Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
13
Добавлен:
06.06.2015
Размер:
84.99 Кб
Скачать

ІІІ. Відношення і пропорції Тема 4. Відношення і пропорції. Відсоткові розрахунки.

Урок № 47

Тема. Відсоткове відношення двох чисел

Мета: сформувати уявлення про зміст поняття відсоткове відношен­ня двох чисел та виробити вміння знаходити відсоткове відношення двох чисел та розв'язувати задачі, що передбачають цю дію.

Тип уроку: засвоєння знань, умінь, навичок.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

Усні вправи

  1. Обчисліть:

  1. Знайдіть відношення чисел: 15до5; 10 до 30; 7 до 2. Що показує кожне із цих відношень?

  2. Виразіть у відсотках числа: ; 0,01; ; 0,4; 0,17; ; 0,005; 1,5; 2.

  3. Ціна товару: а) знизилась на 30 %; б) підвищилась на 10 %. Скільки відсотків від попередньої ціни вона становить?

II. Засвоєння знань

  1. Мотивація навчальної діяльності

 На цьому уроці учні знайомляться з третім типом задач на відсо­ток — задачами на знаходження відсоткового відношення двох чи­сел. Оскільки знаходження відсоткового відношення двох чисел є найпоширенішим способом оцінювання змін, що відбуваються в нашому житті, бажано для відповідної мотивації підібрати фак­тичний матеріал (статистичні звіти; рекламні оголошення і т. ін.)

  1. Засвоєння нових знань

Задача 1. У 6-му класі навчаться 30 учнів, з яких математику знають на достатньому рівні 12 учнів. Яку частину становлять ці учні від усіх учнів класу?

Розв'язання. Зрозуміло, що шукане число — відношення 12 до 30:

12 : 30 = = = 0,4.

Відповідь. 0,4.

Задача 2. У 6-му класі навчаться 30 учнів, з яких математику знають на достатньому рівні 12 учнів. Скільки відсотків усіх учнів класу станов­лять ті, що знають математику на достатньому рівні?

Розв'язання. Із першої задачі маємо:

12 від 30 становить 0,4, але ж 0,4 = 40 %.

Відповідь. 40 %.

Висновок(конспект 25)

Конспект 25

Відсоткове відношення двох чисел

а від b становить · 100 %

Приклад 15 від 40 становить:

= = 0,375 = 37,5 %

III. Формування вмінь

І рівень

Усні вправи

Скільки відсотків становить:

а) 10 від 20; б) 3 від 5; в) 0,004 від 0,16; г) від ?

ІІ рівень

Письмові вправи

Задача 1. Із 150 найменувань товару, що їх виготовляє фабрика, 30 но­вої моделі. Скільки відсотків товару нової моделі випускає фабрика?

Задача 2. Заповніть пусті клітинки таблиці.

Понеділок

Вівторок

Середа

Четвер

Усього

Маса овочів, т

60

42

240

Відсоток від усієї маси

30

(100)

Задача 3. Ділянка землі поділена на 3 частини. Одну частину пло­щею 6 а відведено під сад, другу частину (площею 15 а) — під город, а решта 3 а — під будинок та господарські будівлі. Скільки відсотків ділянки відведено під будинок, сад?

Задача 4. Маса ящика з товаром 11,5 кг. Маса товару 9,2 кг. Скільки відсотків становить маса порожнього ящика від маси з товаром?

Додатково. Задачі на повторення попереднього матеріалу

  1. Розв'яжіть рівняння 1 : 8 = х : .

  2. Для виготовлення 10 деталей потрібно 3 кг металу. Скільки металу потрібно взяти, щоб виготовити 12 таких деталей?

  3. Для перевезення вантажу автомобілю вантажністю 6 т треба зробити 10 рейсів. Скільки треба зробити рейсів автомобілю, вантажність на 2 т менше, щоб перевезти той самий вантаж?

IV. Підсумки уроку

Бліцтест

  1. 4 від 16 становить: а) 40 %; б) 16 %; в) %;г)25%.

  2. Різниця чисел 5 і 2 становить від числа 5: а) 3 %; б) %; в) 60 %; г) %.

V. Домашнє завдання

  1. Фермер зібрав 18 т зернових, із них 4,5 т кукурудзи. Скільки відсотків становить маса зібраної кукурудзи від маси зернових?

  2. Є два сплави міді зі сріблом. Перший сплав містить 85% срібла, а дру­гий — 60%. Шматок першого сплаву масою 4 кг сплавили зі шматком другого сплаву масою 6 кг і одержали третій сплав. Знайдіть у відсот­ках вміст срібла у третьому сплаві.

  3. У скільки разів треба збільшити число 3, щоб дістати число 7?

  4. Знайдіть значення виразу:

а) 0,5 · 1,6 + 14,911 : 3,7; б) 1,3 · (313,2 : 8,7 – 5,3).

3

С.П.Бабенко. Уроки математики 6 клас

Соседние файлы в папке Плани-конспекти математика 6 клас