Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4.doc
Скачиваний:
11
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
729.6 Кб
Скачать

Урок №26

Тема: Основні прийоми роботи з текстом: «Скопіювати фрагмент тексту», «Перенести фрагмент тексту». Виправлення помилок. Практична робота № 23. «Плутанина». Відпрацьовування навичок перенесення фрагментів тексту.

Мета:

  • закріпити вміння копіювати і переносити фрагменти тексту;

  • розвивати увагу;

  • виховувати дбайливе ставлення до обладнання.

Обладнання та програмне забезпечення: програма «Блокнот», текстовий файл із практичним завданням.

Вимоги до учнів: знати поняття «фрагмент тексту», «виділений фрагмент тексту»; уміти копіювати і переносити фрагменти тексту.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка

Склади слова з літер, записаних на дошці, та поясни, як ці слова пов’язані з уроком:

ЯДКОР (рядок)

УСКРОР (курсор)

ЕДОКАТРР (редактор)

ДОКНБТО (блокнот)

ЛАІТРУАКВА (клавіатура)

  1. Перевірка домашнього завдання

Варіанти відповіді: дар, Ганна, Ваня, нуга, дуга, ванна, рев, ряд, вага, рана, ангар, руда, удав…

  1. Повторення правил ТБ

  1. Практична робота

  1. Робота із зошитом

Завдання 1.

Відповідь: 1. Enter 2. Home

Завдання 2.

Відповідь: 3, 1, 4, 2

  1. Гра «Хто більше?»

Учні класу діляться на дві команди. Для кожної команди оголошується своє слово. Один учень біля дошки записує, а інші гравці команди придумують і називають слова, які близькі за асоціацією чи дією до нього. Перемагає у грі команда, яка придумає більше слів.

Наприклад:

ВОДА: річка, озеро, ставок, море, океан, заплава, джерело, струмок, криниця, водогін, потоп, калюжа, душ, кран, парасолька, дощ, злива, пароплав, корабель, човен, водограй, чай, узвар, сито, вир…

ВІТЕР: вихор, буря, шторм, смерч, ураган, хурделиця, метелиця, вентилятор, вітряк, вітрильник, протяг, дмухання, витяжка, пилосос, повітря, цунамі, віяло, повітряний змій, подих…

  1. Фізкультхвилинка

Ми писали в читали,

Малювали, рахували.

От втомились так втомились.

Аж голівоньки похилились.

Ми свої втомили ніжки,

Адже не лежали в ліжку.

Наші ручки зажурились –

Це від того, що втомились.

Треба трошки відпочити,

Щоби знов науку вчити.

  1. Робота з комп’ютером

Завдання 3.

Зміст текстового файлу і відповіді:

Довба камінь і вода (Вода і камінь довба)

Час овочу свій кожному (Кожному овочу свій час)

У шматок чужих більший завше руках (У чужих руках завше шматок більший)

Двох година варта вранці увечері (Година вранці варта двох годин увечері)

Розуму на зріст дивись та питайся (На зріст дивись, та розуму питайся)

Стіни й помагають дома (Дома й стіни помагають)

  1. Релаксація

  1. Пояснення домашнього завдання

  2. Підсумок уроку

Урок №28

Тема: Інструменти та основні принципи побудови графічного зображення (повторення). Практична робота № 25. «Сад». Створення колективної композиції.

Мета:

  • повторити відомості про інтерфейс графічного редактора Paint, повторити призначення і характеристики інструментів;

  • розвивати алгоритмічне мислення;

  • виховувати наполегливість у навчанні.

Обладнання та програмне забезпечення: програма Paint

Вимоги до учнів: знати основні інструменти графічного редактора Paint; команди «зберегти», «відкрити», «очистити», «відмінити»; призначення графічного редактора.