Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Konspekti_3_klas_2_semestr_Aristova_Dosyak (1)....docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.92 Mб
Скачать

V. Слухання музики.

Франц Шуберт «Вальс», «Алегрёто».

1. Загальні відомості про композитора Франца Шуберта (див. урок N9 6).

2. Слухання творів.

3. Обговорення.

VI. Фізкультхвилинка.

Вийшов в поле боровик (виходять з-за парт)

Та й узявся в боки, (беруться в боки)

Бо він бачити не звик (розводять руками)

Обрії широкі.

Покрутився на нозі, (крутяться на одній нозі)

Реготом залився,

Трудівниці бджілочці (нахили вперед)

В пояс уклонився.

, Довго зайчика ганяв, (біг на місці)

Виспавсь на пісочку,

Коли вечір вже настав —

Викупавсь в струмочку, (імітують рухи при плаванні)

VII. Вивчення пісні.

Слова і музика Івара Арсєєва «Гра в слова» — розучування.

1. Слухання пісні у виконанні вчителя чи фонограми +.

2. Робота над піснею.

3. Робота з підручником, с. 65. «Музика навколо нас».

4. Повторення пісні «Чому ведмідь узимку спить».

VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.

1. Аналіз почутого.

2. Цікаві розповіді.

3. Робота в зошиті.

IX. Підсумок уроку. Релаксація.

X. Вихід з класу під звучання пісні (за вибором учителя).

Музика створена і призначена лише для живих істот,

які мають надії, цілі та емоції.

Жак Барзун

УРОК 19

Тема. Виконавський розвиток. Танцювальна музика. Танець. Танцювальні ритми. Народні танці. Йоганнес Брамс «Угорський танець» — слухання. Українська народна пісня в обробці Якова Степового «Грицю, Грицю, до роботи» — розучування (с. 66-69).

Мета. Дослідити, які життєві обставини змальовує музика танцю; вчити роз­пізнавати різні типи музики в одному творі; ознайомити з біографією Йоганнеса Брамса, розвивати логічне мислення, уяву, фантазію, уміння малювати музичні картини; виховувати любов до природи у різних її проявах.

Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності — фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, програвач СО, «Хрестоматія» та «Фонохрестоматія» з музики 3 клас.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Учитель: Урок музики почавсь,

Кожен з вас приготувавсь?

Учні: Ми готові вже співати,

Грати й навіть танцювати.

1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).

2. Музичне привітання.

111. Ритмічні вправи.

1. «Чобіток».

— Скажіть, як цокає молоток у майстра, що ремонтує взуття? (тук-тук). Ми про нього повторювали пісеньку на попередньому уроці.

2. Вправа «Печу, печу хлібчик».

IV. Повідомлення теми уроку.

1. Робота з підручником, с. 66.

Слово «музика» в перекладі з грецької означає «мистецтво муз». Музи­ка — це вид мистецтва. У кожного мистецтва є своя мова: живопис говорить з людьми за допомогою фарб, кольорів і ліній, література — за допомогою слова, а музика — за допомогою звуків. У світ мелодій людина занурюється з ди­тинства. Музика дуже впливає на людину. Зовсім ще маленька дитина може раптом заплакати під сумну мелодію і засміятися під веселу, або весело застри­бати, хоча вона ще не знає, що таке танець. Які тільки почуття не висловлює людина за допомогою музики!

Музика тісно пов’язана з різними видами мистецтва: літературою, обра­зотворчим мистецтвом (живописом, скульптурою). Взяти хоча б живопис. Не­рідко, розглядаючи різні картини і вдивляючись у них, ми можемо внутрішнім слухом почути ту чи іншу мелодію, що звучить в нашій уяві, де зоровий образ переходить в музичний. У літературі, своєю чергою, багато віршів писалося для того, щоб потім їх поклали на ноти. Письменниками і поетами створено безліч літературних творів, в яких розповідається про музику. На цих простих прикладах ми бачимо, що музика впливає на інші види мистецтва. Музика — частка нашого життя. Вона насамперед розповідає про-людину, про людей в цілому, висловлює їхні почуття і думки, малює їх характер — втілює все те, що пов’язане з індивідом. Житія народжує музику, а вона впливає на нього. Музика може змінити ставлення людини до життя, зміцнити її силу волі, ви­ховати благородство та доброту.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]