Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
pedagogika.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
392.7 Кб
Скачать

2.Підберіть методики для визначення готовності дитини до шкільного навчення.

«Графічний диктант» (за Эльконіним Д. Б.) Мета: виявити вміння дітей уважно слухати і точно виконувати вказівки дорослого, правильно відтворювати на листі паперу задане спрямування ліній, самостійно діяти за завданням дорослого. Інструкція. «Зараз ми з вами будемо малювати різні узори. Треба постаратися, щоб вони вийшли красивими і акуратними. Для цього потрібно постаратися уважно слухати мене. Я буду говорити, на скільки клітинок і в який бік ви повинні провести лінію. Проводите тільки ті лінії, про які я скажу. Коли проведете, чекайте, поки я не скажу, як треба малювати далі. Наступну лінію треба починати там, де закінчилася попередня, не відриваючи олівця від паперу. Всі пам'ятають, де права рука? Витягніть праву руку в сторону. Бачите, вона вказує на. (дається реальний орієнтир) . Хід заняття. 1. Починаємо малювати перший візерунок. Поставте олівець на саму верхню клітинку. Малюйте лінію, не відриваючи олівець від паперу: - одна клітина вниз (не відриваючи олівець від паперу) - одна клітина направо - одна клітина вгору - одна клітина направо - одна клітина вниз - одна клітина вгору - одна клітина направо - одна клітина вниз - далі продовжуйте малювати такий же візерунок самі. (тренувальний візерунок) . 2. Все, цей візерунок далі малювати не треба. Малюємо наступний узор. Тепер поставте олівці на наступну точку. Приготуйтеся, починаю диктувати. - одна клітина вгору - одна клітина направо - одна клітина вгору - одна клітина направо - одна клітина вниз - одна клітина направо - одна клітина вниз - одна клітина направо - а тепер самі продовжуйте малювати той же візерунок. (дайте 1, 5 хвилини на роботу) . 3. Поставте олівці на саму нижню точку. - три клітини праворуч - одна клітина вгору - одна клітина наліво - дві клітини вгору - три клітини праворуч - дві клітинки вниз - одна клітина наліво - одна клітина вниз - три клітини праворуч - одна клітина вгору - дві клітини вгору. Тепер самі продовжуйте малювати візерунок. (дається 1, 5 хвилини на роботу) . Оцінка результатів. Тренувальний візерунок не оцінюється. У кожному з наступних окремо оцінюються виконання диктанту і самостійне продовження візерунка. 4 бали - точне виконання візерунка (нерівність ліній, «тремтяча лінія, бруд» не враховуються і не знижують оцінку) ; 3 бали - відтворення, містить помилку в одній лінії; 2 бали - відтворення з кількома помилками; 1 бал - відтворення, в якому є лише схожість окремих елементів з диктовавшимся візерунком; 0 балів - відсутність схожості навіть в окремих елементах. За самостійне виконання візерунка оцінка виставляється за тією ж шкалою. Отримані дві оцінки будуть коливатися від 0 до 8. Рівень розвитку уваги. 1. Гра «Так і ні». Мета: Активізувати увагу. Перевірити рівень розвитку уваги у школярів. Хід гри: Слова «так» і «ні» при відповіді на питання говорити не можна. Можна використовувати будь-які інші відповіді. Зразкові питання: - Ти дівчинка (хлопчик? - В школу ходиш? - Солодка сіль? - Птахи літають? - Тобі 7 років? - Сніг білий? - Гуси нявкають? - Зараз зима? - М'ячик квадратний? - Кішка - це птах? (і т. д.)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]