Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Практика 5 курс.docx
Скачиваний:
7
Добавлен:
05.02.2016
Размер:
132.85 Кб
Скачать

IV. Формування вмінь та навичок:

Після проведення розрахунків накреслити епюри згинального та крутного моментів.

V. Закріплення нового матеріалу:

Проводжу фронтальне опитування за пройденою темою:

1. Для чого використовується перевірка статичної міцності валів?

2. Як будуються епюри згинального та крутного моментів.?

VI. Домашнє завдання.

Переглянути розділ 5 (ст.169-177). Баласанян, Киркач. «Расчет и проектирование деталей машин».

VII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів.

Урок закінчено, можете бути вільні. Практичні роботи здати у вигляді звіту.

Лабораторна робота №1

Тема: Розбирання і складання циліндричного редуктора.

Мета: вивчити будову циліндричного редуктора, конструкцію його вузлів і деталей, застосовані з’єднання;

розвивати спостережливість, підвищити увагу учнів та технічне мислення;

виховувати в учнів старанність та вміння самостійно працювати.

Обладнання: підручник, плакати, схеми, стенди.

Тип уроку: формування вмінь та навичок.

Методи: інструктаж, демонстрація, самостійна робота.

Міжпредметні зв’язки: фізика, механіка, матеріалознавство.

Хід уроку

I .Організаційний момент:

1.Зайти до класу

2.Привітатися з учнями

3.Взяти список учнів

4.Визначити чергових

II. Актуалізація опорних знань:

1. Зв’язок теми з дисциплінами: фізика, механіка, матеріалознавство.

2. Характеристика знань, умінь та навичок.

III. Активізація нового матеріалу:

IV. Формування вмінь та навичок:

Виконання даного вчителем завдання.

Вступний інструктаж: дотримання правил поведінки та техніки безпеки.

V. Закріплення нового матеріалу:

Фронтальне опитування за пройденою темою.

VI. Домашнє завдання.

VII. Підсумок уроку. Оцінка знань та аналіз відповідей учнів.

РОЗГОРНУТИЙ ПЛАН КОНСПЕКТ УРОКУ

I .Організаційний момент:

Заходжу в клас, вітаюся з учнями, прошу всіх сісти на свої місця. Відмічаю відсутніх на уроці. Прошу записати тему уроку.

II. Актуалізація опорних знань:

1. Характеристика знань, умінь та навичок:

  • Знати: будову циліндричного редуктора, конструкцію його вузлів і деталей.

  • Вміти: складати ескізи вузлів і деталей.

2. Зв'язок теми уроку з фізикою і кресленням:

  • Який зв’язок має наша тема уроку з матеріалознавством?

  • Який зв’язок має наша тема уроку з механікою?

III. Активізація нового матеріалу:

РОЗБИРАННЯ І СКЛАДАННЯ ЦИЛІНДРИЧНОГО РЕДУКТОРА

Мета роботи – вивчити будову циліндричного редуктора, конструкцію його вузлів і деталей, застосовані з’єднання, посадки, шорсткість поверхонь, конструктивні форми корпусу і деталей, а також набути навички складання ескізів вузлів і деталей.

Конструктивні характеристики устаткування

Редуктор розбирають у чітко визначеній послідовності, недотри­мання якої може призвести до псування або руйнування окремих деталей. Наприклад, через відсутність ключів відповідного моменту затягування гайок або гвинтів може статися зрив різьби, що призведе до пов­ної непридатності нарізних виробів. Тому при розбиранні та складанні редуктора гайки і гвинти затягують без прикладання великих зусиль до важеля ключа.

Лабораторну роботу виконують на лабораторному столі. Розбиранню підлягає редуктор типу Ц2У - 200 (циліндричний двоступінчастий вузький горизонтальний із міжосьовою відстанню тихохідної ступені 200 мм). Розбирання редуктора і вимірювання розмірів його деталей здійснюється за допомогою таких інструментів: комплекту гайкових ключів, молотка, викрутки, плоско­губців, лінійки, штангенциркуля, мікрометра, нутроміра. При розби­ранні та складанні редуктора необхідно дотримуватись правил техніки безпеки.