
- •Урок №1
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •Урок №5
- •Хід уроку
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •Урок №7
- •Хід уроку
- •Урок №8
- •Хід уроку
- •Урок №10
- •Хід уроку
- •Урок №11
- •Хід уроку
- •Урок №12
- •Хід уроку
- •Урок №13
- •Хід уроку
- •Урок №14
- •Хід уроку
- •Урок №15
- •Хід уроку
- •Урок №16
- •Хід уроку
- •Урок №17
- •Хід уроку
- •Урок №18
- •Хід уроку
- •Урок №19
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №23
- •Хід уроку
- •Урок №24
- •Хід уроку
- •Урок №25
- •Хід уроку
- •Урок №26
- •Хід уроку
- •Урок №28
- •Хід уроку
- •Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №30
- •Хід уроку
- •Урок №31
- •Хід уроку
Урок №16
Тема: Робота з масивами
Мета:
формувати вміння заповнювати масив даними;
розвивати логічне мислення;
виховувати зацікавлення до предмета.
Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань»
Вимоги до учнів: уміти заповнювати масив даними, звертатися до окремих елементів масиву.
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
Розминка
Відгадайте загадки:
На лозі, росою вмиті,
Зріли грона соковиті.
В сонця силоньку черпали,
Золотистим соком стали. (виноград)
Поміж листя оксамиту
Дозрівають серед літа,
Мов сережки червоненькі,
Дрібні ягідки смачненькі. (вишні)
На городі в холодку
Сидить м’яч на ланцюжку.
Утекти б на моріжок –
Не пускає ланцюжок. (гарбуз)
Перевірка домашнього завдання
Відповідь: чайку
Повторення правил ТБ
Практична робота
Робота із зошитом
Завдання 1.
Відповідь: карета
Завдання 2.
Відповідь: 14, 13, 12, 11, 10, 9
Завдання 3.
Відповідь: масив В – рукав, масив С - кут
Фізкультхвилинка
Вітер віє-повіває,
Орач сіє-посіває.
Рости, рости, жито,
Силою налите.
Рости, рости, пшениця,
Сонечка сестриця.
Як посіємо зерно,
Знов за парти сядемо.
Робота з комп’ютером
Учні працюють з комп’ютерною програмою. Зупинка «Масиви» («Заповнення двох масивів»)
Релаксація
Пояснення домашнього завдання
Підсумок уроку
Що таке масив? (ряд, у якому знаходяться схожі елементи)
Як його можна подати? (у вигляді рядка або таблиці)
Чи подобається вам працювати з масивами? Чому?
Урок №17
Тема:Робота з масивами
Мета:
закріпити вміння заповнювати масиви даними;
розвивати логічне мислення;
виховувати зацікавленість до предмета.
Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань»
Вимоги до учнів: уміти заповнювати масив, звертатися до окремих елементів масиву.
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
Розминка
Відгадайте загадки:
Букви всі – від А до Я, -
Як одна міцна сім’я.
Варто всіх у цій родині
Знати грамотній дитині. (абетка)
Хтось на біле полотно
Чорне висипав пшоно.
Як зумієш позбирати,
Зможеш книжку прочитати. (букви)
На уроках, в книжці, в школі
Почерпнеш ти їх доволі.
І назавжди у житті
Стануть друзями тобі. (знання)
Перевірка домашнього завдання
Відповідь: масив К – диво, масив П - око
Повторення правил ТБ
Практична робота
Робота із зошитом
Завдання 1.
Відповідь: Ф(1)=Ш(1),
Ф(2)=Ш(4),
Ф(7)=Ш(6) або Ж(5),
Ф(8)=Ж(6),
Ф(3)=Ж(1),
Ф(4)=Ш(3), або Ж(2),
Ф(5)=Ж(3),
Ф(6)=Ж(4),
Ф(9)=Ж(7).
Ф(10)=Ш(2),
Ф(11)=Ж(5), або Ш(6)
Завдання 2.
Відповідь: 17, 76, 0, 37, 11, 34, 49, 37, 91, 23
Завдання 3.
Відповідь: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
Я(1)=П(3)
Я(2)=Р(4)
Я(3)=П(5)
Я(4)=Р(2)
Я(5)=П(1)
Я(6)=Р(3)
Я(7)=П(4)
Я(8)=Р(1)
Я(9)=П(2)
Фізкультхвилинка
Відчинились двері – рип.
З-за порогу зайчик – стриб!
Хто тут є? Що тут є?
Хто в будиночку живе?
Із кімнати чутно: Цить!
Тут хазяїном – ведмідь!
Я на гостя не чекав!
Швидко зайчик пострибав.
Робота з комп’ютером
Учні працюють з комп’ютерною програмою. Зупинка «Масиви» («Робота з двома масивами»)
Релаксація
Пояснення домашнього завдання
Підсумок уроку
«Гра масок»