
Плани-конспекти математика 6 клас / urok_43
.docІІІ. Відношення і пропорції Тема 4. Відношення і пропорції. Відсоткові розрахунки.
Урок № 43
Тема. Розв'язування рівнянь на основі властивостей пропорції
Мета: закріпити знання, набуті на попередньому уроці, виробити вміння і відпрацювати стійки навички розв'язування рівнянь на основі властивості пропорції.
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
Математичний диктант
Варіант 1 [2]
-
Закінчіть речення: «Рівністю двох відношень називають...» [Якщо пропорція істинна, то добуток її крайніх членів дорівнює добутку...]
-
Запишіть пропорцію 7 : 21 = 1 : 3 [3 : 4 = 9 : 12]. Підкресліть її середні [крайні] члени.
-
Закінчіть речення: «Якщо пропорція істинна, то добуток її середніх членів дорівнює добутку...» [«Рівністю двох відношень називають....»]
-
3а = 5b [7х =3у]. Які істинні пропорції можна написати, виходячи з того, що ці рівності правильні?
II. Актуалізація опорних знань
Проводимо під час перевірки математичного диктанту.
III. Формування вмінь учнів
Основна мета уроку — сформувати вміння учнів розв'язувати рівняння, використовуючи основну властивість пропорції (готуємось до розв'язування задач).
Конспект 24 Алгоритм
розв'язування рівнянь вигляду
1) Записати основну властивість пропорції ad = bc. 2) Знайти невідомий множник |
Розв'язування вправ
-
Обчисліть значення виразу:
а)
;
б)
;
в)
;
г)
;
д)
.
-
1) Розв'яжіть рівняння: а) х : 2 = 3 : 11; б) 5 :
= 90 : х; в) 0,5 : х = 15 : 2,4;
г) 0,1 : 2
= х
:
;
д)
=
;
е)
=
.
2)
Додатково. Розв'яжіть
рівняння: а) у
: 3=4
:
2
;
б)
=
;
в) b
:
=
:
;
г)
=
;
д)
х
: 5 = 16 : 0,8; е) 0,2:(х-2)
=
:2
;
ж) 2:
0,24 = 1
:
(х+0,06);
з)
=
8; і)
=
0,1.
3) Для кмітливих (на похідні пропорції). Покажіть на прикладах, що завжди:
а) якщо
істинна, то
;
б) якщо
істинна, то
;
в) якщо
істинна, то
.
IV. Підсумки уроку
Яке з
розв'язань рівняння
є правильним?
а)
;
б)
;
в)
.
V. Домашнє завдання
-
Розв'яжіть рівняння:
а) 75 : 30
= х
:
3; б) 0,3 : 1,5 = х
:
9; в)
=
;
г) х
: 1
= 4 :
.
-
Розв'яжіть рівняння: а)
=
; б)
=
; в)
=
.
-
Тарас робить 3 кроки за 5 с, а Сергій — 5 кроків такої ж довжини за 8 с. Хто із хлопців ходить швидше?