
- •Урок №1
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •Урок №5
- •Хід уроку
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •Урок №7
- •Хід уроку
- •Урок №8
- •Хід уроку
- •Урок №10
- •Хід уроку
- •Урок №11
- •Хід уроку
- •Урок №12
- •Хід уроку
- •Урок №13
- •Хід уроку
- •Урок №14
- •Хід уроку
- •Урок №15
- •Хід уроку
- •Урок №16
- •Хід уроку
- •Урок №17
- •Хід уроку
- •Урок №18
- •Хід уроку
- •Урок №19
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №23
- •Хід уроку
- •Урок №24
- •Хід уроку
- •Урок №25
- •Хід уроку
- •Урок №26
- •Хід уроку
- •Урок №28
- •Хід уроку
- •Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №30
- •Хід уроку
- •Урок №31
- •Хід уроку
Урок №23
Тема: Повторення клавіатури, правил уведення і редагування тексту. Практична робота № 20. «Редагування тексту». Відпрацьовування основних прийомів редагування тексту.
Мета:
повторити основні блоки клавіш та їх призначення;
повторити основні прийоми введення та редагування тексту;
розвивати увагу;
виховувати дбайливе ставлення до обладнання в кабінеті.
Обладнання та програмне забезпечення: плакат із зображенням клавіатури, програма «Блокнот»
Вимоги до учнів: знати назву і призначення основних клавіш на клавіатурі, прийоми «розрізання» та «склеювання» рядків тексту.
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
Розминка
Коли когось багато, можна сказати про це різними словами. Наприклад, багато людей – група людей, натовп людей. Назвіть подані словосполучення іншими словами, замініть крапки словом, що підходить за змістом:
Багато корів - … корів (стадо)
Багато солдат - … солдат (загін)
Багато коней - … коней (табун)
Багато бджіл - … бджіл (рій)
Багато вовків - … вовків (зграя)
Багато овець - … овець (отара)
Перевірка домашнього завдання
Повторення правил ТБ
Гра «Клавіатура»
Які основні групи клавіш на клавіатурі ви знаєте?
Для чого призначена клавіша Enter?
Як «склеїти» рядок?
Згадайте розміщення клавіш на клавіатурі за допомогою лото «Клавіатура»
Фізкультхвилинка
Відчинились двері – рип.
З-за порогу зайчик – стриб!
Хто тут є? Що тут є?
Хто в будиночку живе?
Із кімнати чутно: Цить!
Тут хазяїном – ведмідь!
Я на гостя не чекав!
Швидко зайчик пострибав.
Практична робота
Робота із зошитом
Завдання 1.
Відповідь: Enter, <-, Del, CapsLock, Home
Завдання 2.
Відповідь: <-, Del
Робота з комп’ютером
Завантажити файл із текстом:
КОЛЬОРОВА КОРОВА
ВІДПУСТИВЮРКОКОРОВУПОГУЛЯТИУДІБРОВУ. ЙШЛАКОРОВАПІДМОСТОМ, РОЗГАНЯЛАМУХХВОСТОМ. ЯКНАПАСЛАСЯВДІБРОВІ – МОЛОКОНЕСЛАЮРКОВІ. ЙШЛА, ПИХТІЛА, ЯКВУЛКАН, ТЕРЛАСЬБОКОМОБПАРКАНІСАМАТОГОНЕЗНАЛА, ЩОПАРКАНПОФАРБУВАЛИ. ПОВЕРНУЛАСЯКОРОВАНАПОДВІР’ЯКОЛЬОРОВА.
Та це ж здорово!
Чудово! –
Раптом
вигукнув
Юрко. –
Раз
корова
кольорова,
Кольорове
й молоко!
(Ігор Січовик)
Розставити у тексті пропущені пробіли. Змінити форму запису тексту на віршовану.
Релаксація
Пояснення домашнього завдання
Підсумок уроку
Урок №24
Тема: Повторення правил уведення символів із клавіатури. Практична робота № 21. «Хто швидше?» Уведення різних текстових символів.
Мета:
повторити і закріпити знання прийомів уведення і редагування тексту;
розвивати уяву;
виховувати дбайливе ставлення до обладнання.
Обладнання та програмне забезпечення: плакат із зображенням клавіатури, програма «Блокнот»
Вимоги до учнів: знати назву і призначення основних клавіш на клавіатурі, правила введення у текст знаків пунктуації; прийоми «розрізання» та «склеювання» рядків тексту.