Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4.doc
Скачиваний:
11
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
729.6 Кб
Скачать

Урок №3

Тема:Зовнішні пристрої ПК. Поняття "накопичувачі". Робота з клавіатурою. Практична робота №3 "Римська система числення". Відпрацювання навичок запису чисел у римській системі числення.

Мета:

  • повторити основні пристрої комп’ютера, їх призначення і характеристики;

  • розвивати увагу й логічне мислення;

  • виховувати дбайливе ставлення до обладнання кабінету.

Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань», презентація «Урок 3», картки для роботи у парах.

Вимоги до учнів: знати назви зовнішніх пристроїв ПК та їх функції, правила запису чисел римською нумерацією.

Хід уроку

  1. Організаційний момент (1 хв)

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка (3 хв)

Знайди та закресли зайве слово:

  1. Глибокий, високий, світлий, низький, дрібний.

  2. Квадрат, трикутник, круг, прямокутник.

  3. Будинок, мрія, машина, корова, дерево.

  4. Прямокутник, квадрат, трикутник, паралелепіпед.

  5. Скоро, швидко, поступово, квапливо, поспішно.

  6. Квадрат, трикутник, Прямокутник, ромб.

  7. Невдача, хвилювання, поразка, провал, крах.

  8. Коло, круг, квадрат, овал.

  9. Ненавидіти, зневажати, обурюватися, нехтувати, розуміти.

  10. Множення, додавання, рівність, ділення.

  11. Успіх, невдача, удача, виграш, перемога.

  12. Частка, сума, віднімання, множник, дільник.

  13. Сміливий, хоробрий, рішучий, злий, відважний.

  14. Більше, менше, ділення, дорівнює.

  15. Футбол, волейбол, хокей, плавання, баскетбол.

  16. Грабіж, кража, землетрус, підпал, напад.

  17. Олівець, ручка, маркер, фломастер, чорнило.

  1. Перевірка домашнього завдання (3 хв)

  2. Повторення правил техніки безпеки (1 хв)

Учень, виконуючи завдання за карткою, прикріпив її клейкою стрічкою до екрана монітора.

Вчителька на уроці інформатики помітила, що учень жує гумку, і запропонувала йому позбавитись гумки. Тоді учень позбувся гумки, приліпивши її під парту.

  1. Вивчення нового матеріалу

  1. Узагальнення знань (5 хв)

Робота в парах

Підпиши кожний елемент комп’ютера.

Знайди у двох списках рядочки, які відповідають один одному. Проведи стрілочками від правого стовпчика до лівого.

Назва клавіші

Призначення клавіші

Enter

Введення знаків верхнього регістра.

Shift

Стирання символу, який стоїть зліва від курсору.

BackSpace

Завершення вводу набраного рядка

Delete

Переміщення курсору

 

  • Відміна режиму роботи програми

  • Esc

  • Видалення символу, під яким стоїть курсор


  1. Вивчення нового матеріалу(5 хв)

Ми з вами неодноразово помічали, що комп’ютер дещо схожий на людину: голова – системний блок, вуха – колонки, мозок – процесор, руки – клавіатура та миша тощо.

  • Як запам’ятовує інформацію людина?

  • Як це робить комп’ютер?

  • Куди зберігає комп’ютер інформацію?

  • А якщо необхідно перенести інформацію з одного комп’ютера на інший? Що для цього необхідно?

Так, для того, щоб перенести інформацію з одного на інший комп’ютер необхідно інші носії інформації. Їх ще називають зовнішніми. До таких носіїв належать: лазерні диски, дискети, флеш-накопичувачі, жорсткий диск.

Всі ці носії мають різний об’єм, тобто можливість записати певну кількість інформації. Ось наприклад, який носій потрібно взяти, щоб:

  • перенести файли зі шкільного комп’ютера на домашній? (флеш-пам’ять)

  • зберегти музичний альбом? (CD-диск)

  • зберегти фільм? (DVD-диск)

  • зберегти документ, з яким ви працюєте зараз? (жорсткий диск)

  1. Фізкультхвилинка (1 хв)

А ми зовсім не втомились!

Вправо, вліво подивились.

Встали. Спинки розігнули.

Руки вгору підтягнули.

Опустили їх на боки,

Та надули свої щоки.

Видихнули та присіли,

Підстрибнули і на місце сіли.

  1. Практична робота

  1. Робота з комп’ютером (10 хв)

Учні працюють з програмою, зупинка «Повторення» («Римська система числення»)

  1. Релаксація (1 хв)

- Сидячи за столом, розслабтесь і повільно поводіть очима справа – наліво. Потім зліва – направо. Повторити 3 рази у кожну сторону.

- Подивіться на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім переведіть погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

  1. Пояснення домашнього завдання (1 хв)

  2. Підсумок уроку (5 хв)

Робота із зошитом

Завдання 1.

Пристрої: монітор, процесор, оперативна пам’ять, клавіатура.

Гра Масок