- •Розвиток музики
- •Хід уроку
- •I. Організаційна частина.
- •II. Розспівування.
- •Гра «Луна».
- •III. Ритмічні вправи.
- •IV. Повідомлення теми уроку.
- •V. Слухання музики.
- •Хід уроку
- •Пташка маленька
- •V. Слухання музики.
- •Хід уроку
- •2. Пізнавальна бесіда.
- •V. Слухання музики.
- •VI. Фізкультхвилинка.
- •3. Робота з підручником, с. 68-69.
- •Хід уроку
- •VI. Фізкультхвилинка. Ходить білочка по лісі
- •VII. Вивчення пісні.
- •VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
- •IX. Підсумок уроку. Релаксація.
- •Хід уроку
- •II. Розспівування (за вибором учителя).
- •V. Слухання музики. Фридерик Ніопен «Вальс», «Полонез».
- •VI. Фізкультхвилинка. Ходить білочка по лісі
- •VII. Узагальнення знань.
- •VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
- •IX. Підсумок уроку. Релаксація.
- •Хід уроку
- •Пилосмок
- •Та це ж весна
- •Імітативні руханки Руханка 1
- •IX. Підсумок уроку. Релаксація.
- •X. Вихід з класу під звучання пісні (за вибором учителя).
- •Хід уроку
- •Руханка 2
- •Хід уроку
- •Весняні квіти
- •Чарівна пора
- •Пісня про весну
- •Веснянка
- •А вже весна
- •V. Слухання музики.
- •Руханка з
- •Хід уроку
- •V. Слухання музики.
- •Руханка 4
- •VI. Вивчення пісні.
- •VII. Пізнавальний екскурс в минуле.
- •Струнні народні музичні інструменти в Україні
- •Хід уроку
- •3 Високих височин
- •I озерце співа тихенько,
- •Звідки взялись писанки (легенда)
- •Й хода весни красна.
- •Великодній привіт
- •Огірочки (гаївка)
- •Музична форма
- •Хід уроку
- •Організаційна частина.
- •1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
- •2. Музичне привітання.
- •Ой до нори, мишко
- •V. Слухання музики.
- •VI. Фізкультхвилинка. Австралійський дощ
- •VII. Вивчення пісні.
- •VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
- •IX. Підсумок уроку. Релаксація.
- •Хід уроку
- •Гра «Луна».
- •Ой вийтеся, огірочки
- •V. Слухання музики.
- •VI. Фізкультхвилинка. Шалене курча
- •VII. Повторення вивчених пісень.
- •VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
- •IX. Підсумок уроку. Релаксація.
- •Хід уроку
- •Подарунок
- •Хід уроку
- •Зайчики і Бурчик
- •V. Слухання музики.
- •Нахиля вперед-назад, (вправи для шиї)
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
- •2. Музичне привітання.
- •Ведмедик і лісові звірята
- •Ведмедик і лісові звірята
- •V. Слухання музики.
- •VI. Фізкультхвилинка.
- •VII. Вивчення пісні.
- •VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
- •IX. Підсумок уроку. Релаксація.
- •Хід уроку
- •І за парти тихо сядьте.
VI. Фізкультхвилинка.
Я малюю зайчика (колові рухи руками над головою)
Для вас — раз.
Це у нього, бачите, (руки кладуть на голову)
Голова — два.
Це у нього вуха (піднімають руки вгору до вух)
Догори — три.
Це стирчить у нього хвостик (повертають тулуб праворуч, ліворуч)
Сірий — чотири.
Це очиці весело горять — п’ять, (прикладають руки до очей)
Ротик, зубки нехай (імітують жування моркви)
Морквинку їсть — шість.
Шубка тепла, хутряна (плещуть в долоні)
На нім — сім.
Ніжки довгі, щоб гасав (підскакують на місці)
Він лісом — вісім.
Ще довкола посаджу дерева (садять дерево, притоптують ямку)
Я — дев’ять.
І хай сонце сяє з піднебесся — десять, (піднімаються на носках)
VII. Вивчення пісні
Українська народна пісня в обробці Якова Степового «Грицю, Грицю, до роботи» — розучування.
1. Слухання пісні у виконанні вчителя чи фонограми +.
2. Робота над піснею.
3. Робота з підручником, с. 68-69.
VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
1. Аналіз почутого.
2. Цікаві розповіді.
3. Робота в зошиті.
IX. Підсумок уроку. Релаксація.
X. Вихід з класу під звучання пісні (за вибором учителя).
Грай завжди так, ніби тебе слухає артист.
Роберт Шуман
УРОК 20
Тема. Варіаційний розвиток. Сюжетний розвиток. Михайло Завадський «Шумка» — слухання. Слова Євгена Левчена, музика Анни Олейникової «Рушничок» — розучування (с. 70—72).
Мета. Збагачувати уявлення учнів про варіаційний розвиток музичного твору; вчити їх емоційно сприймати музику; формувати в учнів інтерес до музичного мистецтва; розвивати музичний слух, творчі здібності, уміння розрізняти народні танці; виховувати всебічно розвинену особистість, яка любить і поважає музику у всіх її проявах.
Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності — фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, програвач СО, «Хрестоматія» та «Фонохрестоматія» з музики 3 клас.
Хід уроку
I. Організаційна частина.
Знову день почався, діти,
Ви зібрались на урок.
Тож пора нам поспішати,
Кличе в подорож дзвінок.
Сьогодні в нас урок звичайний,
Та вчить багато нас чому.
Хай буде він для нас повчальний,
За це подякуєм йому.
1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
2. Музичне привітання.
Урок музики у нас Запросив усіх у клас.
Привітаймось дружно всі,
До, ре, мі, фа, соль, ля, сі!
Плесніть діти кілька раз,
До роботи всі гаразд!
Привітаймось дружно всі,
До, ре, мі, фа, соль, ля, сі!
II. Розспівування.
IV. Повідомлення теми уроку.
1. Робота з підручником, с. 70.
2. Музична абетка, с. 70.
3. Музична гра Василя Верховинця «Пташка маленька» (див. урок N9 18).
V. Слухання музики.
Михайло Завадський «Шумка».
1. Загальні відомості про композитора.
Михайло Адамович Завадський — український композитор, музичний педагог, піаніст польського походження.
Народився 7 серпня 1828 року в селі Михалківцях (нині Ярмолинепького району Хмельницької області).
У 1862—1863 роках навчався в Київському університеті імені Святого Володимира.
Працював учителем співу в Києві та Кам’янці-Подільському.
Помер 17 березня 1887 року в рідному селі на 59-му році життя.
2. Слухання твору.
3. Обговорення твору.
