Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4.doc
Скачиваний:
11
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
729.6 Кб
Скачать

Урок №8

Тема: Складання алгоритмів і запис їх різними способами. Практична робота № 8. «Виконання алгоритму». Запис математичного прикладу згідно з блок-схемою.

Мета:

  • навчити учнів складати алгоритми і подавати їх різними способами;

  • розвивати логічне й алгоритмічне мислення;

  • виховувати зацікавлення до предмета.

Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань», презентація «урок8»

Вимоги до учнів: знати основні структури алгоритмів; уміти складати власні алгоритми.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка

  • У темряві Зіна побачила 6 пар котячих очей. Скільки пар ніг у цих кішок? (12)

  • Як називають шкідливого гризуна, схожого на мишу? (щур)

  • Сходи складаються з 23 сходинок. Яка сходинка розміщена посередині? (12)

  • Троє учнів грали у шашки. Скільки партій зіграв кожний, якщо всього зіграно 3 партії? (2)

  • Назви казку, у якій головного героя звати Кай (Снігова королева)

  • Назва якого місяця коротша за інших? (лютий)

  1. Перевірка домашнього завдання

Алгоритм із циклічною структурою, результат 0

  1. Розв’язування усних завдань

Знайди закономірність:

  • Вчитель – 7, школа -

  • Заєць – зайці – зайченя, слон – слони – слоненя, кіт -

  • Грудень, березень, червень,

  • БА, ВА, ГА, ДА,

  1. Практична робота

  1. Робота із зошитом

Завдання 1.

  1. Закотити в нішу кульку №2

  2. Усі білі кульки перекотити ліворуч

  3. Викотити кульку №2

  4. Усі білі кульки перекотити праворуч.

  5. Закотити в нішу кульку №1

  6. Усі білі кульки перекотити ліворуч

  7. Викотити кульку №1

Завдання 2.

1 – 5 – 3 – 4 – 7 – 2 – 6 - 8

  1. Фізкультхвилинка

Любить вчитися наш клас,

Та відпочивати час.

Нумо, разом всі присіли

І нагору полетіли.

Піднімаємось все вище,

Висота стає все ближче!

  1. Повторення правил ТБ

  2. Робота з комп’ютерною програмою (Зупинка «Алгоритми – Складання прикладу»)

  3. Релаксація

Уявіть собі білий вітрильник, що гойдається на хвилях. Він чекає вітру. Ви теж гойдаєтесь на цій яхті. Нарешті подув свіжий вітерець. Вам приємно. Дуже легко дихається. Яхта теж легко пливе у відкрите море. А ви розплющуєте очі. Повільно переводьте погляд вгору – вниз і навпаки. Стоп. Сідайте дуже повільно на місця.

  1. Пояснення домашнього завдання

  2. Підсумок уроку

Запиши алгоритм миття посуду, використовуючи дії:

є брудні тарілки, відкрити кран, закрити кран, вимити тарілку, взяти тарілку, покласти чисту тарілку.

Намалюй блок-схему виконання дій.

Урок №10

Тема: Алгоритмічна мова стрілок. Складання найпростіших лінійних алгоритмів за допомогою мови стрілок. Практична робота № 10. «Олівець». Виконання алгоритмів, записаних мовою стрілок.

Мета:

  • навчити записувати алгоритми для креслення геометричних фігур за допомогою мови стрілок та складати і виконувати прості алгоритми для зображення геометричних фігур;

  • розвивати логічне мислення та увагу;

  • виховувати акуратність у виконанні завдань.

Обладнання та програмне забезпечення: картки для виконання практичного завдання, програма «Скарбниця знань»

Вимоги до учнів: знати команди алгоритмічної мови стрілок.