Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4.doc
Скачиваний:
11
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
729.6 Кб
Скачать

Урок №5

Тема: Способи запису алгоритмів, блок-схеми. Практична робота №5 "Вибір алгоритму". Пошук у наведеному списку алгоритму для формування заданого ряду чисел.

Мета:

  • ознайомити учнів зі способами представлення алгоритмів;

  • вчити обирати алгоритм, за яким створений даний ряд чисел;

  • розвивати логічне й алгоритмічне мислення;

  • виховувати зацікавленість до предмета.

Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань», презентація «Урок 5»

Вимоги до учнів: знати поняття «алгоритм», поняття «виконавець», способи передавання алгоритмів.

Хід уроку

  1. Організаційний момент (1 хв)

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка (робота в парах) (3 хв)

Як козаки інопланетян зустрічали? Відтвори дії по порядку.

  1. Перевірка домашнього завдання (3 хв)

  2. Перевірка правил техніки безпеки (1 хв)

Учень швидше за всіх вмостився за стілець, підклавши ногу під себе. Він наблизився до екрана монітора і почав тиснути на клавіші клавіатури. Потім доторкнувся брудним пальцем до екрана монітора і закричав: «Ой! Екран погас!». Які правила порушив учень?

  1. Вивчення нового матеріалу

  1. Пояснення нового матеріалу (10 хв)

Існує декілька способів запису алгоритмів, вибір яких залежить від виконавця та того, хто його задає.

  1. Словесний.

Алгоритм «Перехід» (колективна робота)

  • Зупинись на краю тротуару.

  • Подивись ліворуч.

  • Якщо є машина зліва, залишайся на місці.

  • Якщо машини зліва не має, йди до середини вулиці.

  • Подивись праворуч.

  • Якщо є машини справа, залишайся на місці.

  • Якщо машин справа немає, продовжуй свій шлях.

  1. Таблиці, формули, схеми, малюнки.

  1. Блок-схеми.

  1. Навчальні алгоритмічні мови.

  1. Фізкультхвилинка (1 хв)

Дружно встали. Усміхнулись.

Руки – вгору. Підтягнулись.

Опустили руки. Знову їх підняли.

Пальчиком вказівним носик свій дістали

  1. Практична робота

  1. Робота із зошитом (6 хв)

Завдання 1.

Відповідь:

  1. стій

  2. приготуйся

  3. іди

Завдання 2.

Відповідь: 2, 1, 4, 6, 3, 5

  1. Робота з комп’ютером (10 хв)

Робота з комп’ютерною програмою, зупинка «Алгоритми» («Вибір алгоритму для ряду чисел 1»)

  1. Релаксація (1 хв)

Заплющіть очі. Уявіть себе в парку біля озера. Там знаходиться колесо огляду. Повільно обертається колесо з різнокольоровими картинками. Оберіть собі одну з них і стежте за нею очима. Обертається колесо – опускається повільно кабінка. Стоп. Розплющіть повільно очі і подивіться у далину.

  1. Пояснення домашнього завдання (1 хв)

  2. Підсумок уроку (3 хв)

Робота із зошитом

Завдання 2.

Відповідь: 1 стовпчик – план, 2 - алгоритм

Урок №6

Тема: Ознайомлення з основними структурами алгоритмів: лінійний, алгоритм із розгалуженням, циклічний алгоритм. Практична робота №6 "Результат алгоритму". Пошук у наведеному списку числових послідовностей ряду, що відповідає заданому алгоритму.

Мета:

  • ознайомити учнів з алгоритмічними структурами;

  • вчити виконувати алгоритми, подані у вигляді блок-схем;

  • закріпити вміння обирати алгоритм, за яким створено даний ряд чисел;

  • розвивати логічне та алгоритмічне мислення.

Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань», презентація «урок 6»

Вимоги до учнів: способи подання алгоритмів, основні алгоритмічні структури.