Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Konspekti_3_klas_2_semestr_Aristova_Dosyak (1)....docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.92 Mб
Скачать

V. Слухання музики. Фридерик Ніопен «Вальс», «Полонез».

1. Загальні відомості про композитора.

Фридерик Франсуа Шопен (див. урок № 8).

2. Аналіз прослуханого твору.

3. Музичний калейдоскоп, с. 73.

VI. Фізкультхвилинка. Ходить білочка по лісі

Ходить білочка по лісі,

(діти ходять по кімнаті)

По високому, густому,

(розводять руки, піднімають руки вгору)

По зеленому, рясному.

(відводять руки в сторони, стежать поглядом)

В неї стежечок багато:

(відводять руку в загадану сторону)

По землі і по деревах (стежать поглядом)

Справа стежечка — до зірки,

(простягають руки вправо)

Зліва стежечка — до шишки,

(простягають руки вліво, стежать поглядом).

Ззаду стежка — до горішка.

(повертаються назад)

VII. Узагальнення знань.

1. Музичний калейдоскоп, с. 74.

Полонез є урочистим танцем-ходою. Виконується в помірному темпі. З’явився в Польщі.

Танцювали полонез зазвичай на початку балів, підкреслюючи цим урочис­тий, піднесений характер свята.

Пари, танцюючи цей танець, переміщаються за встановленими правилами геометричних фігур. Музичний розмір танцю — 3/4.

Полонез виник у Польщі близько 15 століття і називався «ходзоний» (пол. сИос^опу). Спочатку його вважали тільки весільним танцем. А після, зазнавши деяких змін, він став обов’язковим атрибутом будь-яких народних урочистос­тей.

У кінці 15 — початку 16 століття «ходзоний» почали танцювати і в середо­вищі дрібної шляхти. Але в замки магнатів полонез зміг проникнути тільки до кінця 16 століття, де став пишним палацовим танцем.

і

Західна Європа ознайомилася з полонезом за часів правління в Польщі Генріха Валуа (згодом став французьким королем Генріхом III).

Французькі балетмейстери трохи видозмінили полонез, пристосувавши його для придворних урочистостей, внаслідок цього при дворі польських коро­лів він став елементом придворного церемоніалу, своєрідним парадом шляхти перед монархом.

У 17 столітті полонез набув популярності в усій Європі і отримав свою нинішню назву.

2. Повторення вивчених пісень.

VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.

1. Аналіз почутого.

2. Цікаві розповіді.

3. Робота в зошиті.

IX. Підсумок уроку. Релаксація.

З усіх мистецтв музика — найбільш людяне й поширене.

Жан Поль Ріхтер

УРОК 22

Тема. Узагальнення вивчених знань. Інтонаційно-мелодичний розвиток. Цар­ство народних танців. Слухання народних танців світу. Повторення ви­вчених пісень.

Мета. Продовжувати ознайомлювати учнів з поняттям «балет»; розвивати емо­ційно-чуттєву сферу дітей, музично-образне мислення, творчу уяву; роз­вивати музичний слух, почуття ритму, здатність відчувати характер му­зики; виховувати художньо-естетичний смак, любов до балету.

Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності- фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, програвач СЭ, «Хрестоматія» та «Фонохрестоматія» з музики 3 клас.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Девіз нашого уроку сьогодні:

Розум і фантазію прояви!

Активним і уважним будь!

І про кмітливість не забудь.

Все це нам знадобиться на уроці.

Тож вперед! Часу не гаймо І урок наш починаймо.

1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).

2. Музичне привітання.

II. Розспівування.

— Скажіть мені, діти, хто допомагає прибрати майстрові у майстерні після роботи? {Віник, совок, пилосмок). Заспіваємо про нього.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]