- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III.Ой толғаныс.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Қорытынды бөлім.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •II. Мағынаны тану.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Ой толғаныс.
- •I . Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Ой толғаныс.
- •III. Қорытынды бөлім.
- •III. Қорытынды бөлім.
- •III. Қорытынды бөлім.
- •III. Қорытынды бөлім.
- •III. Қорытынды бөлім.
- •III. Қорытынды бөлім.
- •III. Қорытынды бөлім.
- •III. Қорытынды бөлім.
- •III. Қорытынды бөлім.
- •III. Қорытынды бөлім.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Ой толғаныс.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Ой толғаныс.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Ой толғаныс.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Ой толғаныс.
- •II. Жаңа сабақ.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •II. Жаңа сабақ.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I .Ұйымдастыру кезеңі
- •II. Жаңа сабақ.
- •IV. Сабақты қорытындылау.
- •I. Ұйымдастыру кезеңі.
- •II. Үй тапсырмасын тексеру.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Ой толғаныс.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •Iy. Үйге тапсырма.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Ой толғаныс.
- •I. Ұйымдастыру кезеңі
- •II. Үй тапсырмасын тексеру
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •II. Үй тапсырмасын тексеру
- •I vСабақты қорытындылау.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I Ұйымдастыру кезеңі.
- •Iі Үй тапсырмасын тексеру
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •Көп «көйлекті» жәндік
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •Iy. Үйге тапсырма. 5-жаттығу. Y. Бағалау.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •I. Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
- •III. Сабақты қорытындылау.
- •Жұлдыздар
- •Қызығушылығын ояту.
- •II. Мағынаны тану.
II. Мағынаны тану.
Оқулықтағы жаттығуларды орындау тапсырма ретінде беріледі.
III. Ой толғаныс. «Бес жолды өлең» стратегиясы.
IY. Үйге тапсырма. 5-жаттығу.
Y. Бағалау.
Сыныбы:
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Зат есімді қайталаймыз.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: зат есім туралы түсінігін бекіту; сөйлем ішінен зат есімді таба білу; зат есімнің жекеше және көпше түрі, жалпы мен жалқы есім туралы алған білімін пысықтау.
Дамытушылық: танымдылық қабілетінің, ой-қиялының дамуына ықпал ету; сөйлеу тілін, сөздік қорын молайту.
Тәрбиелік: сауатты, таза жазуға тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: «Ой қозғау», «Венн диаграммасы», «Топтастыру», «Еркін жазу» стратегиялары (СТО бағдарламасының стратегиялары).
Сабақтың барысы:
I. Қызығушылығын ояту.
«Ой қозғау» стратегиясы. Оқушылар тез арада зат есімге қатысты не білетіндерін тізіп жазады. Алдымен әр оқушы жеке-жеке жазады, содан кейін әдеттегідей топта, сосын сынып болып орындап, бір-бірінің жазғандарын толықтырады.
II. Мағынаны тану.
Тақтаға бірнеше зат есім жазылады:
Жаңбыр, шегіртке, шыбын, сауыншы, дауыс, нағашы, немере, тасқын, сатушы, директор, қоңыз, әпке, жүргізуші, сіңлі, боран, ара, есепші, найзағай, аға.
1-топ. Табиғат құбылыстары атауларын теріп жаз.
2-топ. Мамандық атауларын жазады.
3-топ. Жәндік атауларын жазады.
4-топ. Туыстық атауларды жазады.
1- жаттығу сұрақ қоя отырып, зат есімдерді табуға дағдыландыруды көздейді.
2- жаттығудағы жалқы есім, жалпы есім; зат есімнің жекеше, көпше түрлеріне байланысты тапсырмаларды орындағаннан кейін, Венн диаграммасы арқылы салыстырады.
3-жаттығу барысында оқушылар сөздерге жұрнақтар жалғау арқылы туынды зат есім жасап үйренеді.
4- жаттығуды орындау арқылы туынды зат есімдер туралы алған білімін пысықтайды.
III. Ой толғаныс. «Еркін жазу» стратегиясы. «Заттың атын білдіретін сөздер қалай пайда болады деп ойлайсың» деген сұраққа өз ойларын жазады.
IY. Үйге тапсырма. 5-жаттығу.
Y. Бағалау.
Сыныбы:
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Етістікті қайталаймыз.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: етістік, олардың түрлері туралы білімдерін нығайту; сөйлем ішінен етістіктерді тауып, сұрақ қоя білу.
Дамытушылық: танымдылық қабілетінің, ой-қиялының дамуына ықпал ету; сөйлеу тілін, сөздік қорын молайту.
Тәрбиелік: сауатты, таза жазуға тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, «Пресс-конференция» дидактикалық ойыны
Сабақтың барысы:
I. Кіріспе бөлім.
«Пресс-конференция» дидактикалық ойыны. «Журналистер» «ғалымдарға» төмендегі үлгі бойынша сұрақтар қояды:
Етістік дегеніміз не?
Етістік қандай сұрақтарға жауап береді?
Дара, күрделі етістіктер туралы не айтасыз?
II. Негізгі бөлім.
1, 2-жаттығу оқушылардың етістік туралы білімін толықтыруға арналған. Етістік заттың қимылын, іс-әрекетін білдіретіндігі, оның зат есіммен байланысы еске түсіріледі.
3, 5-жаттығу дара, күрделі етістіктерді ажырата білуді үйрете арналған. Күрделі етістіктерді дұрыс жазу, оларды қатыстырып сөйлем құрастырады.
Сурет бойынша мәтін құрастыру арқылы тіл дамыту жұмысы жүргізіледі. Құрастырған сөйлемдердегі ішінен етістіктерді тауып, сұрақ қояды, астын сызады.
Олардың қайсысы дара, қайсысы күрделі етістік екенін анықтайды.
