- •Урок №1
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •Урок №5
- •Хід уроку
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •Урок №7
- •Хід уроку
- •Урок №8
- •Хід уроку
- •Урок №10
- •Хід уроку
- •Урок №11
- •Хід уроку
- •Урок №12
- •Хід уроку
- •Урок №13
- •Хід уроку
- •Урок №14
- •Хід уроку
- •Урок №15
- •Хід уроку
- •Урок №16
- •Хід уроку
- •Урок №17
- •Хід уроку
- •Урок №18
- •Хід уроку
- •Урок №19
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №23
- •Хід уроку
- •Урок №24
- •Хід уроку
- •Урок №25
- •Хід уроку
- •Урок №26
- •Хід уроку
- •Урок №28
- •Хід уроку
- •Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №30
- •Хід уроку
- •Урок №31
- •Хід уроку
Урок №14
Тема: Підсумковий урок з теми "Алгоритми й виконавці". Практична робота № 14. «Мудрий їжачок». Складання лінійних алгоритмів для їжачка
Мета:
перевірити якість засвоєння матеріалу;
розвивати логічне та алгоритмічне мислення учнів;
виховувати вміння працювати у командах.
Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань»
Вимоги до учнів: знати способи подання алгоритмів, основні алгоритмічні структури, команди мови стрілок, уміти виконувати команди алгоритму, поданого у вигляді блок-схеми, записувати алгоритми мовою стрілок.
Хід уроку
Організаційний момент
Проведення гри
Формування команд
Учні об’єднуються у дві команди під назвою «Байтики» та «Компики»
Повідомлення правил гри
Протягом гри команди виконують вправи і отримують певну кількість балів. Наприкінці гри визначається переможець.
Перевірка домашнього завдання
Почнемо нашу гру з перевірки домашнього завдання. Учні, які виконали домашнє завдання отримують по 1 балу. Правильність виконання домашнього завдання додає кожному учневі ще 2 бали.
Повторення правил ТБ
А зараз перевіримо правила техніки безпеки у комп’ютерному класі.
До дошки викликаються по одному учневі з кожної команди. Завдання: пригадати по черзі правила ТБ. Якщо учень затримується більше, ніж на 10 с., то право оголосити наступне правило переходить до іншої команди. За кожне правило команда отримує 1 бал.
Фізкультхвилинка
Любить вчитися наш клас,
Та відпочивати час.
Нумо, разом всі присіли
І нагору полетіли.
Піднімаємось все вище,
Висота стає все ближче!
Конкурс «Хто швидше?»
А зараз перевіримо вашу швидкість. Завдання: виконати завдання 1 із зошита. Команда, яка виконає правильно першою, отримує 5 балів.
1 варіант: х=12, відповідь: 74; х=35, відповідь: 0; х=46, відповідь: 22
2 варіант: х=15, відповідь: 47; х=26, відповідь: 69; х=43, відповідь: 47
Конкурс «Мудрий їжачок»
Якось їжачок ходив по своєму полі і намалював картинку. Завдання: виконати завдання 2 із зошита і дізнатись, що намалював їжачок? Перша команда, яка виконала правильно завдання отримує 5 балів.
1 варіант: дзиґа
2 варіант: змія
Конкурс «Практичний»
А тепер ми перевіримо, як ви можете працювати з «Мудрим їжачком». Завдання: виконати завдання 3 із зошита. Перші 2 учасника, які виконали завдання першими, отримують 5 балів, другі два – 4 бали і т.д.
Релаксація
Пояснення домашнього завдання
Скласти казку «Про Мудрого їжачка»
Підсумок уроку
Учитель оголошує результати гри і команду-переможницю.
«Гра масок»
Урок №15
Тема: Поняття "Масив"
Мета:
ознайомити учнів з поняттям «масив»;
навчити заповнювати масив даними, звертатися до елементів масиву;
розвивати увагу та алгоритмічне мислення.
Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань»
Вимоги до учнів: знати поняття «масив»; уміти заповнювати масив, звертатися до окремих елементів масиву.
