
- •Урок №1
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •Урок №5
- •Хід уроку
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •Урок №7
- •Хід уроку
- •Урок №8
- •Хід уроку
- •Урок №10
- •Хід уроку
- •Урок №11
- •Хід уроку
- •Урок №12
- •Хід уроку
- •Урок №13
- •Хід уроку
- •Урок №14
- •Хід уроку
- •Урок №15
- •Хід уроку
- •Урок №16
- •Хід уроку
- •Урок №17
- •Хід уроку
- •Урок №18
- •Хід уроку
- •Урок №19
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №23
- •Хід уроку
- •Урок №24
- •Хід уроку
- •Урок №25
- •Хід уроку
- •Урок №26
- •Хід уроку
- •Урок №28
- •Хід уроку
- •Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №30
- •Хід уроку
- •Урок №31
- •Хід уроку
Урок №7
Тема: Основні алгоритмічні структури. Практична робота № 7. «Складання блок-схеми». Відпрацьовування навичок запису алгоритму у вигляді блок-схеми.
Мета:
навчити учнів виконувати алгоритми, подані у словесному вигляді та у вигляді блок-схем, а також складати власні алгоритми у вигляді блок-схем;
розвивати логічне й алгоритмічне мислення;
виховувати зацікавленість до предмета.
Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань», презентація «Урок 7», картки для гри «Фокуси із числами»
Вимоги до учнів: знати основні алгоритмічні структури; уміти виконувати поданий алгоритм.
Хід уроку
Організаційний момент (1 хв)
Актуалізація опорних знань
Розминка (3 хв)
Допоможи перевірити козакам та інопланетянину, чи підходить олія до літаючої тарілки?
Перевірка домашнього завдання (3 хв)
2. Результат: 67
3. Відповідь: 3
Перевірка правил техніки безпеки (1 хв)
Які правила поведінки порушив учень? Учень після прогулянки на подвір’ї під дощем швидко вбіг до комп’ютерного класу, всівся за комп’ютер, мокрими руками вмикнув комп’ютер, положив на клавіатуру книжку і почав її читати.
Практична робота
Гра «Фокуси із числами» (5 хв)
Викликати до дошки двох учнів. Роздати їм конверти (у кожному конверті картка із числом 25). Запропонувати кожному з них виконати алгоритм, записаний на дошці. Потім сказати учням, що ви вгадали, яке число отримав кожен з учнів після виконання алгоритму, і що ці числа зберігаються у конвертах. Порівняти отримані учнями результати. Запропонувати всім учням у класі виконати цей алгоритм.
Робота із зошитом (10 хв)
Завдання 1.
Х=5
5+1=6, 6+19=25, 25+5=30, 30:2=15, 15-5=10
Результат: 10
Завдання 2.
Х=7, результат: 105
Х=12, результат: 69
Х=53, результат: 53
Завдання 3.
-4
+7
+2+10
Фізкультхвилинка (1 хв)
Світить сонце золоте.
Квітка поміж трав росте.
Бджілка весело кружляє,
З квіточки пилок збирає.
Бджілко, бджілко, постривай!
Меду нам смачного дай!
Робота з комп’ютером (10 хв)
Робота з комп’ютерною програмою, зупинка «Алгоритми» («Складання блок-схем»)
Релаксація (1 хв)
У середньому темпі зробити 3-4 кругові рухи очима праворуч, а потім ліворуч. Послабивши м’язи очей, подивитися на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази.
П
ояснення домашнього завдання (1 хв)
Підсумок уроку (4 хв)
Кросворд (від англійських слів cross і word - перехрестя слів). Розрізняють кросворди з вертикальним і горизонтальним рядками, кругові кросворди, чайнворди (остання літера першого слова є першою літерою другого і т.д.), сканворди. Перший кросворд було надруковано в 1924 році. Найбільший кросворд з 40000 клітинок склав югослав Звонко Янан. А француз Жан Росса розмістив свій кросворд на стіні культуроного центру «Нансі». Для бажаючих його розгадати побудовано спеціальний підйомний пристрій.
Вам пропонується кросворд незвичайний, у ньому зашифровані визначення, які ви сьогодні повторили.
Визначений порядок дій.
Повторення дій.
Виконання дій залежно від умови.
Алгоритм для комп’ютера.
Хто або що виконує алгоритм?
Складова алгоритму.