- •4 Клас Уроки 1-35
- •1. Робота в групах
- •2. Робота за підручником (с. 3–6)
- •3. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення й систематизація знань
- •1. Вправа «Три малюнки»
- •3. Гра «п’ять речень»
- •Vі. Підбиття підсумків. Рефлексія
- •Vіі. Домашнє завдання
- •1. Фронтальне опитування
- •2. Презентація розповідей учнів «я — неповторний»
- •1. Повідомлення вчителя
- •2. Робота за підручником (с. 7–10)
- •2. Робота за підручником (с. 11–15)
- •3. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення й систематизація знань
- •1. Гра «Обручка краси»
- •2. Робота в парах
- •3. Гра «п’ять речень»
- •Vі. Підбиття підсумків. Рефлексія
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Урок 4 справжня особистість
- •V. Узагальнення й систематизація знань
- •Vі. Підбиття підсумків. Рефлексія
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Урок 5 можливості людини
- •Урок 6 досягнення успіху
- •2. Робота в групах
- •Урок 7 наполегливість — важлива риса характеру людини
- •2. Робота в групах
- •Урок 8 роль спілкування в житті людини
- •Урок 9 культура поведінки
- •Урок 10 вчимося бути культурними у спілкуванні, мовленні, зовнішності
- •3. Робота в групах
- •Урок 11 правила поведінки в гостях. Правила гостинності
- •Урок 12 культура спілкування. Конфлікти
- •1. Робота в групах
- •Урок 13 культура спілкування. Давайте жити дружно
- •2. Робота в групах
- •5. Робота в групах
- •Урок 14 людські чесноти
- •3. Робота в групах
- •Урок 15 ознайомлення з громадянськими правами
- •3. Робота в групах
- •Урок 16 ознайомлення з громадянськими обов’язками
- •1. Робота в групах
- •Урок 17 основні символи держави
- •Урок 18 турбота кожного про оточення. Люди навколо мене
- •3. Робота в групах
- •Урок 19 турбота кожного про довкілля. Я і природа. Я і довкілля
- •2. Робота в групах
- •Урок 20 турбота кожного про історичну та культурну спадщину
- •Урок 21 відповідальність за правопорушення
- •2. Робота в групах
- •2. Робота в групах
- •Урок 22- 23 подорож містом майстрів
- •Урок 24 планета земля — наш спільний дім
- •Урок 25 різноманітність культур і звичаїв народів
- •Урок 26 найближчі сусіди україни. Запрошення до подорожі
- •2. Робота в групах
- •Урок 27
- •Урок 28 подорож до польщі
- •Урок 29
- •Урок 30 подорож до китаю
- •Урок 31 подорож до індії
- •Урок 32 усім світом охороняємо природу
- •1. Робота в групах
- •Урок 33
- •Урок 34 усім світом охороняємо культуру різних народів
- •Урок 35 внесок українців у досягнення науки, культури та спорту
Урок 24 планета земля — наш спільний дім
Мета: розширити уявлення учнів про Землю як спільний дім для всіх людей; розвивати почуття людяності; виховувати любов до людей.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Слухання вірша
На Землі, у домі вселюдському —
Протиріч і негараздів тьма,
Будьте, люди, обережні в ньому!
Іншої домівки в нас нема.
— Що головне хотів сказати автор вірша?
— Земля — наш дім. Можливо, це єдина планета, на якій існує життя у Всесвіті.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви більше дізнаєтеся про Землю — спільний дім для всіх людей.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення вчителя з елементами бесіди
— Скажіть, будь ласка, діти, що таке дім? (Відповіді учнів.) Звісно, це приміщення, в якому проживають люди, це ще може бути приміщення для розміщення різних установ, офісів. Кожний із вас живе в своєму будинку, в своєму рідному місті. Ви живете разом із батьками, іншими родичами. Але у всіх людей є спільний дім — планета Земля.
А як ви розумієте слово спільний? (Відповіді учнів.) Так, спільний — це такий, який належить багатьом, усім, стосується всіх. А тепер погляньмо на малюнки. (Учитель вивішує малюнки звичайної хати, багатоповерхового будинку, будинку державної установи.) Ось (показує хату) — дім однієї родини, де спільно проживають батьки, діти, дідусь і бабуся та інші, ведуть своє спільне господарство. А тепер подивіться на цей малюнок — це багатоквартирне житло, спільний дім, де проживає багато родин, вони живуть хоч кожен у своїй квартирі, але у спільному домі і також мають спільне господарство: газ, воду, освітлення, опалення, двір і т. ін. А в цьому домі розміщені державні установи (малюнок). Це будівля банку. І ось погляньте на карту світу — це карта нашої планети Земля. У кожному її куточку живуть родини, батьки і діти, бабусі і дідусі у своїх власних будинках або в багатоповерхівках, у селі чи в місті, але всі ми живемо на одній планеті — планеті Земля, яка і є для всіх нас спільним домом. Отже, Земля — спільний дім для всіх людей.
2. Робота за підручником (с. 100–102)
Учні виконують завдання рубрики «Повтори те, що знаєш».
Читають текст рубрики «Ознайомся з думкою інших людей» та виконують завдання на с. 100.
Опрацьовують матеріали рубрики «Я хочу дізнатися».
Виконують завдання на с. 101–102.
Робота в парах
Учитель пропонує учням скласти «Правила спільного життя землян».
— Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 102. (Я дізнався, що... Я прагну...)
— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?
3. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Гра «Квітка»
Дітям роздають пелюстки квітки, вони записують слова побажання: якою вони хотіли би бачити свою Землю? А потім, зачитуючи, приклеюють пелюстки навколо планети Земля.
2. Гра «П’ять речень»
Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Як називається наш спільний дім?
— Як звемося ми — люди, які живуть на планеті Земля?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підручник (с. 100–102).
Виконати малюнок «Планета Земля — спільний дім для всіх людей».
