- •08.10.12
- •09.10.12
- •10.10.12
- •11.10.12
- •12.10.12
- •15.10.12
- •16.10.12
- •Урок в 9-у класі ( 1-а група )
- •Урок в 11-у класі ( 1-а група )
- •Контрольні запитання.
- •Урок в 10-у класі ( 1-а група )
- •Хід Уроку
- •1 Що таке орієнтація сторінки і які вони бувають ?(книжна , альбомна )
- •2. Що таке параметри сторінки ?Що задають в них .
- •17.10.12
- •18.10.12
- •19.10.12
10.10.12
Сьогодні я проводив заліковий урок в 9 класі 2-ої підгрупи .
Заліковий урок в 9-у класі(2-а підгрупа )
Урок той самий що й і 09.10 12
ТЕМА.Пристрої введення та виведення даних. Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері.
МЕТА .
Навчальна : Навчити користуватися пристроями введення та виведення даних , вміти їх розрізняти , та використовувати на практиці . Вивчити правила техніки безпеки в комп’ютерному класі.
Виховна: виховати всесторонньо розвинену людину .
Розвиваюча : сприяти розвитку навчальної діяльності .
Обладнення : комп’ютери та спеціалізовані навчальні програми .
Основні терміни та поняття :
Клавіату́ра , Миша, Сканер , Вебкамера ,
Монітор – пристрій , призначений для виведення графічної або текстової інформації.
Колонки , Принтер , проектор .
Тип Уроку : засвоєння нових знань
Хід Уроку
Організаційний момент . Добрий день тема нашого уроку : Пристрої введення та виведення даних. Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері. (Діти записують тему в зошиті )
Мотивація Навчальної діяльності .
Всі ви бачили в своєму житті хоч раз комп’ютер . В декого в дома є він , і тому щоб ви могли по справжньому виконувати можливості комп’ютера вам потрібно знати всі його складові (з чого він складається) , та можливості використання комп’ютера а також допоміжних пристроїв в повсякденному житті .
Вивчення нового матеріалу .
Але спочатку як ми почнемо вивчати пристрої введення та виведення , ми повинні зясувати як правильно себе вести в класі інформатики . (учні слухають і записують найголовніші правила ).
1.Спокійно заходь в комп'ютерний зал, не штовхайся.
2.Сідай за постійно закріплений за тобою комп'ютер.
3. Суворо забороняється:
торкатися задніх стінок комп'ютера і кабелів;
торкатися до проводів живлення і заземлення;
торкатися екрана монітора і його задньої стінки;
вмикати і вимикати комп'ютер без дозволу вчителя;
класти книги, зошити на клавіатуру, „мишу" або монітор;
працювати з мокрими руками або в мокрому одязі.
4.Перед роботою переконайся у відсутності видимих пошкоджень.
5.Під час роботи:
не допускай різких і грубих ударів по клавішах;
у жодному разі не намагайся самостійно ремонтувати ПК;
не вставай, коли в клас заходять відвідувачі або керівництво школи;
не натискай клавіші на сусідньому комп'ютері;
не залишай комп'ютер без нагляду;
якщо зникла напруга негайно вимкни комп'ютер.
6. Після закінчення роботи:
коректно заверши роботу з активними програмами;
прибери робоче місце.
Також потрібно правильно сидіти за комп’ютером .
Працюючи за комп'ютером, необхідно дотримуватись правил:
• Відстань від екрану до очей – 70-80 см (відстань витягнутої руки);
• Вертикально пряма спина;
• Плечі опущені і розслаблені;
• Ноги на підлозі і не схрещені;
• Лікті, зап'ястя і китсі рук на одному рівні;
• Ліктьові, тазостегнові, колінні, гомілковостопні суглоби під прямим кутом.
Для введення інформації до пам’яті комп’ютера існують різні пристрої. Найуніверсальнішим пристроєм введення є клавіатура. До пристроїв введення належать також маніпулятори типу миша, джойстик. Для оптичного зчитування зображень і перетворення їх у цифровий код застосовуються сканери. Останнім часом використовуються цифрові відеокамери та фотоапарати.
Основним пристроєм виведення інформації в ПК є монітор. Монітор служить для відображення на екрані графічної та символьної інформації. Для виведення інформації на папір використовують принтери.
З презентації ми більш детальніше розглянемо різні способи введення і виведення інформації .
Сучасна клавіатура– це складний пристрій, що дозволяє вводити дані в ПК. Крім того, за допомогою клавіатури користувач може керувати роботою комп’ютерата різних додатків. Окрім панелі з клавішами, вона містить електронні схеми, які перетворюють натискання клавіш в двійкові коди.
Миша – це пристрій для позиціонування курсора та керування роботою програм
Сканери– це пристрої для введення в комп’ютер чорно-білих або кольорових зображень безпосередньо з паперового документу.
Сканування – це перевід паперових документів в цифрову форму по точках. Сканування – це процес, в результаті якого створюється електронний образ паперового документу.
Осмислення вивченого матеріалу .
Отже основними пристроєми введення є : Клавіату́ра , Миша, Сканер , Вебкамера , сканер …. Тобто все за допомогою чого ми можимо вводити інформацію ручка , олівець ,
А пристроями виведення є : монітори , колонки , проектори , принтери , різне мультимедійне обладнання.
Отже тепер скажіть як себе вести в комп’ютерному класі .
Практична робота 1. „Робота з клавіатурним тренажером”.
Відкрийте клавіатурний тринежер щоб почати з ним працювати .
Виставити оцінки за практичну роботу на уроці.
Домашнє завдання:опрацювати матеріал конспекту. Знайти цікаву інформацію з даної теми .
Урок видався дуже цікавий . Діти були дуже допитливі і добре відповідали на запитання . Я в свою чергу зумів виправити деякі помилки які помітив Руслан Олександрович .
Мені дуже сподобався урок .