Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
основи здоровя 3 клас.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
463.43 Кб
Скачать
  1. Практична робота

  • Термін та умови зберігання зазначають на упаковках усіх харчових про­дуктів.

  • За написами на упаковці продуктів, наприклад, молока, сиру, крупи тощо, визначте термін їх придатності та умови зберігання.

Запам’ятайте! Дотримуйтеся умов і термінів зберігання харчових про­дуктів.

  1. Підбиття підсумків. Рефлексія

Бесіда

  • Що ви робите, коли купуєте продукти у магазині?

  • Як перевірити термін придатності харчових продуктів?

  • Чому небезпечно купувати продукти харчування на стихійних ринках?

  • Назвіть причини харчових отруєнь.

  • Чим небезпечне самолікування харчових отруєнь?

  • Що слід негайно робити у разі виявлення ознак харчового отруєння?

  • Як надавати першу допомогу при харчових отруєннях?

Клас

Урок 11. УМІННЯ ВЗАЄМОДІЯТИ. ДРУЖНИЙ КЛАС.

ПРАКТИЧНА РОБОТА. ОБГОВОРЕННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

(української народної казки «Ріпка» та байки Л. Глібова «Лебідь, Щука і Рак»)

Мета: навчати школярів взаємодіяти з іншими людьми; сприяти згуртованості і дружбі у класі; обговорити казки, прислів'я, у яких ідеться про дружбу, взаємодопомогу, то­вариськість; виховувати культуру спілкування.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  • Для чого слід уважно перевіряти термін придатності харчових про­дуктів?

  • Чи можна вживати неякісні і прострочені продукти харчування? Чим вони небезпечні?

  • Що слід робити при харчовому отруєнні?

  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  • Ми починаємо вивчати розділ «Серед людей». У ньому ви дізнаєтесь, що таке дружний клас, дружна родина, як стати толерантним, про правила спіл­кування, як залагодити конфлікт, як комп’ютер впливає на здоров’я.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як взаємодіяти з іншими людьми.

. \

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Робота за підручником (с. 48-49)

  • Що таке колектив?

  • Який клас називають дружним?

  • Який девіз у дружного класу?

  • Розгляньте малюнки на с. 49. Яких правил мають дотримувати учні під час навчання або виконання спільної роботи?

  1. Фізкультхвилинка

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

  1. Читання вірша а. Костецького «Гойдалка на двох»

ГОЙДАЛКА НА ДВОХ Спробуй на гойдалці сам покататись!

Будуть навколо всі дивуватись.

Тут

навіть зовсім затятий жаднюга місцем

повинен ділитися з другом.

  • Розкажіть, що вам подобається робити разом з іншими дітьми.

Запам’ятайте! Взаємодія — це коли люди щось роблять разом і допома­гають одне одному.

Дата Клас

Урок 11. УМІННЯ ВЗАЄМОДІЯТИ. ДРУЖНИЙ КЛАС.

ПРАКТИЧНА РОБОТА. ОБГОВОРЕННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

[української народної казки «Ріпка» та байки Л. Глібова «Лебідь, Щука і Рак»)

Мета: навчати школярів взаємодіяти з іншими людьми; сприяти згуртованості і дружбі

у класі; обговорити казки, прислів'я, у яких ідеться про дружбу, взаємодопомогу, то­вариськість; виховувати культуру спілкування.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  • Для чого слід уважно перевіряти термін придатності харчових про-

дуктів?

  • Чи можна вживати неякісні і прострочені продукти харчування? Чим

вони небезпечні?

  • Що слід робити при харчовому отруєнні?

  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  • Ми починаємо вивчати розділ «Серед людей». У ньому ви дізнаєтесь, що таке дружний клас, дружна родина, як стати толерантним, про правила спіл­кування, як залагодити конфлікт, як комп’ютер впливає на здоров’я.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як взаємодіяти з іншими людьми.

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Робота за підручником (с. 48-49)

  • Що таке колектив?

  • Який клас називають дружним?

  • Який девіз у дружного класу?

  • Розгляньте малюнки на с. 49. Яких правил мають дотримувати учні під час навчання або виконання спільної роботи?

  1. Фізкультхвилинка

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

  1. Читання вірша А. Костецького «Гойдалка на двох»

ГОЙДАЛКА НА ДВОХ

Спробуй на гойдалці сам покататись!

Будуть навколо всі дивуватись.

Тут

навіть зовсім

затятий жаднюга

місцем

повинен ділитися

з другом.

  • Розкажіть, що вам подобається робити разом з іншими дітьми.

Запам’ятайте! Взаємодія — це коли люди щось роблять разом і допома­гають одне одному.

  1. Робота над проектом

  • Об’єднайтесь у три групи («Художники», «Поети», «Юристи»). «Художники» створять емблему класу.

«Поети» напишуть вірш, який стане вашим девізом.

«Юристи» складуть правила класу.

Оформіть плакат з емблемою, девізом і правилами та почепіть його на вид­ноті.

  1. Продовження роботи за підручником (с. 50)

  1. Робота над прислів'ям.

Щасливо там жити, де вміють дружити.