- •Розвиток музики
- •Хід уроку
- •I. Організаційна частина.
- •II. Розспівування.
- •Гра «Луна».
- •III. Ритмічні вправи.
- •IV. Повідомлення теми уроку.
- •V. Слухання музики.
- •Хід уроку
- •Пташка маленька
- •V. Слухання музики.
- •Хід уроку
- •2. Пізнавальна бесіда.
- •V. Слухання музики.
- •VI. Фізкультхвилинка.
- •3. Робота з підручником, с. 68-69.
- •Хід уроку
- •VI. Фізкультхвилинка. Ходить білочка по лісі
- •VII. Вивчення пісні.
- •VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
- •IX. Підсумок уроку. Релаксація.
- •Хід уроку
- •II. Розспівування (за вибором учителя).
- •V. Слухання музики. Фридерик Ніопен «Вальс», «Полонез».
- •VI. Фізкультхвилинка. Ходить білочка по лісі
- •VII. Узагальнення знань.
- •VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
- •IX. Підсумок уроку. Релаксація.
- •Хід уроку
- •Пилосмок
- •Та це ж весна
- •Імітативні руханки Руханка 1
- •IX. Підсумок уроку. Релаксація.
- •X. Вихід з класу під звучання пісні (за вибором учителя).
- •Хід уроку
- •Руханка 2
- •Хід уроку
- •Весняні квіти
- •Чарівна пора
- •Пісня про весну
- •Веснянка
- •А вже весна
- •V. Слухання музики.
- •Руханка з
- •Хід уроку
- •V. Слухання музики.
- •Руханка 4
- •VI. Вивчення пісні.
- •VII. Пізнавальний екскурс в минуле.
- •Струнні народні музичні інструменти в Україні
- •Хід уроку
- •3 Високих височин
- •I озерце співа тихенько,
- •Звідки взялись писанки (легенда)
- •Й хода весни красна.
- •Великодній привіт
- •Огірочки (гаївка)
- •Музична форма
- •Хід уроку
- •Організаційна частина.
- •1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
- •2. Музичне привітання.
- •Ой до нори, мишко
- •V. Слухання музики.
- •VI. Фізкультхвилинка. Австралійський дощ
- •VII. Вивчення пісні.
- •VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
- •IX. Підсумок уроку. Релаксація.
- •Хід уроку
- •Гра «Луна».
- •Ой вийтеся, огірочки
- •V. Слухання музики.
- •VI. Фізкультхвилинка. Шалене курча
- •VII. Повторення вивчених пісень.
- •VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
- •IX. Підсумок уроку. Релаксація.
- •Хід уроку
- •Подарунок
- •Хід уроку
- •Зайчики і Бурчик
- •V. Слухання музики.
- •Нахиля вперед-назад, (вправи для шиї)
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
- •2. Музичне привітання.
- •Ведмедик і лісові звірята
- •Ведмедик і лісові звірята
- •V. Слухання музики.
- •VI. Фізкультхвилинка.
- •VII. Вивчення пісні.
- •VIII. Пізнавальний екскурс в минуле.
- •IX. Підсумок уроку. Релаксація.
- •Хід уроку
- •І за парти тихо сядьте.
Музична форма
Хто не грає разом з фортепіано, не грає і на ньому.
Роберт Шуман
УРОК 27
Тема. Музичні твори одночастинної будови. Одночастинна форма як вираження одного характеру чи настрою. Фридерик Шопен «Мазурка № 5» — слухання. Французька народна «Пісня пастушка» — розучування (с. 86-88).
Мета. Ознайомити учнів з музичними творами одночастинної будови; закріпити поняття «марш»; збагачувати знання учнів з музичного мистецтва; вчити марші; розвивати вміння поєднувати спільне та відмінне в танцях, піснях, маршах; виховувати інтерес до народного та всесвітнього фольклору.
Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності — фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, програвач СЭ, «Хрестоматія» та «Фонохрестоматія» з музики 3 клас.
Хід уроку
Організаційна частина.
Проспівав дзвінок — починається урок.
З ласки, маминої казки,
З щирого старання,
Гомінких пісень...
Добрий вам, діти, добрий день!
1. Вхід до класу під звучання пісні (за вибором учителя).
2. Музичне привітання.
Ой до нори, мишко
Дійові особи Котик Мишка.
Реквізит'.
маска для Котика, маска для Мишки.
Опис гри
Це досить відома гра в кота-мишки.
Діти стоять колом, побравшись за рухи, Мишка — посередині, за межами кола — Кіт.
Призначається двоє дітей, що відчинятимуть для Кота «ворота», через які він може вільно бігати. Для Мишки відчинені всі інші «ворота».
Ой до нори, мишко, до нори,
Та до золотої комори!
Моторненька мишка утіка,
А ледачий котик не спійма.
А ледача мишка не втече,
А моторний котик дожене.
Під звуки пісні «Ой до нори, мишко» Кіт намагається спіймати Мишку то вбігаючи за нею в коло, то вибігаючи.
Після того, як Кіт спіймає Мишку, обирають нових дійових осіб — і гра продовжується.
Коли Кіт довго не може зловити Мишки, то перед ним повинні всюди відчинятися «ворота», але тоді він має право бігати лише тією дорогою, якою тікає від нього Мишка.
Так само грають в «диких гусей» (замість Кота — Шуліка, замість Мишки — Гусочка) або в «Селезня та Качку», де Селезень прагне догнати Качку, аби разом з нею летіти до качат. Для останньої гри співають пісню «Качка впірнає». Гру можна ускладнити, запропонувавши дітям водити хоровод або зробивши деякі зміни: призначити замість одного двох Котів, але відкрити їм лише одні ворота (Мишка, як і раніше, бігатиме скрізь).
Дуже весело проходить гра, коли Мишці до пояса прив’язують шнурочок, що, ніби хвостик, звисає аж до землі, і Котик мусить ловити Мишку тільки за «хвостик».
Примітка. Граючи в кота-мишки, не обов’язково весь час співати. Гру треба починати піснею, а потім діти можуть вголос реагувати на події: тупотіти, сміятися, жартувати, вигуками підбадьорювати дійових осіб. Пісню варто періодично повторювати, ніби для заохочування Кота й Мишки, коли ті бігають не дуже жваво.
Мета гри. Виховувати у дітей кмітливість і спритність.
V. Слухання музики.
Фридерик Шопен «Мазурка № 5».
1. Загальні відомості про композитора. Фридерик Франсуа Шопен (див. урок № 8).
VI. Фізкультхвилинка. Австралійський дощ
Хід вправи. Учні стоять. Учитель показує рух, усі повторюють його, поступово приєднуючись один до одного.
Чи знаєте ви, який австралійський дощ?
Піднімається вітер, (потираємо руки)
Падають перші краплини дощу, (клацаємо пальцями)
Почалася злива, (плескаємо долонями по стегнах)
Злива перетворилася на бурю, (тупаємо)
Ось буря стихає, (плескаємо долонями по грудині)
Стихає злива, (плескаємо долонями по стегнах)
Закінчується дощ, падають останні краплі, (клацаємо пальцями)
Шумить тільки вітер, (потираємо долоні)
Австралійський дощ скінчився. Сонце! (діти піднімають руки вгору)
