Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1095681.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
336.04 Кб
Скачать

2. Робота в групах

— Позначте лише ті поради для учня, що допоможуть досягти успіху в навчанні.

ПОРАДИ

Завжди уважно слухай учителя.

Намагайся самостійно виконувати всі домашні завдання.

Якомога частіше грай у комп’ютер.

Відкладай на потім справи, які не хочеш робити.

Читай якомога більше книжок.

Намагайся бути організованим і наполегливим.

Не бійся своїх мрій.

Будь готовий прийняти допомогу і допомогти іншим.

Не бійся помилок і вчися на них.

Відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні.

— Прислухайтеся до поради В. О. Сухомлинського: «Не йди найлегшим шляхом. Обирай завжди шлях найважчий. Подолання труднощів підносить людину. Той, кому нестерпно важко і хто подолав трудність, схожий на альпініста, який досяг найвищої вершини».

3. Гра «П’ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що таке успіх?

— Якщо ви добре заспівали пісню, і вам зааплодували — це успіх?

— Якщо грали в якусь гру і перемогли — це успіх?

— Якщо ви чогось прагнули і досягли мети — це успіх?

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник (с. 25–28).

Урок 7 наполегливість — важлива риса характеру людини

Мета: розповісти учням про значення наполегливості у досягненні успіхів; розвивати уяву, творчість, мислення, віру в свої сили; виховувати наполегливість.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Вправа «Мікрофон»

— Якими шляхами можна досягти успіху?

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ви дізнаєтеся, як наполегливість сприяє досягненню успіху.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Найнаполегливіші»

Діти об’єднуються у чотири команди. Двом командам педагог вручає по мішечку, в якому перемішано три сорти злаків або бобів, наприклад: гречка, рис і горох. Завдання — щонайшвидше розподілити вміст мішечка по сортах. Дві інші команди роблять усе можливе, щоб відвернути своїх однокласників від виконання завдання, не торкаючись їх. Наприклад: читають їм вірші, співають пісні, про щось запитують, смішать і т. ін. Потім команди міняються місцями. Найнаполегливіша — та команда, яка, незважаючи ні на що, швидше за всіх виконає завдання. Можна запропонувати інші завдання: вивчити вірш, розв’язати задачу, намалювати малюнок тощо.

Бесіда

— Чи можна навчитися наполегливості? Як саме?

— Хто у вашій сім’ї найнаполегливіший у досягненні своїх цілей?

— Чим наполегливість відрізняється від упертості?

— Чи траплялися у вашому житті випадки, коли, незважаючи на нерозуміння оточуючих, ви наполегливо займалися певною складною справою?

— Яка справа вимагає від людини вміння бути дуже наполегливим?

2. Творче завдання «Наполеглива праця»

Учні по черзі говорять, чого вони хотіли б досягти в своєму житті. Все назване дітьми записують на дошці. Потім педагог разом з дітьми обговорює, скільки років наполегливої праці знадобиться для досягнення тієї або іншої мети.

Висновок. Необхідно працювати наполегливо, щоб досягти успіху.

3. Інсценування «Талант і наполегливість»

Учні об’єднуються у пари. Один з пари — талановитий, інший — наполегливий. Під час інсценування діти доводять одне одному, що кожний із них швидше досягне успіху в певній справі. Потім педагог разом з дітьми робить висновок про те, що завзятість необхідна будь-кому, навіть дуже талановитій людині.

Висновок. Кожна людина, навіть талановита, повинна розвивати і вдосконалювати свої здібності.

— Підсумуймо умови досягнення успіху: талант, працьовитість, натхнення, творчість, знання, наполегливість, інтуїція...

4. Робота за підручником (с. 29–32)

Учні виконують завдання рубрики «Повтори те, що знаєш».

Потім читають текст рубрики «Я хочу дізнатися».

Працюють за рубрикою «Ознайомся з думкою інших людей» та відповідають на запитання.

Робота в парах

Учні читають і пояснюють вислови видатного полководця О. Суворова.

— Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 32. (Я дізнався, що... Я прагну...)

— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?

5. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота в парах

— Складіть словесний портрет успішної людини та невдахи.