- •Задача 1
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8
- •Задача 9
- •Задача 10
- •Задача 11
- •Задача 12
- •Задача 13
- •Задача 14
- •Задача 15
- •Задача 16
- •Задача 17
- •Задача 18
- •Задача 19
- •Задача 20
- •Задача 21
- •Задача 22
- •Задача 27
- •Задача 28
- •Задача 29
- •Задача30
- •Задача 31
- •Задача 32
- •Задача 33
- •Задача 34
- •Задача 35
Задача 27
Визначити такт,темп, ритм,якщо відомо що добова програма випуску 450 шт. Кількість змін 2. Тривалість зміни 8 год. Перерви на відпочинок -30 хв. За зміну
Розв′язок
Такт r =
2 хв.Темп Тм. = ½ =0,5 шт./хв..
Ритм R = r*n = 2*450 =900 хв.
Задача 28
Визначити швидкість руху конвеєрної стрічки і довжину робочої частини конвеєра,якщо відомо що трудомісткість операції 24 хв. Такт потоку 5 хв. Крок конвеєра 3 м.
Розв′язок
Швидкість
руху Uk
=
=
=0.6 м/хв.
h-крок, м.
Кількість
робочих місць Ср. =
=
= 4,8 –приймаємо 5 робочих місць
Довжина робочої частини конвеєрної стрічки
4 роб. = h * Cn= 3*5 = 15 м.
Отже,довжина робочої частини конвеєрної стрічки 15 м.
Задача 29
Визначити середній розряд виробничих робітників цеху,а також їх середньозважену часову тарифну ставку ,якщо відомо ,що робітників
1 розряд –15 чол.
2 розряд – 22 чол.
3 розряд – 30 чол.
4 розряд – 28 чол.
5 розряд – 20 чол.
6 розряд – 16 чол.
Умови роботи нормальні.
Розв′язок
Визначаємо середній тарифний розряд
R
=
=
=3,40
Середня часова тарифна ставка для розряду – 3,4
3<3.4<4
Тст (3) = 3,62 грн.
Тст(4) = 4,02 грн.
Тст (3,4) = Тст (3) + [Тст(4) – Тст(3)] * 0,4 = 3,62+(4,02-3,62)*0,4 = 3,78 грн.
Задача30
Виробнича потужність підприємства на початок року становить 1 240,600 грн. (по випуску продукції).
У квітні бцло введено обладнання ,за допомогою якого потужність збільшилася на 450.000 грн. , а в листопаді введуть з експлуатації основні фонди, що зменшить потужність на 220,000 грн. Визначіть середньорічну потужність підприємства.
Розв′язок
Пср.р.=
Ппоч.+
-
= 1 240,600+
-
= 1 578,063 грн.
Задача 31
Визначити матеріальні витрати на партію деталей з 2000 шт.,якщо відомо що чистова маса деталі 8,5 кг. Коефіцієнт використання матеріалу 0,78. Ціна 1 кг. матеріалу 4,4 грн. Ціна 1 кг. відходів 0,44 грн. Коефіцієнт транспортних витрат 1,20.
Розв′язок
Вм = Цз *Мзаг*Ктр –Цвід *Мвід.
Маса відходів визначається М від.= Мз–М чистова
Коефіцієнт
використання матеріалу Кв.м. =
М від.= 10,89-8,5 = 2,39 кг
Мзаг.
=
=
= 10,89
Вм = 4,4*10,89*1,20-0,44-2,39 = 56,44 грн.
Вм.заг. = 56,44*2000
Задача 32
Визначити місячний заробіток токаря механоскладального цеху,якщо відомо що часова тарифна ставка токаря 3,84 грн.
Норма штучного часу на виготовлення однієї деталі 0,45 н/год. За місяць робітник виготовив 650 деталей. Нараховаа премія 30%.
Розв′язок
Визначаємо тарифний заробіток ЗП тар. = Р від.*N
Р від.- відрядна розцінка ; Р від.= Тст* t шт.= 3,84*0,45 = 1,73
ЗП тар = 1,73*650 = 1123,2 грн.
Застосуємо відрядно-преміальну форму оплати праці
ЗП осн. = 1,30*ЗП тар. = 1123,2 *1,30 = 1460,16 грн.
Задача 33
Визначити гуртово-відпускну ціну виробу,якщо відомо ,що виробнича собівартість виробу 15,62 грн.в тому числі витрати на заробітну плату в структурі собівартості 6,21 грн. Адміністративні витрати 320%. Витрати на збут 2%. Запланований рівень рентабельності 25 %, ПДВ =20%
Розв′язок
Собівартість заводська Св.зав. = Св.вир+ адмін..витрати
Св.зав = 15,62+6,21*3,2 = 35,49 грн.
Собівартість повна
Св.n. = Св.зав+ витрати на збут
Св.n. = 35,49+35,49*0,02 = 36,2 грн.
Прибуток ПР = 0,25* Св.n = 0,25*36,2 = 9,05 грн.
Ціна = Св.n.+ПР = 36,2+9,05= 45,25 грн.
Ціна з ПДВ = 1,20*Ц = 1,20*45,25 = 54,30 грн.
