Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4.doc
Скачиваний:
11
Добавлен:
20.03.2015
Размер:
729.6 Кб
Скачать

Урок №12

Тема: Складання алгоритмів для виконавця "Їжачок" і перевірка їх у середовищі. Практична робота № 12. «Мудрий їжачок». Складання лінійних алгоритмів для їжачка.

Мета:

  • формувати навички складання алгоритмів з лінійною структурою;

  • навчити працювати у середовищі «Їжачок»;

  • розвивати алгоритмічне мислення;

  • виховувати зацікавленість до предмета.

Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань»

Вимоги до учнів: знати правила роботи у середовищі «Їжачок», уміти записувати алгоритми мовою стрілок для побудови геометричних фігур у середовищі «Їжачок».

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка

Відгадайте загадки:

  • Яка ягода буває чорною, білою, червоною, зеленою? (смородина)

  • Пінгвін – це прах чи ні? (птах)

  • Я, та ти, та ми з тобою. Скільки нас? (двоє)

  • Що буває художнім, документальним, мультиплікаційним? (фільм)

  • Що можна побачити із закритими очима? (сон)

  • Скільки груш було у Тані, якщо в неї була ціла груша, дві половинки груші й чотири четвертинки? (3)

  1. Перевірка домашнього завдання

  2. Повторення правил техніки безпеки

  1. Практична робота

  1. Робота із зошитом

  2. Фізкултхвилинка

Світить сонце золоте.

Квітка поміж трав росте.

Бджілка весело кружляє,

З квіточки пилок збирає.

Бджілко, бджілко, постривай!

Меду нам смачного дай!

  1. Робота з комп’ютером

Учні працюють з комп’ютерною програмою. Зупинка «Алгоритми» (виконавець «Їжачок»). Виконання завдання 2 із зошита.

  1. Релаксація

  1. Пояснення домашнього завдання

  2. Підсумок уроку

    1. «Гра масок»

    2. Само оцінювання учнів

Урок №13

Тема: Складання алгоритмів для виконавця "Їжачок" і перевірка їх у середовищі. Практична робота № 13. «Мудрий їжачок». Складання лінійних алгоритмів для їжачка.

Мета:

  • повторити вивчений матеріал;

  • підготувати учнів до контрольної роботи;

  • розвивати логічне мислення;

  • виховувати самостійність при виконанні завдань.

Обладнання та програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань»

Вимоги до учнів: знати способи подання алгоритмів, основні алгоритмічні структури, команди мови стрілок, уміти виконувати команди алгоритму, поданого у вигляді блок-схеми, записувати алгоритми мовою стрілок.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Розминка

Дайте відповіді на запитання:

  • Лежить на спині – не потрібна нікому. Притули до стіни – вона й знадобиться (драбина)

  • Чим їх більше, тим вага менша (дірки)

  • Коло пня є пагорбок, а у ньому городок (мурашник)

  • Білий, та не цукор, не має ніг, а йде (сніг)

  • Увечері цвітуть, ранком в’януть. Удень сплять, уночі пробуджуються (зірки)

  • Я йду – він залишається (слід)

  1. Перевірка домашнього завдання

  2. Повторення правил ТБ

  1. Практична робота

  1. Робота із зошитом

Завдання 1.

Х=96, відповідь: 45

Х=72, відповідь: 37

Х=34, відповідь: 81

Завдання 2.

Відповідь: жабенята

  1. Фізкультхвилинка

Ми писали і читали,

Малювали, рахували.

От втомились, так втомились,

Аж голівки похилились.

Ми свої втомили ніжки,

Адже не лежали в ліжку.

Наші ручки зажурились –

Це від того, що втомились.

Треба трошки відпочити,

Щоби знов науки вчити.

  1. Робота з комп’ютером

Учні працюють з комп’ютерною програмою. Зупинка «Алгоритми», виконавець «Їжачок» , завдання 2 (зошит)

  1. Релаксація

  1. Пояснення домашнього завдання

  2. Підсумок уроку

Закінчи другу частину кожного судження так, щоб вони стали правильними:

  • Якщо слону прикріпити крила, то

  • Якщо житловий будинок поставити на рейки, то

  • Якщо гриб – мухомор, то