розділу На моєму комп’ютері в області задань).

8. Зберегти документ. (C:10Текстовий процесорКонверт_Прізвище.doc).

9. Створені документи відредагувати та продемонструвати вчителю.

Підбиття підсумків уроку.

Оцінювання робіт учнів. Оголошення оцінок.

Домашнє завдання

Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника, § 1 ст 5-16

Мені проводити уроки дуже сподобалось , діти з задоволенням слухали мене відповідали на запитання й виконували всі мої вказівки . Сам я трішки хвилювався , але під час останнього уроку моє хвилювання зникло і я проводив урок без хвилювання . Так як я ще вчитель початківець в мене було багато незначних недоліків які вчитель помічав і говорив мені , але в майбутньому з підвищення рівня кваліфікації ці недоліки зникнуть .

Отже вести уроки інформатики мені дуже сподобалось .

Залікові уроки провів успішно , я задоволений своєю роботою .